Zpravodajství

První letošní vítání občánků Prahy 8
Praha 8
Od pondělí 20. března do úterý 21. března připomínala vstupní hala Libeňského zámku veletrh kočárků. A není se čemu divit. V obřadní síni se tu totiž sešly rodiny s dětmi na tradičním vítání občánků. Přání do života i upomínkové dárky si odnesli rodiče 132 dětí.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Kličkující sdílené vozidlo ukrývalo opilého řidiče
Praha
Styl jízdy, kterým se prezentovalo vozidlo pohybující se v Krymské ulici na Praze 10, byl pro strážníky jasný signál k jeho zastavení. Muž, který se nacházel za volantem, konzumaci alkoholu nejdříve popřel, poté uvedl dvě piva, která však zcela nekorespondovala s výslednou hodnotou dechové zkoušky přesahující dvě promile.
Přístavba zajistí dobrovolným hasičům v Třebonicích nové zázemí
Praha 13
Ve středu 1.března byla symbolicky zahájena přístavba hasičské zbrojnice Sboru dobrovolných hasičů v Třebonicích. Poklepání základního kamene se ujal starosta Prahy 13 David Vodrážka.
Strážníci si posvítili na parkování na místech vyhrazených pro invalidy
Praha
Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po zemřelých.
Dítě v kočárku a přes 2 promile v dechu
Praha 9
Opilou ženu s batoletem v kočárku řešili strážníci z Prahy 9. Matka skončila v nemocnici, dítě si převzal do péče OSPOD.
Rozšíření zón placeného stání v okolí Trojské ulice
Praha 8
Na základě žádosti městské části Prahy 8 dojde k rozšíření Zón placeného stání v okolí Trojské ulice. Ty začnou platit od soboty 1. července 2023.
Na pražských sběrných dvorech se sbírá stále větší množství použitých tiskových kazet
Praha
Asociace renovátorů tonerů ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy v rámci pilotního programu sběru použitých tiskových kazet umístila na 3 pražské dvory sběrné nádoby na separátní sběr použitých tonerových kazet.
Pražští zastupitelé zvolili novou Radu hl. m. Prahy
Praha
Zastupitelstvo hl. m. Prahy na dnešním pokračujícím ustavujícím zasedání zvolilo nové členy Rady hl. m. Prahy pro volební období do roku 2026.
10 minut stačilo, než opilý řidič sedl do auta
Praha
Přesně deset minut stačilo opilému muži k tomu, aby se znovu rozjel autem, které měl dle jeho slov předtím zaparkovat jeho kamarád.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Společnost

25. března 2016

byl poprvé v Česku slaven Velký pátek jako státní svátek.

Film

25. března 1997

získal český film Kolja režiséra Jana Svěráka nejvyšší ocenění americké Akademie filmového umění a věd – zlatého Oscara za nejlepší zahraniční film.

Historie

25. března 1420

proběhla bitva u Sudoměře, ve které Jan Žižka porazil vojsko katolických pánů.