Kultura / Volný čas / ARCHÍV

Malá kopýtka zaplnila pražskou zoo
Zoo Praha se těší z přírůstků hned několika druhů kopytníků. Návštěvníci mohou ve výbězích pozorovat dvojici kriticky ohrožených adaxů, nečekaně narozeného takina indického i mláďata vzácně chovaných sobů karelských či goralů sečuánských. Nadějné vyhlídky mají chovatelé i v případě sirotka u bongů horských.
Šiška k vidění v denním světle i na billboardech
Návštěvníci Zoo Praha mohou ode dneška pozorovat samičku luskouna Šišku a její rodiče v denním světle. Nově se totiž noční expozice Indonéské džungle zahalí do šera až v 10 hodin. První mládě luskouna v Evropě je tak nyní dobře vidět nejen v rámci aktuální outdoorové kampaně, ale i po celou první hodinu otevírací doby zoo.
Adopce vlastními rodiči: mláďata nestorů jsou k vidění v Zoo Praha
Mláďata nestorů kea obydlela expozici spolu se svými rodiči. Malí papoušci byli uměle dokrmeni v zázemí a s rodičovským párem – samcem Rudym a samicí Judy – se proto seznámili až nyní. V první voliéře Rákosova pavilonu poblíž hlavního vchodu je tak dnes velmi živo. Vedle mláďat tomu přispívá i aktuální počasí, které tyto jediné vysokohorské papoušky světa vybízí k aktivitě.
Hloubětín má nový asfaltový pumptrack, moderní sportoviště i místo pro setkávání obyvatel z přilehlých rezidencí
Dosud nevyužitý venkovní prostor přiléhající k průmyslovému areálu hloubětínské betonárny se proměnil v živé multifunkční sportoviště s občerstvením a hravým landscapingem a tím se stal novým magnetem k trávení volného času nejen obyvatel z přilehlých rezidencí.
Zoo Praha otevřela voliéru Sečuán
Zoo Praha v sobotu slavnostně otevřela novou voliéru u pavilonu Sečuán. Obydlelo ji osm druhů ptáků z himalájského podhůří, mezi kterými nechybí silně ohrožený morčák šupinatý či impozantní argus okatý. Přestřižení pásky se zhostil ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, náměstkyně primátora hl. m. Prahy Jana Komrsková, kurátor ptáků Antonín Vaidl a patroni nové expozice – kapela Zrní.
Nový skatepark na Lužinách
Radnice Prahy 13 pokračuje ve výstavbě nového skateparku na Lužinách. Větší a modernější areál nahradí původní skatepark, který po dvaceti letech dosloužil. Nový volnočasový areál bude určen nejen skateboardistům, využívat jej budou moci také vyznavač in-line bruslí, kol a koloběžek.
První evropské mládě luskouna skvěle prospívá
Pětiměsíční mládě luskouna krátkoocasého – samička Šiška – je stále aktivnější, již téměř přešlo na „pevnou“ potravu a jeho hmotnost se blíží 1600 gramům. Zoo Praha se tak přiblížila historickému úspěchu.
Léto v botanické zahradě – barvy letničkových záhonů, bohaté květy hortenzií a vůně růží
Léto v Botanické zahradě hl. m. Prahy je v plném proudu. Atmosféru letní dovolené si návštěvníci mohou užít v expozici Středozemí, kde najdou rozkvetlé levandulové pole. Prázdniny u babičky připomenou pestré letničkové záhony, kde upoutá novinka letošního roku – trpasličí červenokvětá slunečnice. Bylinkové záhony v expozici Užitkových rostlin mírného pásma v letošní sezóně, jež je věnována asijské flóře, doplňují byliny využívané v ájurvédské medicíně.
Spejbl a Hurvínek nezahálí ani o prázdninách! Loutkové hrdiny uvidíte v ZOO i na domovské scéně
Hurvínek nezapomíná na své fanoušky ani v této letní sezóně a má pro ně přichystáno několik představení. Spolu s Máničkou chodí do stejné třídy již přes 90 let, a tak se žádného překvapení na vysvědčení bát nemusí. Divadlo doufá, že se nebojí ani děti, fanoušci Divadla S+H.
Štěňata psů pralesních dovádí před zraky návštěvníků
V Zoo Praha se narodila štěňata psů pralesních. Návštěvníci mohou dvojici mláďat nově pozorovat ve venkovním výběhu. Tyto jihoamerické šelmy se zde podařilo rozmnožit po pěti letech. Jde o první vrh nově sestaveného páru těchto obtížně chovatelných divokých psů.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

Historie

9. prosince 1437

zemřel ve Znojmě během cesty do Uher král Zikmund. Jeho smrtí vymřel lucemburský rod, který v českém království panoval 127 let.

Historie

9. prosince 1687

byl korunován teprve devítiletý Josef I. uherským králem.

Historie

9. prosince 1931

se Španělsko se stalo republikou. Byly zrušeny výsady šlechty a katolické církve, církvi byl zabaven rozsáhlý majetek, ženy dostaly volební právo a byl zaveden občanský sňatek a rozvod.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí