Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 22.6.2013

5 diet, které mohou mít špatné následky

Letní teploty, které venku aktuálně panují, nás vybízejí k návštěvám bazénů, koupališť nebo rybníků. Často se z toho důvodu snažíme ještě na poslední chvíli shodit přebytečná kila.


Post
Krása a zdraví 21.6.2013

Počasí šílí, o víkendu prudce klesnou teploty. Víme, jak přežít náhlé změny

Prudký pokles teplot, který se očekává během víkendu, ale hlavně ve dnech následujících, představuje velkou zátěž pro organismus kardiaků a dalších chronicky nemocných. Samotné ochlazení jim ale nakonec přinese úlevu, tvrdí internista Jan Nebáznivý.


Post
Zajímavosti 20.6.2013

Vysoké Tatry se daly do pohybu. Česku hrozí zemětřesení

Vysoké Tatry se propadávají. Nejvyšší hora Gerlachovský štít (2 655 m n. m.) bude mít v daleké budoucnosti méně než 2 000 m n. m. V souvislosti s pohybem hor hrozí Evropě zemětřesení.


Post
Krása a zdraví 20.6.2013

Máte problémy se srdcem? Poradíme vám, jak přežít tropická vedra

Lidé s chorobami srdce a vysokým tlakem by měli být opatrní a měli by vědět, že se při nadměrném horku a nevhodném chování vystavují vyššímu riziku komplikací, které vyplývá z jejich onemocnění. Extrémně vysoké teploty jsou nejen jednorázovou zátěží, ale znamenají zvýšenou úmrtnost.


Post
Celebrity 20.6.2013

Dáda Patrasová zuří. Její stařík Felix Slováček popsal v televizi detaily jejich sexu

"Není v domě místo, kde bych s Dádou nesouložil," řekl Felix Slováček (70) v televizi. A jeho žena Dáda Patrasová (57), jejíž hlavní obživou je zpívání pro děti, mohla puknout vzteky. "Jak mi může takhle ničit život?" ptá se nešťastná herečka.


Post
Krása a zdraví 20.6.2013

Jak přežít tropická vedra? Známe osvědčené tipy i babské rady

Kvůli vysokým teplotám víc pijeme, ale také se víc potíme. Zatímco běžně kůží vyloučíme přibližně půl litru vody denně, teď je to až o deset více. Úplně omezit pocení nemůžeme, je ale možné ho alespoň částečně zmírnit.


Post
Krása a zdraví 18.6.2013

Startuje kampaň „Nepodceňujte cukrovku!“

Počet českých diabetiků radikálně roste, v současné době v tuzemsku žije s diagnózou cukrovky téměř 830 tisíc lidí. Dalších zhruba 250 tisíc lidí s nemocí žije a neví o ní. Za uplynulých dvacet let se tak počet diabetiků zdvojnásobil a převýšil milión nemocných. Na tento alarmující stav upozorní českou veřejnost nová osvětová kampaň „Nepodceňujte cukrovku“.


Post
Dům, byt, zahrada 18.6.2013

Pokuta za týrání zvířat může být až půl milionu

Každoročně v letních měsících řeší magistrátní odbor ochrany životního prostředí úmrtí psů v autech. Když nechají svého psa v zaparkovaném autě, je to stejné, jako by jej dali do sauny, ovšem bez možnosti úniku.


Post
Krása a zdraví 18.6.2013

Lidé trpí vedrem. Jak si zpříjemnit pobyt v práci?

Jakmile se začnou teploty pohybovat na hranici třiceti stupňů, začne většina lidí v zaměstnání pociťovat únavu a nejsou příliš produktivní. Poradíme vám, jak si v letních parnech zpříjemnit pobyt v kanceláři.


Post
Krása a zdraví 17.6.2013

Jaká je denní dávka alkoholu, která neuškodí? Máme vzorec, spočítejte si to

Posedíte si rádi s přáteli a dáte si skleničku? Podívejte se na vzorec a vypočítejte si, kolik panáků si můžete dát, abyste byli v pohodě a alkohol vám nezpůsobil problémy.


Post
Krása a zdraví 16.6.2013

Dermatolog radí, jak připravit kůži před letní dovolenou: „Přizpůsobit kůži v moderních soláriích je dobrá možnost“

Rozhovor s dermatologem prof. MUDr. Stanislavem Pavlem, Ph.D., renomovaným vědcem v oblasti pigmentace kůže a účinků slunečního záření na lidskou kůži.


Post
Gastronomie 16.6.2013

Zkazily se vám doma potraviny? Tady jsou zaručené rady, jak je ještě zachránit

Maso, sýr, mléko. To je jen malý výčet potravin, které rychle podléhají zkáze, a proto bychom je také měli včas spotřebovat. Co však s nimi, pokud mají prošlou dobu použitelnosti, nebo nevypadají vábně? Jisté je, že ne všechny musejí hned putovat do koše.


Post
Gastronomie 16.6.2013

Mexiko pro všechny smysly. Už v úterý na Černém Mostě

V úterý 18. června budete moci v Centru Černý Most ochutnat Mexiko všemi smysly. Mexický fast food Rancheros, který byl otevřen v nové části tohoto nákupního centra, připravil den ve znamení Mexika.


Post
Dům, byt, zahrada 15.6.2013

Zavolejte kominíka teď, když má čas. V říjnu zapláčete

Nedávno skončila topná sezóna a snad začne i opravdové léto. A toto období je také ideální na vymetání a kontrolu komínů. Kominíka totiž seženete teď snadněji než na podzim a v případě zjištění závad máte i spoustu času na opravu.


Post
Gastronomie 15.6.2013

Třetina Čechů pravidelně griluje – většina z nich ale špatně

Sezona grilování startuje, třetina Čechů během ní používá zahradní grily. Při opékání masa však většinou dělají řadu chyb. Jen za dresinky a marinády Češi utratí kolem 100 milionů korun ročně. Šéfkuchaři nad tím kroutí hlavou.


Post
Krása a zdraví 15.6.2013

Podfuk na českých dětech! Nabízejí jim ve školkách "zázračný" džus za tisíce. Je to nesmysl!

Nenechte se napálit! Maminkám ve školkách firma tvrdí, že jejich dítě má špatnou imunitu a jako lék nabízí údajně zázračný džus za neuvěřitelných 2304 korun. Ukázalo se, že zdravější je i obyčejný čaj.


Post
Krása a zdraví 15.6.2013

POZOR! O víkendu bude krásně a klíšťata se vyrojí ve velkém

Čeká nás krásný víkend plný sluníčka. Jenže pozor! Pokud se chystáte do přírody, měli byste se chránit. Klíšťata budou útočit ve velkém!


Post
Krása a zdraví 13.6.2013

Klíšťata útočí, jejich aktivita je na nejvyšším stupni. Chraňte se

Rychlý nástup teplého počasí je výzvou pro start klíšťat. Varování Českého hydrometeorologického ústavu je jasné: platí nejvyšší riziko aktivity klíšťat, tedy desítka. Na pozoru by měli být nejen výletníci, kteří vyrazí do přírody, ale i zahrádkáři.


Post
Dům, byt, zahrada 12.6.2013

Zaplavila vám povodeň studnu? Hygienické stanice vám ji otestují zadarmo

Záplavy zasáhly přibližně tři tisíce studní, za nutný rozbor vody z jednoho zdroje by se v normálních případech muselo zaplatit okolo tisíce korun. Hygienici ale budou testovat studně, které jsou hlavním zdrojem vody pro domácnosti, zdarma.


Post
Krása a zdraví 11.6.2013

Pozor na maso z lososa. Lékaři před ním varují zejména těhotné ženy

Patříte k lidem, kteří nedokáží oddolat lososímu masu? Zbystřit by měly zejména ženy. Lékaři varují před toxiny, které mohou ublížit zejména těhotným ženám.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA