MAGAZÍN / Zajímavosti

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
31.10.2015

Halloween – americký svátek? Omyl!

Halloween je čas, kdy se otvírá tajný portál do sfér temnoty a nadpřirozena. Duchové mají neomezenou sílu a moc. 31. říjen je zejména v anglicky mluvících zemích spojený s Halloweenem, jehož původ nalézáme až v dávné keltské kultuře.

Původ svátku zvaného Halloween (All Hallows ´Evening - Předvečer všech svatých) je v keltském festivalu zvaném Samhain, oslavovaný v noci z 31. října na 1. listopad.

V keltském Irsku, asi před dvěma tisíci lety, byl Samhain považován za předěl mezi světlejší polovinou roku (letem) a temnější polovinou (zima). Hranice mezi tímto světem a nadpozemským světem byla prý nejtenčí a dovolovala duchům přechod na náš svět. Údajně se vynořovaly temné síly, které měly obtěžovat domácnosti lidí. Lidé se proto převlékali za zlé duchy, aby se tak vyhnuli jejich škodlivému vlivu.

Oheň a jídlo hrálo velkou roli v těchto slavnostech. Kosti poraženého skotu byly házeny do veřejného ohně. Jídlo bylo připravované pro živé i mrtvé.

Irové, kteří emigrovali v devatenáctém století, přenesli tradice Halloweenu do Ameriky, přičemž dnes je to jeden z hlavních svátků roku. Časem se přidaly i další tradice jako například pořizování talismanů a kamenů, které měly ochránit všechny lidi v domě před démony.

TIP NA HALLOWEENSKÝ RITUÁL

Během rituálu je dobré mít u sebe i nějaký uzemňovací kámen – obsidián či gagát. Zmínku si zaslouží také křišťál, který mj. zesiluje energii ostatních krystalů.

Samozřejmě by se měly také dodržovat určité zásady pro vyvolávání duchů:

* snažit se navázat komunikaci s duchem pouze ze správných důvodů (tzn. ne kvůli tomu, že chci někoho vystrašit atd.)

* nepít alkohol a nepožívat žádné drogy

* duchy nevyvoláváme ve chvílích, kdy se z nějakého důvodu cítíme nešťastně, nevyrovnaně či negativně

* snažit se spíše kontaktovat anděly či duchovní průvodce, než duchy zemřelých. Pozor: v žádném případě bychom neměli komunikovat s duchy, kteří se nás snaží manipulovat (tvrdí, že máme věřit jen jim, chtějí, abychom dělali něco, z čeho máme špatný pocit atd.)

Autor / zdroj: Karolina Tesařová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Praha obnovuje meze a remízky. Končí s pěstováním monokultur na svých polích

Jedním z nástrojů, jak bojovat proti klimatickým změnám, výkyvům počasí a suchu, je bránění nadměrné erozi půdy. Praha proto na svých polích zakládá n

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA