Zpravodajství / ARCHÍV

Občané se mohou zapojit do plánování budoucí proměny Kampusu Dejvice
Projekt na proměnu Kampusu Dejvice se posouvá do další fáze. Nyní se do plánování vysokoškolského areálu mohou zapojit i samotní občané.
K německé národnosti se v Česku hlásí kolem 25 tisíc lidí. Podle odhadů jich tu ale žije mnohem víc
Podle posledního sčítání lidu, domů a bytů, které proběhlo v roce 2011, se k německé národnosti hlásí 18 658 lidí, dalších 6 158 pak uvedlo dvojí národnost, tedy českou a německou. Podle odhadů by ale v České republice mohlo žít až 60 tisíc lidí s německou národností. Zjistit jejich reálný počet by mohlo pomoci blížící se sčítání lidu, domů a bytů.
Sparta deklasovala Příbram
Sparta se po uplynutí karantény vrátila do ligových bojů a v odloženém utkání vyzvala na Letné Příbram. V každém poločase dala dvě branky a zvítězila 4:0.
Houska poslal Sigmu do čtvrtfinále. Hanáci vyhráli nad Bohemians 2:0
Fotbalisté SK Sigma Olomouc postoupili do čtvrtfinále MOL Cupu, když zvítězili nad Bohemians 2:0. V Ďolíčku pálil dvakrát ostrými David Houska.
Prahu se Středočeským krajem spojí dvě trolejbusové linky
Rada hl. m. Prahy odsouhlasila přípravu elektrifikace úseků páteřních příměstských autobusových linek z Prahy do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi a také do Kostelce nad Labem. Výstavba by mohla začít v roce 2024, hlavní město na projektu spolupracuje se Středočeským krajem.
U Vltavy vznikne nová slalomová dráha pro vodní sporty s parkem
Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila odkoupení pozemku v Troji, kde má vzniknout Park vodních sportů Praha. Ten bude sloužit profesionálním sportovcům i široké veřejnosti. Za pozemek zaplatí hlavní město jeho vlastníkům dohromady 541 tisíc korun.
Pražské sluchátko jako poděkování učitelkám a učitelům za jejich snahu o kvalitní vzdělání i v době covidu
Hlavní město Praha si váží lidí, kteří v této kritické době zvládli a nadále zvládají opatření, která s sebou pandemie koronaviru přináší. Jedním ze symbolů pandemie se stala i distanční výuka. Pražským sluchátkem chce proto ocenit ty nejinspirativnější příběhy učitelů a učitelek.
Praha 5 přispěje i letos na nepedagogické pracovníky základních a mateřských škol
Mimořádný příspěvek na posílení mezd alespoň částečně pomáhá k udržení nepedagogických pracovníků, kterých je dlouhodobě nedostatek. Jde o pracovníky, kteří zajišťují technický provoz školských zařízení.
Kaňon Vltavy u Sedlce získá vyšší ochranu. Přírodní památka Zámky se rozšíří
Rada hl. m. Prahy schválila rozšíření přírodní památky Zámky. Toto území Kaňonu Vltavy u Sedlce, které je evropsky významnou lokalitou, tak bude možné nyní důsledněji chránit.
Dukla na úvod jara deklasovala Ústí pěti góly
Pět gólů, pět různých střelců a jasné vítězství. Dukla si v prvním jarním kole smlsla doma na Julisce nad Ústím nad Labem, kterému jsme nasázeli „bůra“ a zapsali nejvyšší výhru v sezoně.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

VĚDA

14. dubna 2000

projekt Lidský genom dokončil rozkódování 99 % lidské DNA s přesností 99,99 %.

PŘÍRODA

14. dubna 1938

byl objeven Dóm gigantů, jedna z nejúchvatnějších částí Javoříčských jeskyň.

SPOLEČNOST

14. dubna 1946

na brněnskou přehradu byla spuštěná první osobní výletní loď. Nesla název Brno.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí