AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Autobus Uličník bude v Praze 4 pomáhat dětem a mladistvým už pátým rokem
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Praha

Také letos vyjede do ulic městské části Praha 4 autobus Uličník, mobilní nízkoprahový klub pro děti a dospívající. Rada městské části Praha 4 dnes schválila použití účelové neinvestiční dotace hlavního města Prahy v oblasti prevence kriminality na realizaci tohoto projektu a rovněž dofinancování rozdílu mezi skutečnou cenou služby a dotací poskytnutou hlavním městem. Autobus se vrátí do osvědčených lokalit před základní školy.

„Jsem rád, že Uličník zůstane díky podpoře hlavního města a naší městské části v provozu i v letošním roce,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS). „Klub je významným projektem prevence kriminality, který nabízí mladým lidem odbornou pomoc při řešení různých problémů, a to anonymně. Děti a dospívající zde navíc mohou najít bezpečný prostor, kde si mohou hrát i popovídat.“

Mobilní nízkoprahový klub bude letos v provozu od března, a to ve středu u Základní školy Poláčkova a Základní školy Jílovská od 13 do 18 hodin, střídavě v lichý a sudý týden, a v pondělí v lokalitě Ohradní.

„Uličník snižuje rizika dospívání, poskytuje informace, nabízí smysluplné trávení volného času a v neposlední řadě také pomáhá dospívajícím s konkrétními problémy a může korigovat naučené rizikové chování,“ uvedla zastupitelka a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková, která Uličník pro městskou část objevila v roce 2019.

Autobus Uličník je místem, kde si mohou děti a mládež najít nové kamarády, vyzkoušet si nové zájmy a rozvíjet své schopnosti a dovednosti. Najdou zde i pomoc při řešení svých problémů. Uličník se snaží být co nejvíce přístupný všem dětem a mládeži bez ohledu na jejich sociální nebo ekonomické zázemí, proto zde není nutné platit žádné poplatky, všechny aktivity jsou zdarma

V Praze 4 klub v autobusu působí úspěšně už několik let, poprvé vyrazil do ulic městské části v roce 2020. V loňském roce ho navštívilo 220 dětí, mnohé opakovaně. Jedná se o jeden ze dvou mobilních klubů pro děti a mládež v autobusu na území celé Prahy. Oba autobusy provozuje organizace R-mosty.

Autor / zdroj: Jiří Bigas

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.