Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 27.1.2015

Sedavé zaměstnání zkracuje život a přispívá i k dlouhým neschopenkám

Přílišné sezení může podle řady vědeckých studií vést k závažným chorobám. Krom bolestí zad je přitom spojováno i s nadváhou, osteoporózou a kardiovaskulárními onemocněními.


Post
Sex a vztahy 23.1.2015

Plánujete dítě? Vysaďte mléko, nejezděte na kole a milujte se jen 2x týdně

Zásadní komplikace s otěhotněním řeší aktuálně v Česku průměrně každý 4. pár. Na 3 % dětí se pak každoročně rodí pomocí asistované reprodukce.


Post
Krása a zdraví 22.1.2015

Akné, lupénka, atopický ekzém? V zimě zkuste lopuch nebo měsíček

Každé roční období s sebou přináší specifické počasí, které má vliv na naši pokožku. V zimě hrozí zhoršení jejího stavu, protože je pokožka citlivější, vysušená a náchylnější k podráždění.


Post
Krása a zdraví 22.1.2015

Knedlo, zelo se sójou, mrkvové špagety nebo ovocné smoothie aneb Netradiční detoxikace

S příchodem nového roku si většina lidí stanovuje různá předsevzetí. Mezi ta nejčastější se řadí zhubnout, sportovat a přestat kouřit.


Post
Krása a zdraví 17.1.2015

Královnou každého plesu aneb míň je někdy víc

Plesy, bály, večírky, společenská setkávání - události, které už tradičně patří k zimním měsícům a jsou zpestřením jinak nudné zimy, právě v těchto dnech vrcholí.


Post
Krása a zdraví 16.1.2015

S dietou do restaurace? Proč ne! Pozor ale na hladovění a rozvařené přílohy

Předsevzetí týkající se zdravého stravování patří k těm nejčastějším. Necelých 40 procent obyvatel Česka si na Nový rok slibuje, že zhubne, a čtvrtina Čechů si plánuje zdravě jíst. Přitom kolem 35 procent Čechů si alespoň jednou týdně vyrazí do restaurace. Jde dieta a stravování v restauraci dohromady?


Post
Krása a zdraví 14.1.2015

Češi přichází e-cigaretám na chuť. V roce 2014 vzrostla jejich obliba o pětinu

Více cvičit, shodit pár kilogramů nebo omezit kouření patří k nejčastějším novoročním předsevzetím, které si Češi s příchodem nového roku dávají.


Post
Dům, byt, zahrada 14.1.2015

Vánoční kila navíc zkracují život domácím zvířatům. Je třeba jednat rychle

Pokud svému domácímu mazlíčkovi dopřáváte vše, čeho si jeho psí či kočičí smutné oči žádají, škodíte mu možná více, než si sami připouštíte.


Post
Krása a zdraví 12.1.2015

Zimu lépe překonají astmatici, kteří mají svou nemoc „pod kontrolou“

Přesto, že se za obecně nejtěžší období pro astmatiky díky kvetoucím loukám považuje léto, je pro ně zima neméně obtížnou částí roku. Nízké teploty či přechody z tepla do zimy mohou řádně potrápit dýchací cesty osob trpících astmatem.


Post
Dům, byt, zahrada 12.1.2015

Češi za sebou lépe zamykají domy, ale jsou nevšímaví. To nahrává zlodějům

Češi mají v zabezpečení svých bytů a domů velké rezervy. Vědí to, ale většina z nich toto podceňuje a neřeší. Největší procento lidí (67 %) podle studie Stát a občan v prevenci kriminality považuje zabezpečení svého majetku pouze za průměrné.


Post
Krása a zdraví 8.1.2015

Hrozba dopravní nehody je v zimě 15krát větší. Často za to může oční vada

Kolem 50 tisíc řidičů v Česku ve věku nad 40 let trpí oční vadou, která je pro řízení nebezpečná.


Post
Krása a zdraví 6.1.2015

Úspěšnost odvykání kouření je dána i geneticky

V České republice se každý rok chystá odvykat více než jeden milión kuřáků, svého cíle však dosáhne jen asi 6 % z nich. Důvodem je nejen nedostatečná příprava, ale i genetické předpoklady, které se také podílejí na síle závislosti.


Post
Krása a zdraví 19.12.2014

Česká města jsou v zimě přesvícená, lidé hůře spí, hrozí jim vážné zdravotní problémy

Zvláště v zimních měsících září v českých městech kromě pouličního osvětlení také reklamní plochy a sváteční výzdoba. Přebytek světla a absence tmy má však podle odborníků na obyvatele měst stále více negativních dopadů.


Post
Zajímavosti 18.12.2014

Nejlepší hlášky a perličky z pojistných událostí od ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále „ČPP“) každoročně likviduje na 200 tisíc pojistných událostí, v mnoha případech operátoři klientského centra nebo likvidátoři zaznamenávají skutečně neobvyklé historky.


Post
Zajímavosti 16.12.2014

Bílé Vánoce? Místo sněhu bude spíš bláto, čekají bookmakeři

Cestou na Půlnoční většině Čechů pod nohama sníh křupat nebude. Myslí si to bookmakeři sázkové kanceláře Unibet, jejichž kurzy favorizují v souboji sníh versus bláto spíš druhou variantu.


Post
Dům, byt, zahrada 16.12.2014

Kozačky bez správného ošetření v zimě trpí, vhodnější jsou nepromokavé materiály

V zimní sezóně obchodníci nabízejí různé druhy obuvi, které se svými vlastnostmi do zimy nehodí. U žen v tomto směru převládá zájem o lakované či semišové kozačky. Kvůli neznalosti materiálů se poté často diví, že se jim boty v zimě rychle ničí a dlouho nevydrží.


Post
Krása a zdraví 15.12.2014

Jednoduchý test na internetu odhalí, zda vás neohrožuje Parkinsonova nemoc

Stává se vám, že mluvíte, křičíte či dokonce nadáváte ze sna? Podařilo se vám někdy divokým prožíváním snu poranit sebe či svého partnera?


Post
Zajímavosti 12.12.2014

Žebříčku nejoblíbenějších dětských her a hraček vévodí počítače a Lego

Jo-jo, Lego, vojáčci, mašinky, modelína, Rubikova kostka a další – to jsou hračky, které v minulosti provázely mnohé dětské životy a některé z nich zůstaly populární až do dneška.


Post
Krása a zdraví 10.12.2014

V boji s vánoční depresí pomohou byliny

S příchodem adventního období se dostavuje také vánoční nálada. Pro mnohé však tento čas nepředstavuje nic příjemného. Naopak, vánoční svátky jsou pro ně spojeny se stresem, steskem či depresemi.


Post
Krása a zdraví 10.12.2014

Vánoce jsou pro mozek náročné, koledy ho uklidňují

Je vůbec možné, aby člověk stihl všechny pracovní povinnosti a k tomu ještě nakoupil hezké dárky, zvládnul všechny návštěvy příbuzných či známých, usmíval se a byl absolutně v pohodě? Co na to náš mozek?


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA