Zpravodajství / ARCHÍV

Nový jízdní řád 2023 v Praze a ve Středočeském kraji: Změny jsou zejména na Benešovsku
V neděli 11. prosince 2022 začal na železnici platit nový jízdní řád. K hlavním novinkám patří úprava dopravního modelu na tratích z Benešova přes Olbramovice do Tábora a do Sedlčan, která souvisí se zrychlením dálkových vlaků na hlavní trati z Prahy do Tábora.
Ptačí chřipka je v Evropě na podzim na vzestupu
Státní veterinární správa upozorňuje, že v podzimních měsících každoročně výrazně roste riziko šíření ptačí chřipky. Růst rizika souvisí s migrací volně žijících stěhovavých ptáků.
Do ulic opět vyjela vánoční kukačka
Vánočně ozdobený popelářský vůz Pražských služeb vyjel do metropole první adventní neděli a pražské ulice bude brázdit až do nového roku.
Pod Nuselským mostem to konečně žije – Pražané si volnočasový areál Jammertal rychle oblíbili
Nový volnočasový areál Jammertal, který vznikl na místě zanedbaného hliněného plácku pod Nuselským mostem, byl pro veřejnost otevřen v polovině srpna a Pražané ho hned začali aktivně využívat.
Veletrh Schola Pragensis provede tisíce deváťáků výběrem střední školy
Hlavní město Praha i v letošním roce připravilo veletrh vzdělávání Schola Pragensis. Více než sto pražských středních škol se od 24. do 26. listopadu 2022 představí v Kongresovém centru Praha.
Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Platnost karet Lítačka končících v roce 2023 se automaticky prodlouží o tři roky
Držitelé těchto karet se v tomto případě nemusí o nic starat. Karty Lítačka využívané zejména pro cestování v Praze a Středočeském kraji, kterým platnost končí během roku 2023, automaticky o další tři roky prodlouží pražská městská společnost Operátor ICT.
V Praze 8 zničil požár stodolu se slámou a senem, zasahovaly jednotky z třetího stupně
Šest profesionálních a devět dobrovolných jednotek zasahovalo ve středu v Praze 8, v ulici U Drahaně, u požáru slámy a sena ve stodole na ploše 50 × 10 metrů. Při příjezdu první jednotky byl objekt zasažen prakticky v plném rozsahu.
I přes jazykovou bariéru ho slovo MÁMA uklidnilo
Čtyřletý ztracený chlapec i jeho zoufalá matka, oba cizinci, měli štěstí na lidi, které potkali.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
1 2 3 4 5 6 >

Reklama

Aktivní Dítě

Dnes se stalo

ZDRAVOTNICTVÍ

1. února 1983

byla v brněnském Centru kardiovaskulární a transplantační chirurgie provedena první transplantace jater v Československu.

HISTORIE

1. února 1342

se v Praze po tuhé zimě a náporu vichřice zřítil kamenný Juditin most, předchůdce Karlova mostu.

INTERNET

1. února 2004

byla založena sociální síť Facebook.

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí