VOLNÝ ČAS / Náš tip

Hloubětín má nový asfaltový pumptrack, moderní sportoviště i místo pro setkávání obyvatel z přilehlých rezidencí
Hloubětín má nový asfaltový pumptrack, moderní sportoviště i místo pro setkávání obyvatel z přilehlých rezidencí. 
Autor / zdroj foto: Michaela Bugrisová

PRAHA

Dosud nevyužitý venkovní prostor přiléhající k průmyslovému areálu hloubětínské betonárny se proměnil v živé multifunkční sportoviště s občerstvením a hravým landscapingem a tím se stal novým magnetem k trávení volného času nejen obyvatel z přilehlých rezidencí. Do návrhu revitalizace území byla zapojena i široká veřejnost. Investor Metrostav Development si k realizaci záměru přizval tým mladých progresivních architektů a odborníků na proměnu veřejných prostranství a komunitní projekty.

Potřeba místa pro sportovní vyžití starších dětí i dospělých zaznívala při setkání s veřejností opakovaně. Zadavatel projektu a investor Metrostav Development umístil do území nedaleko Parku Zahrádky a řeky Rokytky volnočasový areál s multifunkčním hřištěm 3v1, který má za cíl vybízet k rozvoji kreativity a vzájemné interakci mezi návštěvníky. Hladký betonový povrch zakončený rádiusem je ideální pro kolečkové sporty, fotbalové brány nebo basketbalové koše poskytují zázemí k míčovým hrám.

Blízkou cyklostezku A26 spojující východní část Prahy s centrem města a vysočanskou inline stezku v Triangl Parku doplňuje mini U-rampa a nově dokončený asfaltový pumptrack vhodný pro všechny druhy kolečkových sportů. „Pumptrack je oblíbeným místem pro cyklisty, skateboardisty i koloběžkáře, kteří si rádi užívají adrenalinové aktivity a jeho začlenění do areálu dává návštěvníkům možnost trávit čas aktivním způsobem, případně se do těchto sportů nově zapojit,“ říká Martin Hrouda, architekt z U/U Studia, které finální koncept veřejného prostranství navrhlo.

Pumptracky jsou in

Pumptracky navíc zažívají v Česku obrovský boom. Jsou určeny pro širokou veřejnost od malých dětí až po seniory i profesionální sportovce. Jízda na něm zaměstná celé tělo i mysl a zároveň jezdce lépe naučí pracovat s těžištěm a obecně zlepšuje stabilitu, kterou lze později využít při jízdě v terénu. Velkou předností asfaltových pumptracků je možnost celoročního vyžití. Pokud existuje nekonečně zábavné sportoviště, je jím jednoznačně pumptrack,“ říká Filip Majkus, projektový manažer ze společnosti Schneestern, která pumptrack v Hloubětíně navrhla i postavila.

Pumptrack v Triangl Parku navíc doplňuje unikátní vyvýšená velkoplošná terasa s možností otevřených výhledů na celý areál i dění na adrenalinové dráze.

Významnou součástí volnočasového areálu Triangl Park jsou také zatravněné terénní vlny s workoutovými prvky a možností posezení, které mají mimo jiné do území přinést více zeleně, stánek s občerstvením a pravidelnou otevírací dobou včetně veřejných toalet.

Žijeme komunitně

Rádi se propojujeme s místními a dáváme jim možnost se u nás realizovat. Každý prázdninový čtvrtek pořádáme na hřišti taneční lekce open-air zumby s instruktorkou Verčou Finferovou, úterky patří kruhovým tréninkům s Kubou Petrákem, od září spustíme workshopy na skateboardu pro děti s Kubou Pávem, zkušeným lektorem Skate Academy. Tímto krokem chceme nabídnout aktivní vyžití pro místní rodiny s dětmi a zároveň možnosti kroužku pro školáky ZŠ Elektra, která se nově otevře v září na Praze 9,“ říká Michaela Bugrisová, komunitní manažerka volnočasového areálu Triangl Park.

Mimo jiné u nás každý měsíc probíhají tematické akce doprovázené živým hudebním vystoupením a opékáním špekáčků, které si velmi rychle získaly popularitu místních. Doporučujeme sledovat naše sociální sítě Triangl Park, nebo komunitní nástěnku přímo v areálu, která se velmi osvědčila,“ doplňuje Bugrisová ze společnosti Dejsiprostor. Tým Dejsiprostor celý koncept areálu Triangl Park na Praze 9 v Hloubětíně připravil a zrealizoval na klíč pro Metrostav Development a v současné době areál provozuje a má na starosti jeho management.

Autor / zdroj: Michaela Bugrisová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.