MAGAZÍN / Zajímavosti

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
4.5.2016

Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ slaví rok. Češi s ní 85krát oběhli zeměkouli a vybrali přes 15 milionů korun

Aplikace EPP – Pomáhej pohybem, prostřednictvím které mohou lidé svým sportováním získávat příspěvky na charitu, během své roční existence podpořila 209 projektů a bylo nasportováno 3 388 377 km.

Běháním, cyklistikou, chozením, ale také tancováním, bruslením nebo lyžováním. Těmito sporty mohu Češi od loňského května nejen pomoct svému zdraví a shodit přebytečná kila, ale také pomáhat potřebným. Mobilní aplikaci Skupiny ČEZ si během dvanácti měsíců oblíbilo 157 tisíc Čechů.

"Náš původní cíl byl 50 tisíc stažení aplikace do konce loňského roku, ten jsme překročili víc než dvojnásobně a podobným tempem jedeme i dál," říká ředitel útvaru komunikace a marketing Skupiny ČEZ Filip Sirotek. "Přemýšleli jsme, jak veřejnost přímo zapojit do rozhodování o projektech, které Nadace ČEZ podporuje, a tohle se ukázalo jako ideální volba."

Podpora vybraného projektu prostřednictvím aplikace je jednoduchá. Stačí si ji zdarma stáhnout do chytrého mobilního telefonu a pak s každým krokem chůze, uběhnutým metrem nebo odtančenou minutou uživatel sbírá body, které poté pošle některému z nabízených projektů. Pokud uživatelé svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří. Aplikace dosud fungovala na operačních systémech Apple IOS a Android. U příležitosti jejích prvních narozenin ji pak Nadace ČEZ spouští i pro Windows Phone.

Podobných projektů, které podávají pomocnou ruku nejen hendikepovaným, ale také seniorům nebo znevýhodněným dětem z dětských domovů, podpořili uživatelé prostřednictvím aplikace celkem 209, a Nadace ČEZ díky nim rozdala 15 400 111 korun. Nejvíc sbírají uživatelé body běžnou chůzí, následuje běh a poté cyklistika. Všechny podpořené projekty je možné najít na speciální microsite www.pomahejpohybem.cz.

"Myslím si, že se nám díky takzvané EPPce podařily dvě věci zároveň. Jednak finančně přispět potřebným a také trochu pomoct rozhýbat českou společnost. I někteří lidé, co třeba normálně neběhají, s tím kvůli naší aplikaci začali. Třeba už o pravidelném sportování dlouho přemýšleli a tohle byla další motivace se do toho pustit," říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Od jejího spuštění v květnu loňského roku tak lidé používající aplikaci EPP věnovali sportu 1 012 695 hodin svého času, nasportovali 3 388 377 kilometrů a spálili 531 068 879 kilo kalorií, což se přepočteno rovná téměř 76 000 kg tělesného tuku. Jeden projekt pak v průměru ušetřil 2 541 000 kilo kalorií, a lidé kvůli němu "zhubli" 363 kilo.

Aplikaci používají a prostřednictvím online videí podpořili i slavní sportovci. Například hokejisté Jaromír Jágr, snowboardistka Eva Samková, atlet Pavel Maslák, skifařka Miroslava Knapková, basketbalista Jiří Welsch, kajakář Vavřinec Hradílek, judista Lukáš Krpálek a tenistka Karolína Plíšková.

Autor / zdroj: Šárka Beránková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Praha obnovuje meze a remízky. Končí s pěstováním monokultur na svých polích

Jedním z nástrojů, jak bojovat proti klimatickým změnám, výkyvům počasí a suchu, je bránění nadměrné erozi půdy. Praha proto na svých polích zakládá n

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA