SPORT / Fotbal

Viktorka proti Vyšehradu po boji potvrdila roli favorita
 
Autor / zdroj foto: fkvz.cz

Praha

Žižkov nezlomily neproměněné šance, ani vedení soupeře. Svěřenci kouče Oulehly se rvali až do závěrečného hvizdu a naprosto zaslouženě vezou z větrného Strahova všechny tři body.

Vše začalo podle předpokladů. Poslední tým tabulky se soustředil na obranu, nic si nekomplikoval a snažil se rychle dopravovat míče co nejdále od Kafkovy svatyně. A Viktorka se od ní snažila nalézt klíč. V první půli tomu byl nejblíže Diviš, ale jeho střelu zastavilo břevno. Ostatní Viktoriáni se zatím zastřelovali a pokusy z našich kopaček končily v bezpečné vzdálenosti od tyčí domácího gólmana.

Po změně stran přidali Žižkovští na obrátkách, Vyšehrad doslova přišpendlili před šestnáctku a zdálo se být jen otázkou času, kdy se poprvé rozvlní síť. Stalo se tak po hodině hry, ale k překvapení všech lovil míč z branky Švenger. To když ze stálého tlaku pustili soupeře do jediné šance v zápasu a Stropkovi po rohu dali až moc prostoru.

Minuty najednou letěly hrozivě rychle a pohnout s nepříznivým stavem by byl oříšek pro leckteré zkušené mužstvo. Ovšem v bíločervených dresech se dnes po strahovském kopci proháněli odhodlaní bojovníci. V 73. minutě se navrátilec Opluštil zavěsil do vzduchu a v tu chvíli by mu ve skórování nezabránil ani Sergio Ramos. Domácí prakticky rezignovali na jakoukoli snahu hrát s Viktorkou fotbal a vystavěli před Kafkou neprodyšnou hráz.  Když na časomíře naskočila devadesátá minuta, přistrčil ve vápně Mashike Bazalovi a pravačka odšpuntovala žižkovskou euforii. Viktorka si tak ze Strahova veze těžce vybojované, ale naprosto zasloužené vítězství. 

FC Slavoj Vyšehrad - FK Viktoria Žižkov 1:2 (0:0)
   
Branky: 61. Stropek - 73. Opluštil, 90. Bazal
Rozhodčí : Milan Matějček - Lukáš Matoušek, Lukáš Slavíček
ŽK: Schneider, Černý - Súkenník, Mashike, Skopec

FC Slavoj Vyšehrad: Kafka - Stropek, Zaradny, Košút (60. Jakab), Šandera - Procházka (85. Hampl), Drobílek (73. Hezoucký), Alexandr (85. Vaněk), Černý, Schneider - Vandas

FK Viktoria Žižkov: Švenger - Řezáč, Opluštil, Pudil, Auer - Súkenník (69. Muleme), Sixta - Diviš (69. Bazal), Batioja, Zoubele - Mashike (90. Skopec)

Autor / zdroj: fkvz.cz

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.