AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Školní les do kapsy
U příležitosti 50 let existence školy žáci vysadili více než 1000 listnatých stromů. 
Autor / zdroj foto: Martin Šalek

Praha

Kdo se může pochlubit, že mu roste les přímo v areálu školy? Od pátku 3. listopadu je to ZŠ Ústavní v Bohnicích. U příležitosti 50 let existence školy žáci vysadili více než 1000 listnatých stromů, které se stanou odkazem pro budoucí generace. Popřát škole k významnému výročí a přitom si také zasadit svůj strom přišel i starosta městské části Praha 8 Ondřej Gros.

„Především bych naší základní škole Ústavní rád popřál mnoho úspěchů u příležitosti 50 let existence, které škola oslaví v únoru 2024. A jsem rád, že jsou její žáci vedeni k respektu k přírodě, jak je vidět na akci ŠKOLNÍ LES, na které se zároveň o přírodě mnoho nového dozvěděli. Také děkuji za spolupráci ČZU a výukovému centru Tereza,“ uvedl starosta Ondřej Gros.

„Smyslem celoškolního projektu je příležitost učit se o lese v lese. To znamená jej pozorovat, provádět měření, počítat a srovnávat, sledovat dopady na životní prostředí,“ vysvětlila význam programu Školní les do kapsy ředitelka školy Renata Sedláčková a dodala: „To však obnáší nejprve si les založit a pak se o něj také starat. Jsme na začátku. Děti si les právě vysadily a nebylo to úplně jednoduché. Leckterý žáček zápasil s nutným zahradnickým náčiním poprvé v životě, a to ne za nejpříznivějšího počasí, ale s vidinou, že si sám zasadí svůj strom. Tenhle zážitek mu zůstane trvalou vzpomínkou a zároveň symbolickou spojnicí s naší školou.“

Projekt byl financován z grantu MHMP a velkou podporou byla i spolupráce s výukovým centrem Tereza a zástupci ČZU – Fakulty lesnické a dřevařské.

Autor / zdroj: Martin Šalek

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.