Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 5.3.2015

Pravděpodobnost domácího úrazu je 3x vyšší než pracovního. Jak tyto úrazy ošetřit?

Když lidé po náročném pracovním dni přijdou domů a zamknou za sebou domovní dveře, mají pocit, že konečně mohou relaxovat. Pocit bezpečí je však jen zdánlivý. Právě v domácnosti se totiž stane většina úrazů.


Post
Dům, byt, zahrada 4.3.2015

Zima očima kominíků: Opět jsme se nenudili

Nové triky podvodníků, zamrzlé střechy, nedbalost či nevědomost majitelů, zaměňování kontrol za revize, ale také požáry, otravy oxidem uhelnatým a další nehody v důsledku špatné funkce spalinové cesty.


Post
Krása a zdraví 3.3.2015

Pády, otravy, utonutí aneb nejčastější příčiny úmrtí batolat: jak jim lze předcházet?

Úrazy představují u dětí nejčastější příčinu úmrtí. Podle statistik Státního zdravotního ústavu zemře v České republice následkem úrazu každý druhý den jedno dítě nebo dospívající.


Post
Krása a zdraví 2.3.2015

Odborníci: Češi jedí ryby stále častěji, před českým pstruhem ale dávají přednost mořskému lososovi

Podle údajů zveřejněných českými statistiky, kteří vyšli z odhadu Organizace pro výživu a zemědělství (FAO), zaznamenali obchodníci s rybami v roce 2013 rekordní výši tržeb.


Post
Krása a zdraví 2.3.2015

Děti chodí k zubaři častěji, zubních kazů zatím neubývá

Rodiče posílají děti na preventivní zubní prohlídky častěji, než tomu bylo v minulosti. Data České průmyslové zdravotní pojišťovny ukazují, že alespoň jednu prohlídku u zubaře absolvovalo v roce 2014 bezmála 68 procent dětí.


Post
Zajímavosti 2.3.2015

Honosným svatbám odzvonilo. Trendem je vesnický styl, místo hostin párty

V loňském roce uzavřelo v Česku sňatek přes 40 tisíc párů. Ty, které to čeká letos, mají nejvyšší čas začít s přípravami.


Post
Krása a zdraví 27.2.2015

Gynekolog: Češky zápasí s dietami a drží hladovky, v přechodu pak tloustnou

Nárůst tělesné hmotnosti, bolesti hlavy, návaly horka, emoční nestabilita nebo třeba nespavost. To vše a mnoho dalšího představuje obávaná menopauza.


Post
Zajímavosti 27.2.2015

Egypťané se mydlili tukem se solí, Arabové přidali vůni aneb Hygiena napříč časem

Jednou ze základních lidských potřeb pro spokojené a zdravé žití je čistota. S problematikou hygieny se naše civilizace potýká již od dob Babylóňanů a starověkého Egypta, kde se objevují první zmínky v oblasti péči o tělo.


Post
Zajímavosti 26.2.2015

Vyrážíte letos poprvé na kolo s vaším psem? Pět věcí, na které byste si měli dát pozor

Také stále častěji pokukujete po svém kole, které jste v listopadu uložili k zimnímu spánku? Všímáte si, že i váš pes by se chtěl pořádně proběhnout? Společná jízda pána se psem přírodou zaplavenou stále hojnějším předjarním sluníčkem je lákavá.


Post
Krása a zdraví 26.2.2015

Lékař: Až 80 % těhotných žen trpí na strie, péči o tělo přesto zanedbávají

Ačkoliv je těhotenství považováno za jedno z nejkrásnějších období v životě ženy, na těle většiny maminek se zaručeně podepíše. Vedle možného navýšení váhy nebo změny velikosti a tvaru ňader se až 80 % žen potýká s drobnými pajizévkami, striemi. Ty pak často doprovází také zarudlé dlaně, otoky prstů nebo kopřivka.


Post
Krása a zdraví 26.2.2015

Každá 3. žena nad 50 let trpí osteoporózou

Osteoporóza patří mezi civilizační choroby současnosti a bývá nejčastěji označována za "tichého zabijáka kostí". Celosvětově trpí touto nemocí každá třetí žena a každý pátý muž ve věku nad 50 let.


Post
Krása a zdraví 25.2.2015

Jakou vůni zvolit k jaké příležitosti? Do práce volte toaletku, večer vsaďte na orient

Slušivé šaty a vkusné nalíčení už mezi Češkami začíná platit za standard. Když však stylový vzhled zvládne žena doplnit i vhodným parfémem, výsledkem je nadprůměrný dojem.


Post
Krása a zdraví 23.2.2015

Přijde druhá vlna chřipkové epidemie? Zastavte projevy nemoci včas

Ordinace lékařů jsou ve všech krajích v České republice stále plné nemocných. Chřipková epidemie svírá Českou republiku téměř měsíc, během kterého se vyskytlo na 123 závažných případů, 24 pacientů onemocnění podlehlo.


Post
Krása a zdraví 20.2.2015

Dlouhotrvající zácpa může vést až k rakovině, zkuste fíky, švestky nebo fenykl

Zácpa se postupně dostává na přední příčky žebříčku moderních civilizačních onemocnění. V průběhu života se s ní setká až 50 % žen a 25 % mužů. Nejčastěji ji způsobují nevhodné stravovací a pohybové návyky nebo nervové vypětí.


Post
Sex a vztahy 20.2.2015

Nové trendy ve výchově a péči dětí aneb co chybělo Husákovým dětem?

Převážná většina soudobých českých rodičů patří do generace takzvaných Husákových dětí, silné populační vlny sedmdesátých let.


Post
Krása a zdraví 17.2.2015

Detoxikujete organismus? Nezapomínejte ani na pleť

Zima je pro náš organismus zřejmě nejsložitější roční období. Často přibíráme na váze, naše tělo se během zimy zanese řadou škodlivin a toxických látek a celkově se necítíme ve "své kůži".


Post
Krása a zdraví 13.2.2015

81 % žen má bolestivou menstruaci, pomůže mateří kašička nebo čerstvé ovoce

Průměrná žena menstruuje během svého života 3 500 dní. Přestože jsou si ženy nezbytné úlohy menstruace vědomy, období jejího průběhu obvykle nepatří mezi nejoblíbenější části měsíce. Důvodů je hned několik.


Post
Krása a zdraví 4.2.2015

Ženy s roztroušenou sklerózou mohou mít děti. Většině z nich těhotenství svědčí

Žen s roztroušenou sklerózou (RS) přibývá. Lékaři odhadují, že se nyní s úkladnou nemocí v tuzemsku potýká asi 12 tisíc pacientek. Většinou je nemoc překvapí kolem třicítky, tedy v době, kdy zakládají rodinu.


Post
Krása a zdraví 3.2.2015

Syndromu náhlého úmrtí kojenců lze zabránit vhodnou postýlkou, napomáhají i moderní technologie

Česká republika se společně s Finskem, Švédskem nebo Slovinskem řadí mezi země s nízkou kojeneckou úmrtností. I přesto se v tuzemsku setkáváme se syndromem náhlého úmrtí kojenců.


Post
Gastronomie 29.1.2015

Překvapte partnera valentýnskou pizzou

Pizza patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější jídla světové kuchyně. Pokud ještě nevíte, čím překvapit partnera nebo partnerku na Valentýna, pak vás možná inspiruje náš recept na tuto pochoutku. Příprava není nikterak těžká a pizzu můžete své drahé polovičce udělat třeba i stylově ve tvaru srdce.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA