AKTUÁLNĚ / Společnost

Velký distribuční týden v Praze 8
 
Autor / zdroj foto: Martin Šalek

Praha 8

Praha 8 reagovala na rozhodnutí Vlády ČR o povinném nošení respirátorů, nanoroušek nebo dvou chirurgických roušek na sobě „velkým distribučním týdnem“ s cílem pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit, ale také školským a sociálním zařízením. Během tohoto týdne radnice poskytla občanům celkem 71.260 ks respirátorů a 1000 litrů dezinfekce.  

„Pomoc lidem jsme rozdělili na dvě části – adresnou a neadresnou distribuci respirátorů a dezinfekce. Byli jsme schopni pokrýt nebývalý zájem, protože jsme už vloni velmi rozumně hospodařili s fondem COVID a předzásobili jsme se,“ vysvětluje místostarosta Jiří Vítek, který mimo jiné zodpovídá i za krizové řízení městské části. 

„Každým dnem se situace kolem pandemie vyvíjí a mění a musím proto velmi ocenit a poděkovat všechny naše pracovníky, kteří jednali velmi operativně a beze zbytku naplnili to známé krizové rčení – kdo rychle dává, dvakrát dává,“ doplnil starosta Prahy 8 Ondřej Gros. 

V rámci neadresné distribuce respirátorů veřejnosti - seniorům a lidem v hmotné nouzi proběhly tento týden tři výdeje: ve středu v Libni (3.810 ks respirátorů), ve čtvrtek v Ládví (9.750 ks respirátorů) a v pátek v Bohnicích (11.400 ks respirátorů). Pravidla pro výdej respirátorů byla vždy stejná, tzn. na osobu připadla jedna sada respirátorů (3 ks). Dohromady radnice poskytla potřebným 24.960 ks respirátorů a 1000 l dezinfekce. Pomoc od radnice tedy využilo 8.320 lidí! 

V rámci adresné distribuce Praha 8 rozvezla do MŠ (všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům) a ZŠ (pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům, zajišťujícím prezenční výuku) celkem 25.000 ks respirátorů. K tomu obdrželi respirátory nájemníci domů s pečovatelskou službou a klienti pečovatelské služby a klienti sociálního odboru celkem 17.000 ks respirátorů. Organizaci SOS Praha 8 (Sociální a ošetřovatelské služby) poskytla radnice 3.000 ks a charitativním organizacím RoSa a Misionářkám Lásky předala 1.300 ks.

Autor / zdroj: Martin Šalek

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.