MAGAZÍN / Zajímavosti

31.12.2012

Městská policie v Praze letos chytala mývala, prase nebo hady

PRAHA

Pražská městská policie v uplynulém roce 2012 měla řadu kuriozních zásahů, chytala například mývala, malé prase nebo hady.

Na začátku letošního roku běhalo po střeše jednoho domu v Plzeňské ulici neznámé zvíře. "Když bylo vyrušeno, uteklo se schovat do komína. Nakonec se ukázalo, že šlo o dospělého mývala. Odchytová služba ho převezla do měcholupského útulku," uvedla mluvčí pražských strážníků Jana Přikrylová.

V únor přivolali strážníci z Prahy 4 odchytovou službu do bytu, jehož noví majitelé při rekonstrukci našli v digestoři hada. I agresivní užovka tenkoocasá japonská skončila v útulku.

V Košířích šel v září místní strážník dohlédnout na přechod pro chodce u základní školy. "Cestou potkal zatoulané prase. Než se našel jeho majitel, dohlédlo prasátko spolu se strážníkem na bezpečných příchod dětí do školy," popsala mluvčí.

Městská policie se musela v říjnu pustit do odchytu novorozené samičky muflona, která pobíhala v ulici Žitavského.

Rovněž v říjnu zakročovali strážníci z Prahy 2 proti nezvyklému narušiteli klidu a pořádku v Botanické zahradě Na slupi. Šlo o berana, kterého se naštěstí podařilo odchytit dřív, než stačil způsobit škodu na květinách, sukulentech či cizokrajných stromech.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

Post

Sparta doma porazila Jablonec

Sparta zvládla poslední domácí utkání této sezony. Ve čtvrtém nadstavbovém duelu porazila Jablonec 2:0, když se o branky postarali netradičně dva obrá

Post

Poslední premiéra sezony Městských divadel pražských. Romeo a Julie v ABC

Premiérou jedné z nejslavnějších tragédií o lásce uzavřou Městská divadla pražská svoji první sezonu pod novým vedením. Romea a Julii v režii umělecké

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA