Archiv článků - SPORT

Fotbal 29.9.2016

Sparta porazila Inter Milán

Sparťané to dokázali a mají první body v základní skupině. Proti Interu těžili zejména z výtečné první půle a dvou gólů Vaška Kadlece, a italský velkoklub Inter Milan porazili 3:1.

Běh 28.9.2016

Pražská štafeta 4x5 se nově poběží ve dvou dnech

RunCzech pro sezónu 2017 přichází s vylepšenou a rozšířenou podobou štafetového závodu. Pražská štafeta 4x5 se nově poběží ve dvou dnech a z letošního dubnového termínu se přesouvá na červen.

Běh 27.9.2016

RunTour na Ladronce poběží nevidomý student z Tokia

V sobotu 1. října se na pražské Ladronce uskuteční finálový závod amatérské běžecké série RunTour 2016 a chybět nebudou ani sportovci se zrakovým postižením. Poprvé v historii bude Nadaci Leontinka reprezentovat také zahraniční běžec.

Fotbal 26.9.2016

Letenské derby pro Slavii

Sparťané na Letné při 286. pražském derby podlehli Slavii 0:2, když o svém vítězství hosté rozhodli v druhém poločase.

Fotbal 19.9.2016

Zápas Slavie s Libercem rozhodl Škoda

Sešívaní si připsali první vítězství pod vedením trenéra Jaroslava Šilhavého. Ve tvrdém utkání proti Liberci si Slavia vytvořila řadu šancí, zápas ale rozhodla jediná trefa ze 60. minuty, jejímž autorem byl útočník Milan Škoda.

Ševci uhráli se Spartou bod a stále vévodí ligové tabulce

Stále první, stále neporažení. Ševci v souboji o první místo remizovali se Spartou 1:1 a společně se svým soupeřem si stále drží ligovou neporazitelnost. Zlín poslal do vedení ve 41. minutě Jugas, ale Sparta dokázala v 58. minutě srovnat na 1:1. Tento výsledek i přes mnoho dalších šancí pak vydržel až do konce utkání.

Hokej 18.9.2016

Olomouc zvítězila a ukončila bodovou sérii Sparty

V pátém utkání Tipsport Extraligy vyzvali Kohouti pražskou Spartu, která do té doby bodovala v každém utkání letošního ročníku a od začátku zápasu byla aktivnějším celkem. První gól však vsítil Petr Strapáč a ačkoliv Sparta ještě našla odpověď, dvě branky z druhé a třetí třetiny už se jí dohnat nepodařilo a Olomouc bere tři body do tabulky za vítězství 3:2.

Hokej 13.9.2016

Reprízu finále rozhodl Klimek

Tři venkovní zápasy, sedm bodů. Taková je bilance Sparty po třech úvodních kolech nové sezony. Pražané zvládli po vítězství v Pardubicích také duel na ledě Liberce, když v repríze finále vyhráli těsně 3:2.

Sport 6.9.2016

Birell Grand Prix Praha poběží loňský vítěz i české olympioničky

Velmi silné startovní pole, které umí zaběhnout proklatě rychlé časy, takový bude 21. ročník Birell Grand Prix Praha. 10. září se v Praze představí hned pět mužů, kteří umí desítku pod 28 minut i jedna z nejrychlejších půlmaratonkyň světa a držitelka letošního nejlepšího výkonu na 10 kilometrů.

Fotbal 29.8.2016

Mladí Sparťané znovu získali putovní KOČÍ CUP

Devátý ročník fotbalového turnaje KOČÍ CUP pro nadějné talenty skončil stejně jako předešlý celkovým vítězstvím pro hráče AC Sparta Praha, který ve finále pokořil slovenský AS Trenčín 8:2.

Viktoria Plzeň doma otočila utkání se Slávií

Plzeň zvládla otočit utkání se Slavií a připisuje si vůbec první výhru v letošní sezóně na domácí půdě. Do zápasu vstoupili mnohem lépe hosté, kteří se dostali do vedení už ve 13. minutě, po pauze se ale viktoriáni úctyhodně zvedli.

Sparta v derby zvítězila na hřišti Dukly

V utkání hraném v extrémně horkém počasí nedokázala Dukla vyzrát na hostující Spartu a podlehla jí 0:2. O obě branky se ve druhém poločase postaral Martin Frýdek. Nejblíže ke gólovému úspěchu na straně domácích měl v prvním poločase Dan Tetour, který trefil tyč.

Viktorii vyšel závěr, Vítkovicím nastřílela tři góly a poprvé vyhrála

Dlouho to vypadalo jako remízový zápas. Vše se však změnilo v 82. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil stoper Jiří Pimpara a poslal Viktorii do vedení 1:0. V dalších minutách pak pojistili výhru dvěma góly Vojtěch Gebert a Jakub Urbanec.

Sport 25.8.2016

Začíná ragbyová Extraliga

Tuto sobotu začíná prvními zápasy nejvyšší soutěž v ragby, Extraliga. Po dvou velmi úspěšných světových ragbyových akcích, mistrovství světa v loňském roce a návratu ragby na Olympijské hry v Riu získává ragby v Čechách stále větší popularitu.

Fotbal 22.8.2016

Sparťané se proti pevné jablonecké obraně nadřeli, ve druhém poločase o výhře 3:0 rozhodli Lafata s Pulkrabem

Tohle byla pořádná bitva! Sparťané dlouhé minuty dobývali jablonecké vápno, ale obrana Severočechů vzdorovala statečně. Jenže ve druhém poločase se po centrech do vápna rozstříleli Lafata s Pulkrabem a Sparta porazila Jablonec 3:0.

Fotbal 19.8.2016

Sparťané na hřišti SønderjyskE vybojovali remízu

Sparťanští fotbalisté si v prvním utkání play-off Evropské ligy připsali bezgólovou remízu, gól nepřinesl ani zlepšený výkon v druhém poločase.

Slavia doma podlehla vysoko Anderlechtu

V prvním zápase play-off Evropské ligy UEFA prohráli slávisté s Anderlechtem 0:3. Po první půli odcházely oba týmy do šaten za bezbrankového stavu, ve druhé půli se trefili za Pavlenkova záda Sylla, Teodorczyk a Hanni.

Fotbal 15.8.2016

Dukla doma jasně porazila Hradec

Ve třetím utkání ePojisteni.cz ligy dokázala Dukla poprvé bodovat naplno. O jednoznačný výsledek 3:0 se postarali Michal Smejkal, Néstor Albiach a Dominik Preisler. Pro posledně jmenovaného to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži.

Vysočina proti Slavii vydřela bod

Stejně jako proti Plzni se i proti Slavii Praha se Jihlava ujala vedení, když skóroval Davis Ikaunieks. Ve druhém dějství však sešívaní přidali na ofenzivní aktivitě a dočkali se vyrovnání z kopačky van Kessela. Pražané mohli před vyprodanými ochozy brát i tři body, ovšem gólman Jan Hanuš skvěle chytil penaltu Bílkovi.

Fotbal 13.8.2016

Fouskova paráda rozhodla o výhře Pardubic nad Žižkovem

První domácí utkání v této sezóně FNL dokázal pardubický tým přeměnit ve tříbodový zisk. O vítězství rozhodla krásná střela Adama Fouska v druhém poločasu, kterou domácí záložník upravil na konečných 2:1.