Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 17.5.2013

Jsou tampony nebezpečné? Kdy ženám hrozí toxický šok? Ptali jste se odbornice

Případ patnáctileté Báry, která se pořezala o aplikátor tamponu a skončila v nemocnici, otřásl českými ženami. Je důvod se bát? Jsou tampony bezpečné? Nejen na to jste se mohli ptát gynekoložky Blanky Vavřinkové.


Post
Dům, byt, zahrada 17.5.2013

Psí zubaři vyšetří zdarma psí chrup

Pravidelné čištění zubů by mělo být samozřejmostí nejen u lidí, ale také u psů. Pokud majitel nečistí psovi zuby aspoň dvakrát týdně, hrozí jeho psovi zánět dásní.


Post
Krása a zdraví 16.5.2013

SteviGuard: nové čistě přírodní sladidlo ze stévie ocení diabetici, lidé s nadváhou, ale i maminky

Diabetici, ale i lidé s nadváhou budou mít nyní sladký život. Svět zdraví, síť poraden pro zdravou výživu, uvádí na trh nové, čistě přírodní sladidlo, které obsahuje 97 procent extraktu ze Stévie sladké.


Post
Krása a zdraví 13.5.2013

Konspirační teorie: Lék na rakovinu existuje, jen nám ho tají

Lék na rakovinu existuje, ale zatajují nám ho. Žádná rakovina není, zabíjí nás její léčba. Rakovina je uměle vyvolaná, aby snížila počet lidstva. To je jen několik ukázkových konspiračních teorií, které se kolem této smrtící nemoci udržují.


Post
Krása a zdraví 13.5.2013

Listérie a stafylokok. Pozor, ve zmrzlině se skrývají smrtící bakterie

Horké dny si bez zmrzliny neumíme představit. Jenže oblíbená pochoutka může skrývat smrtelné nebezpečí. Listérii, stafylokoky či salmonellu.


Post
Krása a zdraví 12.5.2013

Chcete se zbavit "špeků"? Spočítali jsme, na kolik vás vyjde hubnutí

Léto buší na dveře a s ním přichází čas, kdy se valná většina lidí snaží co nejrychleji zbavit nabraných zimních kilogramů. Vězte, že hubnoucí šílenství s sebou ovšem přináší i nemalé výdaje.


Post
Krása a zdraví 11.5.2013

Češi projedí ve fast foodech až 25 miliard korun ročně, nabraná kila řeší liposukcí

Hlavním důvodem obezity jsou špatné stravovací návyky – tedy i návštěvy rychlých občerstvení. Jen v Evropě je 130 milionů obézních lidí. I z toho důvodu je liposukce nejčastěji prováděným zákrokem plastické chirurgie na světě.


Post
Krása a zdraví 9.5.2013

Tři skleničky šampaňského týdne? Ano! Víme, čemu prospívá

Nechat bouchnout špunt a připít si na zdraví! Britští vědci z Reading University právě tohle podporují, neboť se domnívají že pití šampaňského zlepšuje paměť a zabraňuje demenci. Ale pozor! Nic se nemá přehánět – doporučují maximálně tři skleničky týdně.


Post
Krása a zdraví 8.5.2013

Máte strach z infarktu? Podívejte se, koho nejvíce ohrožuje

Profesionální řidiči, manažeři a úředníci patří mezi profese, které nejčastěji postihne infarkt myokardu. Obecně jsou to muži ve věku nad 45 let, kuřáci a bydlí v Moravskoslezském kraji, vyplývá ze statistik Ústavu zdravotních informací a statistiky.


Post
Sex a vztahy 8.5.2013

Mediátor může při rozvodu ušetřit desetitisíce

Rozvod krom velkého stresu bývá pro všechny zúčastněné také mimořádně finančně náročnou záležitostí. Zvláště v případech, kdy neprobíhá hladce, se mohou náklady vyšplhat až na statisíce korun. Nově se lze této situaci vyhnout využitím mediátora.


Post
Krása a zdraví 8.5.2013

Počet alergiků roste, mohou za to i lékaři, říká alergolog

Znečištění životního prostředí, nadměrná hygiena, ale i přehnaná zdravotní péče způsobuje podle Jiřího Nováka, předního alergologa z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, přibývání alergiků. "V současnosti je postižen téměř každý čtvrtý člověk," tvrdí Novák.


Post
Krása a zdraví 8.5.2013

Nemá vaše dítě astma? Jaké jsou příznaky? Zasáhněte, dokud je čas

Astma patří k vůbec nejčastějším chronickým onemocněním v dětském věku, neboť trápí 10 až 15 procent dětí u nás. Nepodceňujte ho a vezměte dítě k lékaři, protože včasná diagnostika dokáže zásadně ovlivnit to, jak těžký bude mít život váš potomek v dospělosti. Co vás má varovat?


Post
Gastronomie 6.5.2013

Speciál o soli: Jaká je zdravá a jak zachránit přesolená jídla?

Říká se sůl nad zlato. Jenomže pokud do omáčky obrátíte celou slánku, nebude to k jídlu. A není také sůl jako sůl. Přinášíme vám pár rad, která sůl je nejzdravější, kolik byste jí měli denně jíst a jak zachráníte přesolené jídlo.


Post
Zajímavosti 5.5.2013

Revoluce v cestování? Solární letadlo zvládlo svůj první let

V městě Phoenix v americkém státě v sobotu úspěšně přistál švýcarský solární letoun Solar Impulse. Cílem projetku je přeletět celý Severoamerický kontinent bez kapky paliva.


Post
Celebrity 5.5.2013

Gratulujeme! Tomáš Klus je táta. Jeho přítelkyně Tamara porodila

Stalo se v noci ze soboty na neděli v podolské porodnici. Nejpopulárnější český zpěvák současnosti Tomáš Klus (26) se stal tátou. S přítelkyní Tamarou Kubovou (24) mají prvního potomka.


Post
Krása a zdraví 5.5.2013

Muži a deprese. Často se na ni nepřijde, muži je skrývají

Muž je silné pohlaví, tvrdí se. Ale často skrývá slabá místa: nerad mluví o svých potížích, trablech, což může vést až k tragickým následkům. Deprese u mužů je totiž těžko rozeznatelná, a tím pádem se neléčí.


Post
Dům, byt, zahrada 5.5.2013

Jak ochránit zvířata proti klíšťatům? Která z metod je nejlepší?

Sezona klíšťat je v plném proudu. Po víkendových výletech byste určitě měli své domácí mazlíčky prohlédnout a klíšťat je zbavit. Jak se proti klíšťatům účinně bránit?


Post
Krása a zdraví 5.5.2013

Pozor na salát, skrývá smrtící bakterie, které vám mohou zničit mozek a ledviny

Tohle je zákeřná past! V oblíbeném zeleném salátu se může skrývat smrtící bakterie E.coli. Ta napadá střeva, ledviny a mozek a může dokonce i zabít.


Post
Krása a zdraví 5.5.2013

Nedostatek sluníčka může vést až ke smrti

Už jste natěšení na sluníčko? Není divu, vždyť po dlouhé zimě, kdy bylo jen pomálu slunečních dnů, jsme se ho nemohli dočkat.


Post
Dům, byt, zahrada 5.5.2013

Co dělat, když plyn uniká? Jak předejít výbuchu?

Mohutný výbuch plynu v centru Prahy vyvolal mezi lidmi, kteří doma využívají plyn obavy i otázky, jak by únik plynu zvládli oni sami. Přinášíme vám zásady, jak se před únikem či výbuchem plynu chránit a jak se při tom zachovat.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA