Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Zajímavosti 2.3.2015

Honosným svatbám odzvonilo. Trendem je vesnický styl, místo hostin párty

V loňském roce uzavřelo v Česku sňatek přes 40 tisíc párů. Ty, které to čeká letos, mají nejvyšší čas začít s přípravami.


Post
Krása a zdraví 27.2.2015

Gynekolog: Češky zápasí s dietami a drží hladovky, v přechodu pak tloustnou

Nárůst tělesné hmotnosti, bolesti hlavy, návaly horka, emoční nestabilita nebo třeba nespavost. To vše a mnoho dalšího představuje obávaná menopauza.


Post
Zajímavosti 27.2.2015

Egypťané se mydlili tukem se solí, Arabové přidali vůni aneb Hygiena napříč časem

Jednou ze základních lidských potřeb pro spokojené a zdravé žití je čistota. S problematikou hygieny se naše civilizace potýká již od dob Babylóňanů a starověkého Egypta, kde se objevují první zmínky v oblasti péči o tělo.


Post
Zajímavosti 26.2.2015

Vyrážíte letos poprvé na kolo s vaším psem? Pět věcí, na které byste si měli dát pozor

Také stále častěji pokukujete po svém kole, které jste v listopadu uložili k zimnímu spánku? Všímáte si, že i váš pes by se chtěl pořádně proběhnout? Společná jízda pána se psem přírodou zaplavenou stále hojnějším předjarním sluníčkem je lákavá.


Post
Krása a zdraví 26.2.2015

Lékař: Až 80 % těhotných žen trpí na strie, péči o tělo přesto zanedbávají

Ačkoliv je těhotenství považováno za jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, na těle většiny maminek se zaručeně podepíše. Vedle možného navýšení váhy nebo změny velikosti a tvaru ňader se až 80 % žen potýká s drobnými pajizévkami, striemi. Ty pak často doprovází také zarudlé dlaně, otoky prstů nebo kopřivka.


Post
Krása a zdraví 26.2.2015

Každá 3. žena nad 50 let trpí osteoporózou

Osteoporóza patří mezi civilizační choroby současnosti a bývá nejčastěji označována za "tichého zabijáka kostí". Celosvětově trpí touto nemocí každá třetí žena a každý pátý muž ve věku nad 50 let.


Post
Krása a zdraví 25.2.2015

Jakou vůni zvolit k jaké příležitosti? Do práce volte toaletku, večer vsaďte na orient

Slušivé šaty a vkusné nalíčení už mezi Češkami začíná platit za standard. Když však stylový vzhled zvládne žena doplnit i vhodným parfémem, výsledkem je nadprůměrný dojem.


Post
Krása a zdraví 23.2.2015

Přijde druhá vlna chřipkové epidemie? Zastavte projevy nemoci včas

Ordinace lékařů jsou ve všech krajích v České republice stále plné nemocných. Chřipková epidemie svírá Českou republiku téměř měsíc, během kterého se vyskytlo na 123 závažných případů, 24 pacientů onemocnění podlehlo.


Post
Krása a zdraví 20.2.2015

Dlouhotrvající zácpa může vést až k rakovině, zkuste fíky, švestky nebo fenykl

Zácpa se postupně dostává na přední příčky žebříčku moderních civilizačních onemocnění. V průběhu života se s ní setká až 50 % žen a 25 % mužů. Nejčastěji ji způsobují nevhodné stravovací a pohybové návyky nebo nervové vypětí.


Post
Sex a vztahy 20.2.2015

Nové trendy ve výchově a péči dětí aneb co chybělo Husákovým dětem?

Převážná většina soudobých českých rodičů patří do generace takzvaných Husákových dětí, silné populační vlny sedmdesátých let.


Post
Krása a zdraví 17.2.2015

Detoxikujete organismus? Nezapomínejte ani na pleť

Zima je pro náš organismus zřejmě nejsložitější roční období. Často přibíráme na váze, naše tělo se během zimy zanese řadou škodlivin a toxických látek a celkově se necítíme ve "své kůži".


Post
Krása a zdraví 13.2.2015

81 % žen má bolestivou menstruaci, pomůže mateří kašička nebo čerstvé ovoce

Průměrná žena menstruuje během svého života 3 500 dní. Přestože jsou si ženy nezbytné úlohy menstruace vědomy, období jejího průběhu obvykle nepatří mezi nejoblíbenější části měsíce. Důvodů je hned několik.


Post
Krása a zdraví 4.2.2015

Ženy s roztroušenou sklerózou mohou mít děti. Většině z nich těhotenství svědčí

Žen s roztroušenou sklerózou (RS) přibývá. Lékaři odhadují, že se nyní s úkladnou nemocí v tuzemsku potýká asi 12 tisíc pacientek. Většinou je nemoc překvapí kolem třicítky, tedy v době, kdy zakládají rodinu.


Post
Krása a zdraví 3.2.2015

Syndromu náhlého úmrtí kojenců lze zabránit vhodnou postýlkou, napomáhají i moderní technologie

Česká republika se společně s Finskem, Švédskem nebo Slovinskem řadí mezi země s nízkou kojeneckou úmrtností. I přesto se v tuzemsku setkáváme se syndromem náhlého úmrtí kojenců.


Post
Gastronomie 29.1.2015

Překvapte partnera valentýnskou pizzou

Pizza patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější jídla světové kuchyně. Pokud ještě nevíte, čím překvapit partnera nebo partnerku na Valentýna, pak vás možná inspiruje náš recept na tuto pochoutku. Příprava není nikterak těžká a pizzu můžete své drahé polovičce udělat třeba i stylově ve tvaru srdce.


Post
Krása a zdraví 27.1.2015

Sedavé zaměstnání zkracuje život a přispívá i k dlouhým neschopenkám

Přílišné sezení může podle řady vědeckých studií vést k závažným chorobám. Krom bolestí zad je přitom spojováno i s nadváhou, osteoporózou a kardiovaskulárními onemocněními.


Post
Sex a vztahy 23.1.2015

Plánujete dítě? Vysaďte mléko, nejezděte na kole a milujte se jen 2x týdně

Zásadní komplikace s otěhotněním řeší aktuálně v Česku průměrně každý 4. pár. Na 3 % dětí se pak každoročně rodí pomocí asistované reprodukce.


Post
Krása a zdraví 22.1.2015

Akné, lupénka, atopický ekzém? V zimě zkuste lopuch nebo měsíček

Každé roční období s sebou přináší specifické počasí, které má vliv na naši pokožku. V zimě hrozí zhoršení jejího stavu, protože je pokožka citlivější, vysušená a náchylnější k podráždění.


Post
Krása a zdraví 22.1.2015

Knedlo, zelo se sójou, mrkvové špagety nebo ovocné smoothie aneb Netradiční detoxikace

S příchodem nového roku si většina lidí stanovuje různá předsevzetí. Mezi ta nejčastější se řadí zhubnout, sportovat a přestat kouřit.


Post
Krása a zdraví 17.1.2015

Královnou každého plesu aneb míň je někdy víc

Plesy, bály, večírky, společenská setkávání - události, které už tradičně patří k zimním měsícům a jsou zpestřením jinak nudné zimy, právě v těchto dnech vrcholí.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA