ZAJÍMAVOSTI / Zajímavosti

První novinová společnost před letošními Vánoci roznese do domácností přes 100 miliónů letáků
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

První novinová společnost (PNS), která je kromě distribuce tisku také významným hráčem na trhu distribuce letáků, očekává letos nárůst počtu letáků dodaných v předvánočním období do tuzemských domácností. Počet letáků se podle předběžných odhadů oproti loňskému roku zvýší o zhruba 12 procent (10,8 miliónů kusů).

Loňská sezóna byla i v oblasti podnikání PNS nestandardní. S přestávkami byla kromě supermarketů, lékáren, drogerií a dalších vybraných prodejen většina obchodů uzavřena, což se projevilo i na sníženém zájmu jejích zákazníků propagovat své zboží prostřednictvím letáků v běžném množství.

Standardně před Vánocemi roste zájem obchodníků o distribuci letáků přibližně o 50 procent. Loni to bylo ale jen o 20 procent více než v jiných obdobích roku. Podle objednávek, které jsme prozatím od zákazníků získali, by se letos měl trh pomalu dostávat zpět na obvyklé hodnoty z doby před pandemií. Konkrétně to pro letošní předvánoční období znamená roznos téměř jedenácti miliónů letáků navíc,“ říká Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva První novinové společnosti a.s.

Stejně jako v minulých letech bude nejvíce letáků distribuováno v Moravskoslezském kraji, v Praze a v Jihomoravském kraji. Největší podíl z hlediska segmentu prodávaného zboží mají prodejci potravin.

Autor / zdroj: Jana Bakešová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.