AKTUÁLNĚ / Doprava

Na pražskou Letnou se zítra vrátí tramvaje

PRAHA

Vedení metropole rozhodlo od 1. července prodloužit tramvajovou trať přes Letenskou pláň ze současné konečné u ministerstva vnitra až na smyčku Špejchar.

Významná pražská dopravní tepna přes Letnou je uzavřena kvůli výstavbě tunelu Blanka, který je součástí budovaného pražského městského okruhu. Tramvajové linky jedoucí ulicí Milady Horákové patřily před uzavírkou k druhým nejvytíženějším v Praze. Město se proto rozhodlo pro částečné obnovení provozu.

"Tímto prodloužením se zlepší dostupnost metra ze směru od Letné a zároveň se tramvaje přiblíží ke konečné autobusové linky číslo 131. Tramvajové linky 25 a 26 budou dočasně prodlouženy na smyčku Špejchar a nově zde bude ukončena linka 15. Trasa náhradní autobusové dopravy X-1 bude ve směru od Vozovny Střešovice ukončena v zastávce Špejchar," uvedl tiskový mluvčí magistrátu Jiří Wolf. Dodal, že automobilová doprava zůstane v současné podobě do poloviny července, pak se přesune na ulici Milady Horákové podél Sparty a na objízdnou trasu vjede až před izraelským velvyslanectvím podél tramvajové smyčky.

V souvislosti s výstavbou tunelů Blanka je od 18. července připravena tramvajová výluka na tramvajové trati Trojská-Partyzánská. Přerušeny budou koleje na trojském břehu a v šestitýdenní výluce bude postavena dosud chybějící část hloubených tunelů v místě dnešní trati.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.