MAGAZÍN / Zajímavosti

31.12.2012

Městská policie v Praze letos chytala mývala, prase nebo hady

PRAHA

Pražská městská policie v uplynulém roce 2012 měla řadu kuriozních zásahů, chytala například mývala, malé prase nebo hady.

Na začátku letošního roku běhalo po střeše jednoho domu v Plzeňské ulici neznámé zvíře. "Když bylo vyrušeno, uteklo se schovat do komína. Nakonec se ukázalo, že šlo o dospělého mývala. Odchytová služba ho převezla do měcholupského útulku," uvedla mluvčí pražských strážníků Jana Přikrylová.

V únor přivolali strážníci z Prahy 4 odchytovou službu do bytu, jehož noví majitelé při rekonstrukci našli v digestoři hada. I agresivní užovka tenkoocasá japonská skončila v útulku.

V Košířích šel v září místní strážník dohlédnout na přechod pro chodce u základní školy. "Cestou potkal zatoulané prase. Než se našel jeho majitel, dohlédlo prasátko spolu se strážníkem na bezpečných příchod dětí do školy," popsala mluvčí.

Městská policie se musela v říjnu pustit do odchytu novorozené samičky muflona, která pobíhala v ulici Žitavského.

Rovněž v říjnu zakročovali strážníci z Prahy 2 proti nezvyklému narušiteli klidu a pořádku v Botanické zahradě Na slupi. Šlo o berana, kterého se naštěstí podařilo odchytit dřív, než stačil způsobit škodu na květinách, sukulentech či cizokrajných stromech.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Post

Ztracenou dcerku vrátili strážníci do otcovy náruče

V Praze 8 se čtyřletá holčička při projížďce na kole ztratila svému otci. Sama ujela 5,5 km, u trojského kanálu ji strážníci našli a v pořádku vrátili

Post

Poradenské centrum pomůže živnostníkům a podnikatelům na osmičce

Praha 8 otevřelo v KD Ládví Poradenské centrum živnostníků a podnikatelů na osmičce. Poradna pro živnostníky a podnikatele je provozována ve spoluprác

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě