Zpravodajství

Praha 5 zmodernizuje hřiště na Hořejším nábřeží. Bude i ledová plocha
Praha
Rada MČ Praha 5 schválila vyhlášení výběrového řízení na rekonstrukci multifunkčního hřiště Hořejší nábřeží. Součástí projektu je i vytvoření ledové plochy pro bruslaře.
Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Zaniklý bubenečský hřbitov Na Skalce čeká obnova
Praha 6
Opuštěný, nepřístupný a prakticky zapomenutý hřbitov Na Skalce v Praze 6 se dočká záchrany. Zdevastovaný hřbitov, na kterém se nepohřbívá již 134 let, by měl být svěřen příspěvkové organizaci Správa pražských hřbitovů.
V Praze platí od 16. června od 10:00 hodin do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech
Praha
Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 16. června 2022 od 10:00 hodin až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.
Praha dokončila další protipovodňová opatření v Troji, investovala zde přes 108 milionů korun
Praha
V pražské Troji byla dokončena další etapa protipovodňových opatření na ochranu hlavního města, která současně pomohou zlepšit podmínky sportovců na umělé slalomové dráze USK Praha.
Praha v nové vyhlášce aktualizuje místa se zákazem konzumace alkoholu
Praha
Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh obecně závazné vyhlášky o zákazu požívání alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích. Nově se bude jednat celkem o 1 056 míst.
Aktivita klíšťat je v celé republice na nejvyšším stupni
Teplo a vlhko, to je kombinace podmínek, která je pro klíšťata ideální. Přesně takové podmínky doprovází území celého Česka už několik dní, a tak se před blížícím se víkendem aktivita klíšťat vyšplhala až na nejvyšší 5. stupeň.
Praha 5 zavádí Tichou linku. Tlumočnická služba usnadňuje jednání s lidmi se sluchovým postižením
Praha
Zdánlivě obyčejný tablet, připojení k internetu a pomůcka, která výrazně usnadňuje komunikaci s lidmi se sluchovým či kombinovaným postižením, je na světě. Úřad MČ Praha 5 se na provozu Tiché linky domluvil s organizací Tichý svět, která se problematice věnuje od roku 2006.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
V Praze 4 začala výstavba trasy metra D, obyvatelé o parkovací místa nepřijdou
Praha
Výstavba nové linky pražského metra začala ve čtvrtek 21. dubna 2022 na Pankráci, odkud metro D povede do budoucí stanice Olbrachtova. Stavební práce potrvají sedm a půl roku. Při záborech ploch pro staveniště přišli obyvatelé Prahy 4 o desítky parkovacích míst.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

6. července 1964

byl v Nevadě uskutečněn experimentální nukleární výbuch, po němž vznikl 400 široký kráter.

SPORT

6. července 2014

vyhrála Petra Kvitová podruhé Wimbledon po vítězství nad Eugenií Bouchardovou z Kanady.

REKORDY

6. července 1919

vzducholoď R 34 překonala jako první vzducholoď Atlantský oceán. Vztlak vzducholodi byl 59 tun, nosnost užitečného zatížení 26 tun.