KULTURA / Festivaly

Festival Pivohraní odstartuje v Parku Pod zámkem ve Frýdku
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage / Leviathan

FRÝDEK-MÍSTEK

Druhou srpnovou sobotu zaplesá srdce každého pivaře ve Frýdku-Místku. Festival Pivohraní, který je novinkou letního prázdninového festivalu Beskydské Veseléto, slibuje ochutnávku vynikajících produktů 13 místních minipovarů.

Na Frýdecko-Místecku víno neroste, zato se tady daří pivovarnictví. „Většinou se jedná o malé rodinné podniky nebo i jednotlivé restaurace, které obnovují tradici vaření vlastního piva a stávají se tak pro cílového zákazníka atraktivnější. S rozmachem pivovárků se rovněž rozvinula pivní turistika. Během našeho festivalu budou mít návštěvníci jedinečnou možnost na jednom místě ochutnat hned několik značek z F-M a jeho nejbližšího okolí,“ zve na akci ředitel Národního domu Jakub Tichý.

Pivní slavnost se bude konat v Parku pod zámkem 8. srpna. Pohodovou atmosféru doladí atraktivní české kapely, program začíná ve 14.30 hodin a potrvá až do večera. Návštěvníci se mohou těšit například na skupiny Prouza, Slepí křováci, Tony Ducháček & Garage a taky na legendární formaci Sto zvířat.

Zastoupené pivovary:
Pivovárek Morava (F-M), Pivovar Koníček (Vojkovice), Pivovar Kohutka (Vyšní Lhoty), Valašský pivovar v Kozlovicích, Městský pivovar Štramberk, Pivovar Hukvaldy, Beskydský pivovárek (Ostravice), Podhorský pivovar (Frýdlant nad Ostravicí), Pivovar Venuše (Havířov), Pivovarský dům Ostrava, Pivovar Garage Ostrava, Minipivovar Skřečonský žabák (Bohumín), Minipivovar Krmelín.

Autor / zdroj: Kateřina Piechowicz

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.