MAGAZÍN / Sex a vztahy

Popis:
11.2.2016

Nezadaní se často cítí trapně nebo se za sebe stydí

Zhruba 80% nezadaných tají před svým okolím, že si hledají svého partnera či partnerku prostřednictvím seznamovacích agentur nebo akcí určených pro nezadané. Tuto skutečnost zjistila v průzkumu mezi nezadanými Dana Hanousková, majitelka seznamovací a cestovní kanceláře Aktivní nezadaní www.akcepronezadane.cz.

Ve společnosti přetrvává mýtus, že nezadaný muž nebo žena jsou „zvláštní", že existuje určitě důvod, proč jsou sami, proč už dávno nemají rodinu nebo proč je nikdo „nechce". Nezadaní o tomto pohledu společnosti vědí a místo toho, aby takové negativní postoje vyvraceli, tak svůj status chápou jako stigma, za které se musí stydět.

Přestože jsou sami a vadí jim to, obzvláště některé narážky a nepříjemný tlak z jejich okolí, tak předpokládají, že se to „samo" vyřeší. Předpokládají, že je dost času. Někteří si z různých důvodů na takový stav zvykli a nehodlají vystoupit ze své komfortní zóny, přestože jim blízká osoba chybí, raději se naučili tvrdit, že jim jejich stav "single" vyhovuje. Často z důvodu špatných zkušeností získaných z online seznamovacích portálů rezignují a pouze svůj život přežívají a nejsou šťastni. To zpravidla trvá do doby, kdy je emočně hluboce zasáhne událost z jejich okolí a jejich reakcí pak je odhodlání na sobě pracovat, zjistit své nedostatky, stanovit si svoji životní vizi a aktivně žít.

Bohužel se současná doba vyznačuje odosobněnou komunikací - změnami v mezilidských vztazích, upřednostňováním virtuálního světa před tím reálným a dále v úbytku příležitostí k seznámení, resp. k navázání partnerského vztahu. Mnozí jsou přesvědčeni, tedy zejména ti- co již partnerský vztah mají a nikdy nemuseli takovou situaci řešit, že je možností k seznámení více než kdykoliv dříve. Pokud se však na tuto problematiku podíváme blíže, pak musíme dojít k závěru, že zanikla původní místa, kde se lidé dříve seznamovali a navazovali reálné vztahy. Za reálný vztah totiž není možné považovat přijmutí „žádosti o přátelství" na sociální síti.

„Z námi provedeného výzkumu vyplývá, že v případě, kdy selhaly virtuální cesty k seznámení nebo rande na slepo uspořádané rodinou či kamarády či po zklamání ze zjištění, kdo se opravdu skrýval za internetovým profilem, nezadaní stále častěji využívají možnosti seznámení či nalezení spřízněné osoby na akcích v reálném prostředí - akcích pro nezadané," vysvětluje Dana Hanousková.

„Z našeho výzkumu také vyplývá, že účastníci akcí pro nezadané chápou výhody těchto akcí, tedy setkání se s nezadanými lidmi obdobných zájmů v reálném prostředí, které je možné v rámci připraveného programu poznat v reálných situacích, v krátké době zjistit vzájemné sympatie, hodnoty, zájmy a další důležité aspekty, na kterých je možné vybudovat partnerský vztah, protože ve virtuálním prostředí nikdy nepoznáte pravé názory protějšku, jeho úsměv, mimiku, vůni, barvu hlasu, tedy to, co souhrně můžeme nazvat sympatie," uvádí Ladislav Hanousek.

„Vzhledem k tomu, že program je uzpůsoben k tomu, aby se účastníci na akci cítili příjemně, aby si akci užili a poznali na ní nové přátele pro své zájmy při nenuceném seznamování, tak ze statistiky vyplývá, že partnerský vztah najde každý šestý účastník," dodává Dana Peterková a vysvětluje příčinu vysoké úspěšnosti seznámení. „Akce pro nezadané jsou jako výlet s dobrými přáteli, se kterými jste se dlouho neviděli a máte si toho mnoho co říct. Nezadaní vzájemně reálně sdílejí své životní příběhy, zážitky a zjišťují, že jejich sen žít v páru, je dosažitelný."

Typickým znakem pro seznamování v reálném prostředí je také skutečnost, že nezadaní při společné programu zažijí to, co by jako jednotlivci zažít nemohli, mohou vzájemně sdílet nové společné zážitky, objevovat vzájemné sympatie a získat tak nové přátele nebo životní partnery, poznávat nová místa a užít si společně relaxační víkend.

O projektu www.akcepronezadane.cz

Aktivní nezadaní, s.r.o. - seznamovací a cestovní kancelář pro nezadané pořádající tematické akce a setkání pro nezadané. Program akcí je sestavován na základě mnohaletých zkušeností z oblasti seznamování nezadaných. Zakladateli projektu jsou Mgr. Dana a Ladislav Hanouskovi.

Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Praha obnovuje meze a remízky. Končí s pěstováním monokultur na svých polích

Jedním z nástrojů, jak bojovat proti klimatickým změnám, výkyvům počasí a suchu, je bránění nadměrné erozi půdy. Praha proto na svých polích zakládá n

Post

Slavia porazila v poháru Baník a má double

Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Baníkem Ostrava 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech double.

Post

Slavia v Ostravě remizovala a vybojovala titul

Slavia je podevatenácté ligovým mistrem. Remíza v Ostravě zajistila, že už ji v tabulce již nikdo nepřekoná.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA