KULTURA / Kultura

Nepomucké pivní slavnosti proběhnou již tento víkend
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: isifa/thinkstock.com

NEPOMUK

Tuto sobotu proběhnou v Nepomuku tradiční pivní slavnosti. Zúčastní se několik desítek, zejména malých, pivovarů. Chybět nebude ani široká nabídka občerstvení a pestrý kulturní program. Vstup je zcela zdarma.

23. ročník Nepomuckých pivních slavností se uskuteční v sobotu 18. července. Akce začne hodinu před polednem a skončí o půlnoci. Konat se bude jako vždy na náměstí A. Němejce v Nepomuku a protože jde o městské slavnosti se vším všudy, vstup bude zcela zdarma.

V Česku jsou minipivovary ohromně populární, v Nepomuku si (prozatím) žádný není, ale na náměstí se budou prezentovat např. pivovar Lyer z Modravy, Krčín ze Sedlčan, Richard z Brna nebo třeba Zhůřák z blízké vesničky Zhůř. Chybět samozřejmě nebudou ani stálice jako Belveder Železná Ruda, Radouš Šťáhlavy, Modrá Hvězda Dobřany nebo loňský vítěz akciový pivovar Letiny. A k dostání bude i pivo z větších pivovarů jako je třeba Herold Březnice, Žatec nebo Polička a chybět nebude ani produkce gigantů - Plzeňského Prazdroje nebo Staropramenu.

"Každý bude moci ochutnat širokou nabídku piv - od těch vařených takřka v domácích podmínkách až po průmyslově vyráběná ´europiva´," komentuje pivní sortiment ředitel akce Ladislav Kincl. Celkově zde budou k dostání produkty téměř čtyřiceti pivovarů. A návštěvníci budou moci zcela svobodně zhodnotit, kdo ovládá pivovarnické řemeslo nejlíp. Opět se uskuteční anketa o nejlepší pivo slavností.

O hladové útroby přítomných se postará množství stánků s pochutinami. Pořadatelé se snaží i v tomto ohledu o zajištění co nejpestřejšího sortimentu, takže v Nepomuku budou k ochutnání např. grilované ovčí sýry, balkánské speciality, hamburgery z hovězího z ekologického chovu, sladké i slané palačinky, bryndzové halušky, gyros, mexické plněné placky a samozřejmě opečené klobásy...

Hudební produkce bude také velice pestrá. "Na své si přijdou milovníci rádiových hitů i řízného punku, chybět nebude ani dechovka, country nebo staropražské písničky," uvádí hudební program dramaturg akce Stanislav Vaník. Z vystupujících kapel je třeba zmínit především revival slavné skupiny ABBA, Báru Zemanovou, hardrockový Penzistor či kultovní Duklu Vozovnu. Za obskurním názvem OBŠUKA se pak skrývá Oblíbená šumavská kapela hrající nejen dechovku.

Akce je přátelská i k rodinám s dětmi. Pro ratolesti bude vyhrazen nealkoholický koutek se skákacím hradem, tvořivou dílnou, zmrzlinou a domácí cukrárnou.

Hudební program XXIII. Nepomuckých pivních slavností

12:00 ObŠuKa (dechovka)
14:30 Když se sejdem (country)
15:30 pivní soutěže
16:00 Švejk Band (staropražské písničky)
18:00 Bára Zemanová a band (pop)
19:30 Penzistor (hard rock)
21:00 Vyhlášení výsledků ankety o nejlepší pivo slavností
21:00 ABBA World Revival (pop)
22:30 ohňostroj
23:00 Dukla Vozovna (punk/rock/ska)

Slavnosti moderuje a pivní soutěže v pauzách mezi hudebními vystoupeními uvádí mistr improvizace Orest Šimpy. Změna programu vyhrazena.

ZÚČASTNĚNÉ PIVOVARY:

Antoš Slaný, Holba, Herold Březnice, Chodovar, Radouš Šťáhlavy, Pod Lipou Kyšice, U Bizona Čižice, Akciový pivovar Letiny, Pacov, Slepý krtek Ujkovice, Příšov, Blahovar, Purkmistr Černice, Žatec, Belveder Železná Ruda, Richard Brno, Příšov, Modrá Hvězda Dobřany, Lyer Modrava, Krčín Sedlčany, Svijany, Pivo MB éčko, Krombacher, Kounický pivovar, Pivovar U Tří králů, Krakonoš Trutnov, Konrád Vratislavice, U Stočesů Rokycany, Lobkowicz, Černá Hora, Bernard, Heřman, Kolčava, Chýně, U Tří králů Prostějov,

Autor / zdroj: Šárka Boušová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.