AKTUÁLNĚ / Krimi

Případů opuštěných a volně odložených zvířat přibývá
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage/Leviathan

Ostrava

V poslední době ostravští strážníci zaznamenali narůstající počet případů opuštěných a volně odložených zvířat, a to nejenom psů. K poslednímu takovému případu vyjížděli do Moravské Ostravy v pátek 22. července 2022 hodin dopoledne.

Díky všímavému občanu bylo na linku 156 přijato oznámení o pejskovi, který byl v Moravské Ostravě na ulici Generála Píky uvázán již delší čas ke stojanu na jízdní kola.

Hlídka na místě skutečně nalezla pomocí vodítka ke stojanu kol přivázaného pejska středního vzrůstu, který tam zřejmě marně čekal na svého páníčka. Pejsek působil klidně a k samotným strážníkům se choval přátelsky.

Bezprostředně vedle pejska pak strážníci nalezli položenou igelitovou tašku, která se nezvyklým způsobem hýbala. Po opatrném otevření tašky a nahlédnutí do ní strážníci s údivem zjistili, že se v ní nachází živý králík. Na místě tak nebyl nalezen jen jeden opuštěnec, ale rovnou dva.

Šetřením v okolí místa nálezu pejska a králíka se nepodařilo strážníkům zjistit majitele zvířat. Pejsek byl sice vybaven čipem, ten ale nebyl zanesen v potřebných evidencích.

Strážníci proto na místo přivolali pracovníka odchytu ostravského útulku, kam byla obě zvířátka umístěna.

Za poslední čtyři měsíce strážníci řešili již 34 případů zvířat, jejichž majitelé se jich rozhodli obdobným způsobem zbavit a ponechat je tak napospas osudu.

Autor / zdroj: Jindřich Machů

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.