Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Sex a vztahy 27.3.2015

Muže jako živitele rodiny vidí pouze 4 % Čechů

Hlavou rodiny jsou odjakživa muži, v oblasti financí to ale už neplatí. Zodpovědnost za udržování dobré finanční situace celé rodiny by měli mít podle poloviny Čechů všichni její výdělečně činní příslušníci.


Post
Krása a zdraví 26.3.2015

Léčba kortikoidy může odstartovat cukrovku, obezitu či vysoký tlak, je však nenahraditelná

Kortikoidy. Při zánětech, mokvání, otocích či svědění jsou podle lékařů často nenahraditelné. Při delším či celkovém užívání však mohou oslabovat imunitu a přispívat k rozvoji cukrovky, vředů nebo třeba psychických problémů.


Post
Celebrity 25.3.2015

Martin Maxa se vrátill ke své staré lásce - malování

Zpěvák a skladatel Martin Maxa v tom už zase lítá a nemůže si pomoct. Nejde ale o žádnou neřest jako drogy, alkohol nebo mnohoženství. Martin se sice skutečně po letech vrátil k jedné ze svých velkých lásek, ale tou je malování.


Post
Krása a zdraví 25.3.2015

Energetický výdej při práci se za 100 let snížil o 75 %, příčinou je sedavé zaměstnání

Sedavé zaměstnání, málo spánku, stres, nepravidelná strava a málo pohybu. Zdravotní problémy způsobené kancelářskou prací se většinou do lékařských statistik nepromítnou.


Post
Krása a zdraví 24.3.2015

Pozor na neuroboreliózu, hladová klíšťata se probouzejí

Nad červenou skvrnou ve tvaru písmene O s bílým středem na kůži po přisátí klíštěte by nikdo neměl mávnout rukou. Příznaky, jako jsou horečka, únava a malátnost by pak rozhodně měly každého vést k praktickému lékaři. V souvislosti s kousnutím klíštěte jsou to totiž symptomy typické pro Lymeskou boreliózu.


Post
Krása a zdraví 21.3.2015

Jezte mořské ryby, snížíte tím riziko infarktu o 30 %

Češi by si mohli ušetřit mnohé návštěvy u lékařů, kdyby na svůj jídelníček zařadili více ryb.


Post
Krása a zdraví 18.3.2015

Rozšiřujete jarní šatník? Zjistěte, co v něm nesmí chybět

Přichází jaro a s ním i vhodná doba na obměnu nebo vylepšení šatníku. Ať už vsadíte spíše na nestárnoucí klasiku nebo na módní výstřelky letošního jara, existuje několik kousků, které by vám neměly chybět.


Post
Krása a zdraví 17.3.2015

K hubnutí často volíme nevhodné sporty

S prvními jarními paprsky zažívají sportoviště i městské lesoparky nápor Čechů i Češek odhodlaných shodit přebytečné kilogramy spojené se zimní zahálkou.


Post
Krása a zdraví 14.3.2015

Česko čeká částečné zatmění Slunce. Jak si chránit oči při pozorování?

V pátek 20. března bude na celém území České republiky možné sledovat částečné zatmění Slunce. Pozorování úkazu má ale i svá pravidla. Dopad slunečního paprsku na sítnici oka může totiž trvale poškodit zrak.


Post
Zajímavosti 13.3.2015

Čteme horoskopy, klepeme na dřevo, ale černých koček se nebojíme

Ačkoli Češi nejsou obecně považováni za příliš pověrčivý národ, mnoho z nás existenci nadpřirozených nevysvětlitelných jevů či osudu v žádném případě nezavrhuje.


Post
Krása a zdraví 11.3.2015

Jakými potravinami a jak bojovat proti jarní únavě

Život každého člověka je významně určen jeho genetickou determinací. Stejnou váhu mají také životní podmínky, které vykazují určitý rytmus a řídí se mj. změnami ročních období. Zima je pro náš organismus poměrně vyčerpávající. Jak se připravit na boj s nadcházející jarní únavou?


Post
Krása a zdraví 10.3.2015

WORLD OF BEAUTY & SPA - očekávaná jarní inspirace pro všechny milovníky krásy a pohody

S jarem se začíná příroda probouzet z letargie a znovu ožívají barvy a tvary. Stejně nedočkavě vyhlížíme jarní změny a odvážnější trendy kolem sebe, v módě, líčení i účesech.


Post
Krása a zdraví 10.3.2015

Proč nejít na preventivní gynekologickou prohlídku

V České republice každoročně onemocní rakovinou děložního čípku přes 1 000 žen, přibližně 400 na tuto diagnózu umírá. Zbytečně!


Post
Krása a zdraví 10.3.2015

Celiakii lze předcházet již v prvním roce života dítěte!

Odhaduje se, že v Česku žije přibližně 85 - 90 % osob trpících celiakií, u kterých tato nemoc nebyla doposud diagnostikována.


Post
Dům, byt, zahrada 5.3.2015

Nejčastější chyby při instalaci měřičů spotřeby vody

Ačkoli by se mohlo zdát, že instalaci bytového vodoměru zvládne každý zručnější instalatér, opak je pravdou.


Post
Krása a zdraví 5.3.2015

Pravděpodobnost domácího úrazu je 3x vyšší než pracovního. Jak tyto úrazy ošetřit?

Když lidé po náročném pracovním dni přijdou domů a zamknou za sebou domovní dveře, mají pocit, že konečně mohou relaxovat. Pocit bezpečí je však jen zdánlivý. Právě v domácnosti se totiž stane většina úrazů.


Post
Dům, byt, zahrada 4.3.2015

Zima očima kominíků: Opět jsme se nenudili

Nové triky podvodníků, zamrzlé střechy, nedbalost či nevědomost majitelů, zaměňování kontrol za revize, ale také požáry, otravy oxidem uhelnatým a další nehody v důsledku špatné funkce spalinové cesty.


Post
Krása a zdraví 3.3.2015

Pády, otravy, utonutí aneb nejčastější příčiny úmrtí batolat: jak jim lze předcházet?

Úrazy představují u dětí nejčastější příčinu úmrtí. Podle statistik Státního zdravotního ústavu zemře v České republice následkem úrazu každý druhý den jedno dítě nebo dospívající.


Post
Krása a zdraví 2.3.2015

Odborníci: Češi jedí ryby stále častěji, před českým pstruhem ale dávají přednost mořskému lososovi

Podle údajů zveřejněných českými statistiky, kteří vyšli z odhadu Organizace pro výživu a zemědělství (FAO), zaznamenali obchodníci s rybami v roce 2013 rekordní výši tržeb.


Post
Krása a zdraví 2.3.2015

Děti chodí k zubaři častěji, zubních kazů zatím neubývá

Rodiče posílají děti na preventivní zubní prohlídky častěji, než tomu bylo v minulosti. Data České průmyslové zdravotní pojišťovny ukazují, že alespoň jednu prohlídku u zubaře absolvovalo v roce 2014 bezmála 68 procent dětí.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA