Zpravodajství

Veletrh Schola Pragensis provede tisíce deváťáků výběrem střední školy
Praha
Hlavní město Praha i v letošním roce připravilo veletrh vzdělávání Schola Pragensis. Více než sto pražských středních škol se od 24. do 26. listopadu 2022 představí v Kongresovém centru Praha.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
V Praze 8 zničil požár stodolu se slámou a senem, zasahovaly jednotky z třetího stupně
Praha
Šest profesionálních a devět dobrovolných jednotek zasahovalo ve středu v Praze 8, v ulici U Drahaně, u požáru slámy a sena ve stodole na ploše 50 × 10 metrů. Při příjezdu první jednotky byl objekt zasažen prakticky v plném rozsahu.
I přes jazykovou bariéru ho slovo MÁMA uklidnilo
Praha
Čtyřletý ztracený chlapec i jeho zoufalá matka, oba cizinci, měli štěstí na lidi, které potkali.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
Staroměstské náměstí letos ozdobí smrk z Ústeckého kraje
Praha / Česká Kamenice
Do centra metropole letos přijede vánoční strom z Ústeckého kraje. Do výšky zhruba pětadvaceti metrů rostl 58 let. Vítězný strom do Prahy dorazí z malé vesnice nedaleko České Kamenice.
Zahraniční dopravní experti podpořili český návrh řidičáku na zkoušku a možnost pro mladé řidiče, řídit od 17 let s doprovodem
Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů.
V Praze 8 se uskutečnil Den zdraví a sociálních služeb
Praha
Odbor zdravotnictví a sociálních služeb ÚMČ Praha 8 uspořádal před KD Krakov v Bohnicích další ročník Dne zdraví a sociálních služeb. Představilo se zde 31 organizací poskytujících sociální služby v Praze 8 se širokým spektrem zaměření, oblíbený byl prodej výrobků chráněných dílen a neméně navštěvované byly též zdravotní stany.
Houbařením za čistší přírodu: Češi v lese hledají i nepořádek
Češi jsou vášniví houbaři a naše posedlost sběrem hub nepřestává udivovat především zahraniční návštěvníky. Spolu s tím, jak roste množství hříbků, které každoročně přineseme domů, se ale zlepšuje i náš přístup k nepořádku v lese.
Nemocnice Na Homolce uvedla do provozu CT skener nové generace
Praha
Na oddělení radiodiagnostiky je pro pacienty nově k dispozici CT skener nové generace, který přináší nové klinické aplikace, a tedy zlepšení diagnostických možností.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

SPORT

26. listopadu 2000

získal čtyřnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný jako první Čech v historii titul nejlepšího světového atleta roku.

HISTORIE

26. listopadu 1346

byl Karel IV. v Bonnu korunován králem Svaté říše římské.

TECHNIKA

26. listopadu 2003

se uskutečnil poslední let letadla Concorde.