Archiv článků - MAGAZÍN

Post
Krása a zdraví 28.10.2015

Každý čtvrtý Čech s prodělanou mrtvicí zemře, příčinou je i stres

Mozková mrtvice je třetí nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Podle posledních statistik Ústavu zdravotnických informací a statistiky bylo pro cévní mozkovou příhodu hospitalizováno téměř 31 tisíc osob.


Post
Dům, byt, zahrada 27.10.2015

Chcete začít stavět? Nepodceňte plánování a přípravu projektu

Stavba domu bývá pro mnoho lidí splněním jejich snů. Aby se z nich však nestaly noční můry, je dobré si všechno pořádně promyslet a připravit. V každém období je třeba si naplánovat jednotlivé činnosti tak, aby na sebe navazovaly.


Post
Krása a zdraví 26.10.2015

Únik moči, nemocné srdce, přechod. Dá se bránit neduhům stáří?

V České republice žije podle Českého statistického úřadu více než 17 % obyvatel starších 65 let. Průměrná délka zdravého života je přitom zhruba 63 let.


Post
Krása a zdraví 23.10.2015

Očkování proti chřipce šetří desetitisíce z rodinné i státní kasy

Chřipka je nejčastější lidské infekční onemocnění, které představuje nejen závažný zdravotnický, ale i ekonomický problém.


Post
Krása a zdraví 22.10.2015

Manuál použití kontaktních čoček při chřipce

Chřipka je kapénková infekce, která napadá především dýchací cesty a má projevy na sliznicích v krku a nose, ovšem bakterie mohou proniknout i do oka.


Post
Krása a zdraví 20.10.2015

Civilizační onemocnění postihují také ledviny!

O civilizačních onemocněních často hovoříme jako o „nemocech z blahobytu“. Dopřáváme si kaloricky bohatou, často průmyslově vyráběnou a přesolenou stravu, nadmíru alkoholu a nešetříme ani na cigaretách. Č


Post
Krása a zdraví 18.10.2015

Podzim, rýma a nachlazení. Jak se bránit zánětu vedlejších nosních dutin?

S podzimem se k nám kromě padání listí blíží i období nemocí z nachlazení. Ty se projevují např. rýmou, zvýšenou tělesnou teplotou či kašlem a jsou způsobeny především virovou infekcí.


Post
Dům, byt, zahrada 16.10.2015

Zateplení je k ničemu, pokud s energií neumíte zacházet, varují odborníci

Vyměnit stará a netěsnící okna a dveře za moderní, zateplit fasádu a optimalizovat vytápění. Podobná témata řeší v současné době mnoho majitelů domů po celém Česku s vidinou nemalých budoucích úspor.


Post
Dům, byt, zahrada 15.10.2015

Topná sezona je tu - hasiče začnou zaměstnávat požáry sazí v komínech

Jakmile nastane topná sezona, hasiče začnou zaměstnávat požáry sazí v komínech, požáry kvůli nesprávné obsluze topidel, kvůli manipulaci se žhavým popelem či špatnému umístění hořlavých předmětů v blízkosti topidla.


Post
Celebrity 13.10.2015

Šaty na vdávání, ale ženich kamily Nývltové Nik

Na focení nové kolekce společenských šatů nazvané "Osudová" si návrhářka Petra Pilařová vybrala zpěvačku Kamilu Nývltovou. Mělo to hned dva důvody.


Post
Gastronomie 12.10.2015

MatchaTea: Pět tipů, jak vybrat kvalitní čaj Matcha

Slavný japonský čaj Matcha má nezaměnitelnou barvu, chuť i vliv na naše zdraví. Jemný prášek z dužniny čajových lístků je bohatý na vitaminy, antioxidanty i jako zdroj energie.


Post
Krása a zdraví 9.10.2015

Podzim bez hořkého nádechu. Pozor na úrazy, varují lékaři

Podzim bývá každoročně spojován s výskytem vyššího počtu úrazů. Děti, které se vrátily do škol, si ještě nestačily zvyknout na nový denní režim.


Post
Krása a zdraví 7.10.2015

60% lidí na světě trpí oční vadou, ale pouze každý čtvrtý problém řeší

Na Zemi žije přibližně 7 miliard lidí a z toho, podle odborných studií, až 4,2 miliard osob trpí poruchou zraku.


Post
Dům, byt, zahrada 6.10.2015

Na zimu je nutné připravit také komíny

S příchodem chladnějšího počasí se již v mnoha domácnostech začalo přitápět. S tím souvisí riziko vzniku požáru. Každoročně se setkáváme s požáry, jejich příčinnou byl špatný stav komína.


Post
Krása a zdraví 6.10.2015

Česká republika drží prvenství v incidenci nádorů ledvin

Zhoubné nádory ledvin představují 2-3 % všech zhoubných onemocnění člověka, kromě zhoubných krevních onemocnění. Česká republika drží nechvalné prvenství v incidenci, tedy v počtu nemocných na 100 tisíc obyvatel, rakoviny ledvin na světě.


Post
Dům, byt, zahrada 5.10.2015

Chutné espresso připravíte i na domácím kávovaru

Pákové kávovary můžeme nejčastěji vidět v restauracích a kavárnách. S rostoucí popularitou přípravy pravého espressa se však tento druh kávovarů rozšířil i v českých domácnostech. Připravíme z nich opravdu chutný šálek kávy jako v dobré kavárně?


Post
Sex a vztahy 1.10.2015

K lepšímu orgasmu v těhotenství pomáhají erotické hračky. Pozor na elektrosex

Každá třetí žena má problémy s dosažením orgasmu. To přitom nemusí platit v období těhotenství, ve kterém ženy často zažívají svůj první vaginální orgasmus.


Post
Krása a zdraví 30.9.2015

Jak poznat, že se dítěti kazí oči?

Pamatujete si na prokletou větu: „Nedívej se na televizi zblízka, zkazí se ti oči!“ Zůstalo to i vám a hlídáte svá dítka?


Post
Krása a zdraví 30.9.2015

30. září patří Národnímu dni epilepsie. V Evropě jí trpí 6 milionů lidí

Epilepsie představuje velký zásah do života, neznamená však, že by jej nemocní nemohli prožít kvalitně. V mnoha ohledech doplácejí spíš na společenská omezení než na zdravotní limity.


Post
Sex a vztahy 29.9.2015

Postelové hrátky českého národa: Na velikosti penisu nezáleží, důležitý je průměr

Zajímavé výsledky přinesl nejnovější průzkum sexshopu Růžový slon, který se zaměřil na českou populaci a její postelové hrátky.


PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě