MAGAZÍN / Krása a zdraví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.12.2015

Jak zapomenout na chřipku a nachlazení

Dětské slzy, smutné očí maminek, nechtěně zrušené akce a neprožité zážitky - to vše často přináší podzim s jeho sychravým počasím. Je to období, kdy viry a virózy mají svou vrcholovou sezonu a horečky, zimnice, kašel přichází, jako nezvané hosté.

Chřipka je jedním z nejčastějších onemocnění, které snad potkalo již skutečně každého. V České republice virus napadne zhruba 2,5 milionu lidí ročně. Skoro vždy se spíše sází na léčbu samotnou, nežli na prevenci a posílení imunity, které je podstatně šetrnější než antibiotika.

Chřipka se vyskytuje především na jaře a na podzim, díky čemuž ji můžeme zařadit mezi sezónní onemocnění. Přenáší se kapénkovou infekcí vzduchem, což jasně naznačuje vysokou pravděpodobnost nakažení, a to zvláštně v přítomnosti nemocných. K přenosu dochází zejména prostřednictvím kýchnutí a kašlání, dále ale také kontaktem s místem, na kterém se kapenky usadily jako např. když si důkladně či vůbec nemyjeme ruce, na kterých se virus zůstal a následně ruka přijde do kontaktu s ústy.

Příznaky a komplikace chřipky

Pokud se dostala přenosem do našeho těla, neprojeví se hned. Inkubační doba trvá zhruba tři dny a až poté začínají příznaky. Chřipka je většinou záležitostí jednoho týdne, pokud ji tedy patřičně léčíme, a to zejména v případech, kdy trpíme jiným dlouhodobým zdravotním problémem, mezi které můžeme zahrnout alergie, lupenku aj. V dalších případech se může táhnout i týdny a rozvinout se v jiná onemocnění jako je např. zápal plic. Při zanedbané péči se také může vyskytnout poškození mozkové tkáně, což je pochopitelně rizikem pro celý organismus. V extrémních případech dokonce může docházet k úmrtí nemocných.

Infekce se projeví poměrně rychle a z průměrné teploty se rázem stane horečka doprovázená zimnicí a bolesti celého těla, zvláště pak svalů a kloubů. Ve většině případů se přidávají i migrenózní stavy, malátnost a později můžeme zpozorovat i rýmu a suchý kašel. Onemocnění obvykle trvá jen pár dní.

Léčba chřipky

Většina lidí si neumí nemoc představit bez léků. Bohužel tyto chemické koktejly na chvíli otupí náš organismus, díky čemuž nebudeme tolik bolest a nemoc vnímat. Jakmile ale účinky vyprchají, jsme tam, kde jsme byli, nehledě na to, že většina takových prášků je proslulá svými negativními vedlejšími účinky, mezi které můžeme zařadit i trvalé poškození či krvácení žaludku. Většina léků s infekcí nebojuje, ale pouze potlačuje symptomy. Pokud se chřipka neléčí, doktor obvykle předepíše antibiotika, která mají likvidovat infekci v těle. Antibiotika jsou ale velice často vůči nemoci rezistentní a skutečně málokdy jsou pokládány za dobré řešení nejen proto, že negativně ovlivňují náš organismus, ale i proto, že ničí střevní mikroflóru a játra.

Pokud prevence proti nemoci, ať už se jedná o chřipku, kašel i nachlazení, selhala, zkuste místo obvodního lékaře navštívit praktika v oboru čínské medicíny, který vám pomůže chřipku vyhnat z těla především šetrnou formou, která spočívá v léčivých bylinách neobsahujících žádnou chemii, díky čemuž není nijak negativně ovlivněno zbylé zdraví organismu. Tento styl léčby, ale i prevence, se stal velkým trendem a fenoménem ve světě, a to především díky své organické bázi a funkčnosti. U nás tyto služby nabízí centrum "Čínský lékař".

Prevence chřipky

Většina lidí na prevenci obvykle zapomíná, neklade jí přílišný význam anebo ji zkrátka ignoruje. Opovrhovat prevencí je ten nejhorší přístup, který můžeme mít, jelikož díky ní můžeme uchránit celý náš organismus nejen od nemoci, ale i od zbytečné chemie a léků, které nám na rozdíl od pomoci ubližují.

Posilování imunitního systému je tím nejlepším lékem pro naše tělo, které díky zvýšené obranyschopnosti jen tak do sebe nějakou infekci nepustí. Proto rozhodně nezapomeňte dbát na vhodné oblečení s ohledem na počasí, ale i na pobyt na venkovním vzduchu a určitý přísun pohybu a vitamínů, které naši imunitu dokáží nastartovat. Fyzická aktivita nemusí být náročná a zátěžová, tradiční čínská medicína doporučuje cvičení čchi kung, které navíc dokáže posilovat energie a uvádět je zpět do rovnováhy. Zdravý životní styl je tou nejlepší prevencí proti většině nemocí.

Ač se to nemusí zdát, náš imunitní systém z velké části ovlivňuje strava. Zdravé stravování by pro člověka, který touží po pevném zdraví anebo se léčí, mělo být na denním pořádku. Pokud si ovšem s vhodnou stravou a výživou, která vašemu organismu přinese obohacení, nevíte příliš rady, neváhejte se objednat na konzultaci se specialistou v oblasti čínské dietetiky, která je velmi blízce spojena s feng shui v oblasti vhodné stravy se nejen při hubnutí, ale i při nemoci a prevenci proti ní.

Při prevenci proti chřipce je nejlepší využít rozsáhlé možnosti fytoterapie. Jedná se o kúru za pomoci léčivých bylin, které jsou pouze na přírodní bázi. Tradiční čínská medicína zvysoka doporučuje posilování imunitního systému na základě těchto rostlin nehledě na to, zdali budete pravidelně užívat doplňky stravy, v kterých jsou obsaženy anebo pít léčebné čaje či odvary.

Plno lidí navíc jako nejlepší prevenci uvádí očkování proti chřipce, a to zvláště v případech, kdy se z tohoto onemocnění začne stávat chronická záležitost, kuřákům a ženám, u kterých hrozí riziko chřipky v těhotenství. Diskutabilním řešením je očkování proti chřipce u lidí trpícími astmatem.

Naše tělo pochází z přírody a země, a proto do něj musíme dávat jen to, co je mu vlastní, a to antibiotika a další možné chemie rozhodně nejsou. A co děláte vy pro své zdraví?

Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

Post

Sparta doma porazila Jablonec

Sparta zvládla poslední domácí utkání této sezony. Ve čtvrtém nadstavbovém duelu porazila Jablonec 2:0, když se o branky postarali netradičně dva obrá

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA