MAGAZÍN / Sex a vztahy

Popis:
25.7.2016

Léto bez nepříjemného svědění a pálení

Prázdniny, dovolená, slunce, koupání. Letní lásky a sex. Hodně sexu. Tak si většina z nás představuje ideální léto.

Letní idylu bohužel může zkazit řada věcí, třeba špatné počasí. Nebo vaginální potíže. Větru dešti neporučíte, ale kondici své „nejlepší kamarádky“ vylepšit můžete.  S řadou drobných i větších nepříjemností pomohou speciální čípky, krémy či gely, které obsahují ochranné a regenerující látky. S většími problémy se raději obraťte na lékaře.

Dobré rady nad zlato

Kromě lásky přeje léto také vaginálním kvasinkovým onemocněním. Horko, úzké džíny a větší zapocení, případně mokré plavky nebo dlouhá jízda na kole, to vše může přispět k přemnožení kvasinek. Podcenění léčby zvyšuje riziko komplikací a následných vážných gynekologických zánětů. Hodně sexu, případně sex s různými partnery zase nahrává infekcím bakteriálním. Sperma má totiž relativně vysoké pH (je zásadité) a narušuje tak přirozeně kyselé poševní prostředí. V těchto případech pomáhá rovnováhu obnovit např. kyselina mléčná, která udržuje mikrobiální rovnováhu a zabraňuje šíření bakterií. Kyselinu mléčnou přirozeně vytváří mléčné bakterie – lactobacily, kterými je zdravá vagina dominantně osídlena. Zajišťují její samočisticí mechanismus a chrání ji před škodlivými mikroorganismy, jejichž přemnožení způsobuje pálení, svědění a další potíže, kterými si nikdo nechce kazit dovolenou.

Nepodceňujte výtok

MUDr. Roman Svoboda doporučuje nepříjemné příznaky, jako je neobvyklé krvácení, nepříjemný zápach výtoku, jeho žlutozelené zabarvení, teploty apod. nepodceňovat a navštívit gynekologa. "Ten pomocí testů zjistí příčinu a doporučí vhodnou léčbu.“ Více si o gynekologických problémech a jejich diagnostice můžete přečíst na www.laboratornitesty.cz. „A pokud na prevenci či doléčení použijete volně prodejné přípravky, sledujte vždy účinné látky a návod k použití,“ připomíná MUDr. Roman Svoboda.

V případě, že se ženy nevyznají ve vaginálních gelech, je dobrou radou sledovat jejich složení. Nejúčinnějšími složkami jsou kyselina hyaluronová a kyselina mléčná. Když si ženy chtějí koupit opravdu kvalitní vaginální gel, měl by obsahovat složky obě, jako například vaginální gel HYDROfemin.

Další informace na www.inteligentni-zena.cz.

Kyselina hyaluronová nejen na pleť

Kyselina hyaluronová je hitem v péči o pleť – používá se do krémů i jako výplň vrásek a svědčit bude nejen vašemu obličeji. „Stále častěji se s ní lze setkat i v gynekologii při odstraňování nebo prevenci vaginálních potíží, jako jsou suchost sliznice, její podráždění, svědění, postkoitální krvácení, bolestivé pocity při souloži apod.,uvádí MUDr. Jiří Slíva z Ústavu farmakologie 3. LF UK, Praha a dodává: „V kombinaci s vlhkým sekretem vaginální sliznice vytvoří ochranný povlak, který sliznici zvlhčí a chrání ji proti růstu patogenní mikroflóry, také urychluje přirozený proces hojení a regenerace a stimuluje protizánětlivé procesy.“

Poslední rada je vlastně přáním na závěr. Užijte si krásné léto bez nepříjemného svědění a pálení. Teď už víte, jak na to.

Autor / zdroj: Mgr. Lenka Sládková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

Post

Sparta doma porazila Jablonec

Sparta zvládla poslední domácí utkání této sezony. Ve čtvrtém nadstavbovém duelu porazila Jablonec 2:0, když se o branky postarali netradičně dva obrá

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA