MAGAZÍN / Gastronomie

Popis:
23.11.2015

Mladí čeští kuchaři mají opět šanci v novém ročníku úspěšné soutěže

Po loňském úspěšnému ročníku kuchařské soutěže S.Pellegrino Young Chef, kam se přihlásilo vice něž 3000 kuchařů z celého světa, se znovu otevírají brány pro mladé talentované kuchaře i z České republiky. S.Pellegrino jako vyslanec dobrého italského vkusu a gastronomie zahajuje nový ročník S.Pellegrino Young Chef 2016.

Soutěžit se bude opět ve 20 regionech světa, kde bude v roli porotců zapojeno na 100 špičkových kuchařů a dalších 20 mentorů. Dvaceti nejlepším kuchařům v soutěži se pak otevřou brány finále.

"Kuchaři, kteří v této soutěži v minulých letech uspěli, se stali celosvětovými celebritami a začali se o ně prát přední světové restaurace. Soutěž tedy nabízí mladým českým kuchařům zajímavou možnost výrazně prorazit za hranicemi naší republiky," říká Filip Jantač ze společnosti Global Wines, která S.Pellegrino v ČR zastupuje.

Potvrzuje to také vítěz loňského ročníku, kterým se stal irský kuchař Mark Moriarty: "Byl jsem potěšen a poctěn jmenováním S.Pellegrino Young Chef 2015. Cesta soutěží byla nezapomenutelným a jedinečným zážitkem. Potkal jsem mnoho fantastických kuchařů, kteří společně s mým vítězstvím v soutěži vnesli neuvěřitelný posun do mé dosavadní kariéry."

Mladí talentovaní kuchaři tak mají letos znovu možnost se posunout ve své kariéře o kus dál a získat titul S.Pellegrino Young Chef pro rok 2016.

Podmínkou přihlášení do soutěže je věk do 30 let a alespoň roční praxe na pozici kuchaře. Hlásit se je možné online na www.finedininglovers.com od 1. ledna do 31. března 2016, kde kuchaři společně s žádostí představí a popíší jídlo, se kterým budou soutěžit.

V další části bude z každého regionu vybrán nejlepší kuchař, který se dostane do regionálního kola, kde bude soutěžit 20 nejlepších kuchařů z celého světa. Grand finále soutěže proběhne v říjnu 2016 v Miláně.

Autor / zdroj: Šárka Lachoutová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Collegium 1704 zahajuje sezónu Händelovým Resurrezione

Do nové sezóny 2019/20 vstupuje orchestr Collegium 1704 uvedením slavného oratoria na biblický námět La Resurrezione (Vzkříšení) z raného období tvorb

Post

Hlavní město částečně zpřístupnilo prostor u Stalinova pomníku

Pražský magistrát po zjištění výsledků dílčích testů částečně zpřístupnil prostory u Stalinova pomníku. Vzhledem k bezpečnosti ho nechá nadále monitor

Post

Další Stylový večer ve Velkém sále Novoměstské radnice

"Božský Amadé a il Divino Boemo" je název dalšího koncertu z cyklu Stylových večerů, který propojí kompoziční odkaz dvou velkých klasiků

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA