Zpravodajství

Seniorské linky se osvědčily
Praha
Seniorské linky Prahy 8 využilo za listopad a prosince 2021 přes 300 občanů, převážně z MČ Praha 8. Posílení linek splnilo svoji funkci.
I přes omezení spojená s pandemií si v rámci Týdnu sportu zdarma přišly zasportovat tisíce Pražanů
Praha
Hlavní město Praha po roční pauze vynucené pandemií koronaviru opět zorganizovalo koncem loňského prosince akci Týden sportu zdarma.
Urologové otevírají v lednu své ambulance
Desítky urologů po celé republice otevřou v týdnu od 24. ledna své ambulance a nabídnou mužům vyšetření prostaty. Chtějí tak zachytit nebezpečnou nemoc – rakovinu prostaty, na kterou v Česku ročně zemře kolem 1 500 mužů.
Štvanická lávka propojí Holešovice s Karlínem
Praha
Za přítomnosti představitelů hlavního města Prahy, městských částí Praha 7 a Praha 8 i zástupců zhotovitele oficiálně začalo budování nové lávky přes Vltavu, která propojí dynamicky se rozvíjející městské čtvrti Karlín a Holešovice s ostrovem Štvanice.
Pobodání o silvestrovské noci vyřešeno
Praha
Kriminalisté zadrželi čtyři mladistvé v souvislosti s případem, který se stal na Silvestra ve Vysočanech.
Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Koledu s dětmi trénujeme už od léta
Veronika Dobrovolná, nyní na rodičovské dovolené, byla doposud již několikrát v koordinátorské pozici Tříkrálové sbírky. Letos ji čekají dvě role. Nejen, že musí v náročných zimních týdnech skloubit roli maminky Kubíka a Vojtíška, ale jejím úkolem je také dohlížet na to, aby sbírka reagovala na současnou ne příliš jednoduchou situaci v době stále se proměňující epidemie.
Našel, ale nevrátil
Praha
Batoh zapomenutý v soupravě metra nalezl a zatím nevrátil právoplatné majitelce neznámý muž. Teď po jeho totožnosti pátrají pražští policisté. Poznáte ho na fotografii?
Nadace dřevo pro život otevřela již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku 2022
Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě.
Přijďte si pro plamínek z Betléma k Nové radnici
Praha
Betlémské světlo, symbol nezištnosti a lidské vzájemnosti, převzali v sobotu od skautů primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib a radní hl. m. Prahy Vít Šimral s?ohledem na mimořádná opatření před budovou Nové radnice. Zde bude také světlo k?dispozici veřejnosti až do 1. ledna 2022.
Pražané se budou opět více hýbat díky akci Týden sportu zdarma
Praha
Na území hlavního města je nespočet možností, kam vyrazit za sportem. Od soboty 25. prosince až do pátku 31. prosince 2021 bude navíc již tradičně široká nabídka sportovního vyžití zcela zdarma.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

PŘÍRODA

18. ledna 1969

byla v Moravském krasu objevena Amatérská jeskyně. Tento jeskynní systém je se svými téměř 45 kilometry nejdelším jeskynním systémem ve Střední Evropě.

HISTORIE

18. ledna 1409

vydal Václav IV. Dekret kutnohorský, kterým omezil vliv cizinců na pražské univerzitě.