MAGAZÍN / Gastronomie

Popis:
24.10.2016

Veganský veletrh Veggie Planet poprvé v ČR

PRAHA

Hlavní město se na poslední říjnový víkend stane také hlavním veganským městem. V Praze se totiž 29. – 30. října uskuteční první veletrh věnovaný veganskému životnímu stylu. Veganství zde bude prezentováno nejen z kulinářské stránky, ale také ze zdravotní, etické, ekologické a ekonomické perspektivy. Návštěvníky Veggie Planet čeká pestrý výběr vystavujících a také zajímavý doprovodný program obsahující přednášky a kuchařské ukázky.

Na Veggie Planet se svou přednáškou promluví například Tereza Vandrovcová z Otevři oči, dále také Marek Voršilka ze spolku OBRAZ – Obránci zvířat. Ze zahraničních osobností pak Olivia Ladinig z Rakouské veganské společnosti, Martin Smrek, pořadatel Veganských hodů na Slovensku, bude hovořit o ekologii živočišné potravy. Během kuchařských ukázek se budou moci návštěvníci inspirovat k novým technikám a také ochutnat připravené speciality!

V Rakousku je Veggie Planet známý už několik let. Pořádá ho Rakouská veganská společnost (Vegane Gesellschaft Österreich) ve Vídni a ve větších rakouských městech. „V Praze je ten celosvětový boom rostlinné stravy a veganství vůbec velmi viditelný. Proto jsme se rozhodli spolu s českými partnery náš úspěšný veletrh přinést i do Prahy,“ říká předseda Rakouské veganské společnosti Mag. Felix Hnat. Veletrh Veggie Planet, který se koná ve Slovanském domě, vznikl ve spolupráci s Českou veganskou společností, OBRAZ -  Obránci zvířat a Otevři oči.

„Chceme ukázat, proč je rostlinná strava stravou budoucnosti. Jde tu o budoucnost naší planety a našeho soužití s planetou jako takovou. A proto je důležité být otevření a pozvat všechny, aby se tímto tématem zaobírali v příjemném a otevřeném prostředí,“ vysvětluje Hnat důvody, proč veganské veletrhy pořádají.

Autor / zdroj: Jana Menčíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

Post

Sparta doma porazila Jablonec

Sparta zvládla poslední domácí utkání této sezony. Ve čtvrtém nadstavbovém duelu porazila Jablonec 2:0, když se o branky postarali netradičně dva obrá

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA