MAGAZÍN / Krása a zdraví

Popis:
22.9.2016

Jak na lifting obličeje bez skalpelu

Dlouhá léta byl skalpel v boji proti vráskám pomocníkem č. 1. Postupem času se ale začal potýkat se silnou konkurencí v podobě bezbolestných metod omlazování. Ke slovu se znovu dostává přírodní kosmetika a doporučení našich babiček, ale také moderní zákroky estetické medicíny.

Pravdou je, že abychom co nejvíce oddálili proces stárnutí, je zapotřebí začít s péčí o pleť již v raném věku, a to ve formě hydratačních krémů, které působí jako prevence. Většina žen se ale o vrásky zajímá až ve chvíli, kdy na svém obličeji nějakou objeví. Často se pak uchylují k zásahům botoxem a používání zpevňujících krémů, které je však potřeba vybírat opravdu pečlivě a navíc nejsou všemocné.

Dejte šanci přírodě

V záplavě moderních technologií jsou stále oblíbenější produkty přírodního charakteru. Z rostlin se v souvislosti s omlazujícími účinky hovoří např. o rakytníku, oleji ze semínek černého rybízu nebo plodů brusinek, výtažku z fenyklu, rozmarýnu či avokádovém oleji, který údajně dokáže zvyšovat tvorbu kolagenu v pleti. Pokud si chcete dopřát omlazující kůru pomocí něčeho, co máte doma vždy po ruce, můžete vyzkoušet vylouhovaný sáček zeleného čaje, kterým si čistý obličej potřete.

Oblíbené mezi českými ženami jsou stále více přírodní oleje. „Přírodní oleje poslouží také k masážím, které uvolní obličejové svaly a tkáně, podpoří vyplavování odpadních látek, povzbudí krevní oběh a zpomalují proces stárnutí,“ vysvětlila Mgr. Markéta Lopourová z internetového obchodu Lékárna.cz., který nabízí z přírodních olejů například rakytníkový, arganový a také tolik oblíbený kokosový v bio kvalitě. Účinky masáže přírodními oleji však nejsou trvalé, ani příliš intenzivní a je třeba ji opakovat alespoň jednou měsíčně.

Jezte chytře

Přirozeně můžete tvorbu kolagenu podpořit i konzumací vybraných potravin. Patří mezi ně zejména ryby bohaté na omega-3 mastné kyseliny, oranžoví a zelení zástupci zeleniny jako je mrkev, batáty, špenát či kapusta, bobulovité ovoce, sójové produkty nebo červené druhy ovoce a zeleniny, které mimo jiné dokáží pleť chránit před působením slunečního záření. „Lykopen je červené rostlinné barvivo s antioxidačními účinky, které funguje jako přírodní opalovací krém, chránící pleť před poškozením při současné podpoře tvorby kolagenu,“ popisuje působení účinné složky červených plodů newyorský odborník na výživu Brook Alpert. Největší množství lykopenu osahuje rajčatová šťáva, dále pak červená řepa, třešně či jahody.

Méně známý je v boji proti vráskám česnek a v něm obsažená síra, které je jedním z klíčových prvků v procesu tvorby kolagenu v těle. Kyselina lipoová a taurin navíc pomáhají při obnově narušených kolagenových vláken.

Pohyb svědčí nejen tělu, ale i obličeji

Stejně jako se cvičením a pohybem bráníme chřadnutí těla, je zapotřebí dopřát pravidelný trénink i svalům v obličeji. Kůže se jednotlivými pohyby jemně napíná, což ovlivňuje její elasticitu. Tato technika si vyžaduje dokonale pročištěnou pleť a cca deset minut vašeho času denně. První viditelné účinky zpravidla zpozorujete již za dva týdny.

Zbavte se vrásek na počkání

Ani příroda však není všemocná a v pokročilejším věku je již k viditelnému liftingovému efektu potřeba i pomoc profesionálů. Vedle výše zmíněných metod aplikovaných převážně svépomocí stojí zákroky, které jsou schopny ubrat vám na vzhledu několik let během jedné hodiny. Bývají bezbolestné nebo jen malinko nepříjemné, ale nevyžadují ani žádnou rekonvalescenci a obličej navíc zůstane zcela přirozený. S nejmodernějšími metodami dosáhnete značné produkce kolagenu, dojde ke zpevnění pokožky a tím k celkovému omlazení vzhledu.

Při omlazovacím zákroku pomocí přístroje pracujícím na bázi  MMFU technologie (cílené vysokofrekvenční ultrazvukové vlnění) dochází k ohřevu tkáně a následnému stažení tkáňových struktur, což způsobuje liftingový efekt. „Účinek je viditelný hned po prvním ošetření a během dalších týdnů narůstá a vydrží až dva roky,“ uvedla MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka kliniky Mediestetik. Při ošetření dokážeme podrobně zanalyzovat a ošetřit pokožku obličeje až do hloubky 4,5 mm, což je oblast, která se jinak zpevňuje jen při chirurgickém liftingu.

Ošetření na bázi MMFU je možné nejen v obličeji, ale v podstatě na jakékoli části těla. „Tato technika dokáže vyslat energii do podkožního tuku na těle, kde dochází k prohřátí tkáně a následnému selektivnímu odstranění tukových buněk. Ty pak tělo přirozeně vyloučí,“ dodala MUDr. Reisingerová. Při takto hloubkovém ošetření působí přístroj v hloubce šest nebo devět mm v podkoží. Způsob ošetření vždy stanoví lékař na základě důkladné analýzy. Během procedury je na ošetřovanou část nanesen vodivý gel, následně lékař vybere nejvhodnější parametry a nastaví odpovídající výkon pro ošetření dané oblasti.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

Post

Sparta doma porazila Jablonec

Sparta zvládla poslední domácí utkání této sezony. Ve čtvrtém nadstavbovém duelu porazila Jablonec 2:0, když se o branky postarali netradičně dva obrá

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA