KULTURA / Hudba

Zrní, Vodička, Rovná a Camerata Janáček zahrají v Ostravě na benefici
Sopranistka Veronika Rovná. 
Autor / zdroj foto: veronikarovna.com

Ostrava

Kapela Zrní, houslový virtuos Jiří Vodička, sopranistka Veronika Rovná a komorní orchestr Camerata Janáček zahrají ve čtvrtek 6. 10. 2022 od 19 h v ostravském Divadle Antonína Dvořáka na podporu rekonstrukce domova pro seniory. Celý výtěžek benefice připadne na spolufinancování rekonstrukce podkroví domova, kde vznikne 8 nových jednolůžkových pokojů se sociálním zázemím pro klienty Charitního domu sv. Václava.

Žánrově pestrý hudební program benefičního koncertu přinese vystoupení kladenské kapely Zrní, díky spolupráci se souborem opery Národního divadla moravskoslezského se představí jeho přední sólistka, sopranistka Veronika Rovná. Její program a také navazující vystoupení houslového virtuosa Jiřího Vodičky, koncertního mistra České filharmonie doprovodí komorní orchestr Janáčkova filharmonie – Camerata Janáček. Předprodej vstupenek probíhá v on-line systému Colosseum Ticket  a jeho prodejních místech po celé ČR (městská infocentra a další místa) nebo v on-line systému Národního divadla moravskoslezského a jeho prodejních místech. Zakoupit vstupenku bude možné také na místě před zahájením koncertu.

„Rekonstrukce části podkroví objektu Charitního domu sv. Václava přinese zkvalitnění zázemí pro seniory, kteří využívají službu tohoto domova pro seniory. Záměrem je vybudování 8 jednolůžkových pokojů, které zajistí soukromí a samostatné zázemí pro klienty, kteří nyní žijí ve sdílených pokojích. Projekt bude financován za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí a celý výtěžek benefice nám v rámci veřejné sbírky pomůže uhradit spoluúčast Charity Ostrava,“ přibližuje účel připravovaných  úprav charitního domu ředitel Charity Ostrava Martin Pražák. „Myslím si, že koncert 6. 10. od 19 h v ostravském Divadle Antonína Dvořáka přinese hudebně velmi zajímavý zážitek“  zve k účasti široké veřejnosti všechny příznivce vážné i populární hudby ředitel Pražák. Na dofinancování rekonstrukce domova pro seniory Charitě Ostrava schází zhruba 10 mil. Kč s ohledem na výrazný růst cen materiálu a stavebních prací za poslední období.

Charitní dům sv. Václava je domov pokojného stáří, který užívají klienti při současné kapacitě 59 lůžek. Jeho posláním je poskytovat důstojnou a empatickou pomoc, podporu a péči seniorům, aby tu mohli senioři prožít pokojné stáří, pokud možno v kontaktu se svými blízkými, rodinou. Klientům služby poskytujeme dle jejich individuálních potřeb zejména ubytování, stravování, pečovatelské a ošetřovatelské služby, zdravotní služby lékaře, vzdělávací a aktivizační služby.

Na benefiční koncert 6. 10. od 19 h zve Charita Ostrava širokou veřejnost v on-line v systému Colosseum Ticket.
a jeho prodejních místech po celé ČR (městská infocentra a další místa) nebo v on-line systému Národního divadla moravskoslezského a jeho prodejních místech. Vstup veřejnosti bude možný od 18:00 h. Celý výtěžek prodeje vstupného využijeme na dofinancování rekonstrukce domova pokojného stáří sv. Václava.

Autor / zdroj: Dalibor Kraut


Popis:
Autor / zdroj: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.