VOLNÝ ČAS / Akce pro děti

Praha 4 bude mít stálé nízkoprahové zařízení pro děti a mládež
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Praha 4

Městská část Praha 4 bude mít nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Pomáhat bude hlavně těm mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací ohroženi. Rada městské části Praha 4 schválila pronájem nebytových prostor v ulici Na Strži 683/40 obecně prospěšné společnosti Proxima Sociale, která bude na této adrese nízkoprahový klub provozovat.

„O zřízení stálého nízkoprahového centra pro děti a mládež usiluji poměrně dlouho. Dnes rada naší městské části schválila pronájem nebytových prostor pro tuto sociální službu, která bude sídlit na Pankráci a bude tu pro naše děti a pro jejich rodiče,“ uvedla členka zastupitelstva a předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS)

Dosud Praha 4 využívá rámci prevence kriminality unikátní mobilní klub, speciálně upravený autobus, který se pod názvem Uličník pohybuje po Praze 4 v okolí základních škol a nabízí podporu a pomoc dětem a dospívajícím ve věku od deseti do osmnácti let při řešení obtížných situací, bohužel nemůže poskytnout zázemí jako kamenné centrum, včetně terénních služeb.

„Do nízkoprahového zařízení, klubu, může přijít jakékoliv dítě zdarma, bez doporučení, přímo z ulice. Jeho posláním je poskytovat, v rámci předcházení rizik spojených s obdobím dospívání, bezplatně radu, podporu a pomoc při řešení životních situací, s nimiž si mladí lidé nevědí rady a jsou pro ně obtížně řešitelné, a nabídnout jim bezpečný prostor pro trávení volného času, včetně smysluplných volnočasových aktivit a omezit riziko sociálního vyloučení,“ uvedla dále Lucie Michková.

Zahájení provozu nového klubu se předpokládá ještě v letošním roce.

Autor / zdroj: Jiří Bigas

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.