Archiv článků - KULTURA

Post
Knihy 21.1.2019

Slavná Werichova vila zažila křest knihy poslední hospodyně rodiny slavného herce

„A taky jsem vařila u Werichů!" Tak se jmenuje nová, zcela unikátní publikace, kterou uvedli do života Eva Tůmová a nakladatel Pavel Mészáros. Jde o knihu plnou vzpomínek, zážitků i receptů, které se vážou na kus života poslední hospodyně rodiny slavného herce, dramatika i režiséra Jana Wericha - Evy Tůmové.


Post
Hudba 21.1.2019

Mandrage odstartují nový rok klubovým turné. Nevšední koncerty odehrají ve dvanácti městech

Úspěšná česká kapela Mandrage se po několika letech vrací z velkých festivalových pódií a koncertních sálů zpátky do klubů.


Post
Kultura 14.1.2019

Kaple Božího hrobu na Petříně je kompletně zrestaurovaná. Je z ní ozdoba parku

Dlouho zanedbávaná sakrální stavba prošla kompletní restaurátorskou opravou pod dohledem státní památkové péče. Kaple Božího hrobu z roku 1737 se tak stala ozdobou parku u Petřínské rozhledny, který byl loni celkově rekonstruován.


Post
Výstavy 7.1.2019

Do konce ledna se můžete vypravit po stopách českého mincovnictví

Jak se vyrábějí české mince? Proč je Česká mincovna právě v Jablonci? Kdo je otcem naší měny? Co jste si za jednu korunu mohli koupit za tatíčka Masaryka a co si za ni pořídíte dnes? Čím platili naši předkové před tisíci lety? A čím budou jednou platit naše děti?


Post
Kultura 4.1.2019

Rudolfínský ples vás zavede do 16. a 17. století

V sobotu 26. ledna 2019 ve Velkém sále Novoměstské radnice se uskuteční devátý ročník ojedinělého plesu s neopakovatelnou atmosférou renesanční slavnosti.


Post
Film 3.1.2019

14. Festival krátkých filmů Praha uvede poctu Bergmanovi, silné ženské příběhy z Amazonie nebo portugalského režiséra Gabriela Abrantese

Festival krátkých filmů Praha se odehraje od 23. do 27. ledna 2019 v pražských kinech Světozor a Pilotů a nabídne opět aktuální pohled na světovou krátkometrážní tvorbu.


Post
Divadlo 2.1.2019

Divadlo Pruhované panenky zahraje pohádku Kryštůfek a lesní bytosti

Pokud nemáte ještě program na sobotu 12. ledna odpoledne, vezměte své děti na divadelní představení Kryštůfek a lesní bytosti. Můžete jej shlédnout od 15 hodin v divadle Pruhované panenky v Praze 4.


Post
Výstavy 17.12.2018

Muzeum Karla Zemana vystavuje kostýmy a rekvizity z pohádky Čertí brko

Unikátní výstava kostýmů a rekvizit z nové české pohádky Čertí brko umožňuje nahlédnout do zákulisí natáčení a z blízka si prohlédnout originální filmové rekvizity a kostýmy.


Post
Výstavy 14.12.2018

Czech Repubrick. Tak se jmenuje největší lego-výstava široko daleko

Máte rádi Českou republiku a její památky? Rádi byste procestovali Čechy a Moravu, ale jaksi se vám nedostává času na dlouhé poznávací výlety? A jste fanoušky stavebnic lego?


Post
Divadlo 13.12.2018

Zažijte velký Bolšoj balet Louskáček v pražském kině Lucerna

Nenechte si ujít velký Bolšoj balet Louskáček, který vás naladí na vánoční vlnu. Na programu je v neděli 23. prosince od 16.00 hodin v pražském kině Lucerna.


Post
Vánoce 12.12.2018

Aspoň na víkend přijďte zažít do Národopisného muzea tradiční Vánoce!

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 15. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se mohou naladit na vánoční atmosféru prostřednictvím nejrůznějších tradičních aktivit a poslechem cimbálové muziky Cyril.


Post
Přednášky 10.12.2018

Poslechněte si příběh legendární lodi Titanic. Ve Stanici techniků v Praze

Nenechejte si ujít ve Stanici techniků DDM Pod Juliskou v Praze prezentaci dva metry dlouhého modelu legendární lodi Titanic opatřené sedmnáctiminutovou zpovědí této lodi promlouvající hlasem Miroslava Moravce.


Post
Vánoce 10.12.2018

Přijďte si vychutnat vánoční tradice a vyzkoušet staré rukodělné techniky

Přijďte se během předvánočního shonu na chvíli zastavit, vychutnat si vánoční tradice a vyzkoušet staré rukodělné techniky. To vše nabízí adventní akce Vánoční jarmark Na Dvorečku v Obecním domě ve Vysočanech.


Post
Výstavy 10.12.2018

Výstava Hravé Vánoce ukazuje hračky, které si děti dříve přály pod stromeček

Autíčka, parní stroje, vláčky, ale také zvonkohry, flašinety, orchestriony či polyfony. To všechno uvidíte, pokud navštívíte výstavu Hravé Vánoce v Betlémské kapli v Praze. Na výstavě nechybí ani mechanické betlémy.


Post
Hudba 7.12.2018

Rybovka v podání 4 generací Kühňat v Rudolfinu

V neděli 9. prosince 2018 se ve Dvořákově síni Rudolfina uskuteční již popáté Velký vánoční koncert Kühnova dětského sboru.


Post
Divadlo 7.12.2018

Rodinná show Tři oříšky pro Popelku vás přenese do známého pohádkového příběhu

Originální rodinná show Tři oříšky pro Popelku vás přenese přímo do notoricky známého pohádkového příběhu nejen prostřednictvím hereckých výkonů známých osobností v čele s Pavlem Trávníčkem, ale také díky jedinečné výpravě s množstvím kostýmů, kouzel a jevištích efektů.


Post
Vánoce 6.12.2018

Děti si při divadelním představení postaví Betlém a zazpívají vánoční koledy

Vánoce za časů našich prababiček. Tak se jmenuje divadelní představení, při kterém si děti postaví Betlém a zazpívají si koledy.


Post
Vánoce 6.12.2018

Centrum vánočních oslav v Praze 6 je Náměstíčko, bude se i bruslit

Tradiční světelnou výzdobu včetně Evropské třídy doplňuje v Praze 6 hned pět vánočních stromů. Hlavní strom tradičně na Vítězném náměstí, další pak ve Vokovicích, v Břevnově nebo před Píseckou bránou.


Post
Knihy 3.12.2018

Všechno nebylo tak růžové, jak se dnes z učebnic a oslav výročí může zdát. A děti by to měly vědět

Kniha 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo je jedinečný dokuromán pro mládež o tom, že vznik Československé republiky provázely kromě všeobecného nadšení také oběti a ztráty.


Post
Knihy 28.11.2018

Troška s Přeučilem, Hruškovou, Pachmanem, Hořínkovou a dětskými hvězdami pokřtili Nastydlá strašidla

Nová pohádková audiokniha, která vznikla na základě již vydané knížky s názvem Nastydlá strašidla spisovatelky Petry Vychytilové, je na světě. Na křtu CD v pražské kavárně Faux Pas se sešli ti, kteří mají k pohádkám a zajímavým příběhům, velmi blízko.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA