EKONOMIKA / Práce a kariéra

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
19.2.2019

Rituál oslovování nových nebo budoucích zaměstnavatelů nemusí být dřina

Pokud se vědomě rozhodneme pro změnu v pracovním životě, čeká nás hledání nových kolektivů, výzev, návyků. Předpokladem pro úspěšnost našeho počínání je pevné a nekompromisní rozhodnutí. Jsme-li na změnu připraveni si můžeme ověřit pomocí Beckhardova vzorce. Ujistí nás, že změna je na pořadu dne.

Když se zeptáte jakéhokoli horolezce, zda má radu na zdolání kýženého vrcholu, odpoví: maximální příprava. To platí i pro náš cíl změny - dostat se mezi nominované adepty na zajímavé, lákavé, dobře hodnocené, stabilní pracovní pozice. Příprava se týká především dokonalým zpracováním prezentačních materiálů.

Životopis, pracovní portfolio, profesní profil, motivační dopis a oslovující korespondence musí zachycovat naše hodnoty. Při přípravě vsaďme například na škálu našich oblíbených pracovních činností a jejich stylizace do písemné i ústní podoby nám půjde sama. Náš vztah k činnostem a pracovním úkonům, ve kterých jsme zdatní se promítne do pozitivních prezentačních formulací a popisů a navíc se vyhneme nic neříkajícím frázím. Formálně nám pomůže Národní soustava povolání - Katalog povolání, kde jsou zachyceny profese z mnoha oborů, včetně kompetencí, příkladů, mzdového ohodnocení i volných míst.

Motivační dopis je nejen slušností, ale mnohdy dokáže předčít dojem z našeho životopisu. Zbývá zdvořilostní oslovení, sladěné s ostatní prezentační dokumentací a jsme připraveni být vhodnými adepty.

Dále je to jen o vůli, každodenním hledání v nabídkách firem, v inzerci a oslovování. Čím propracovanější sebeprezentace, tím kratší čas tápání na trhu pracovních příležitostí.

Pro vhodné dokreslení naší osobitosti může posloužit informace šéfky českého Google Taťány le Moigne v rozhovoru pro Work speciál: „Jak se získává práce snů“, kde uvádí zajímavost, která je povětšině bonusová: „V Googlu se nehodnotí jen řádky v životopisu, úspěšný kandidát musí mít také svůj vlastní příběh - něco navíc.“

Máte-li pochybnosti s tím, jak formulovat vaši oblíbenou pracovní činnost, co nazvat vaším pracovním úspěchem, kde a v čem jsou vaše kvality, navštivte kariérového poradce. Je to vlídný pomocník, jehož zájem o vás a váš posun je na bázi profesního a lidského porozumění, otevřenosti a cílení na přijatelný výsledek.

Přípravu vaší profesní změny můžete prodiskutovat z odborného úhlu pohledu v naší poradně: Společnost Argo d.t., spol. s r.o., Ostrovského 253/3, Praha 5, Kontakt: simona.dvorakova@argodt.cz.

Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Post

Ztracenou dcerku vrátili strážníci do otcovy náruče

V Praze 8 se čtyřletá holčička při projížďce na kole ztratila svému otci. Sama ujela 5,5 km, u trojského kanálu ji strážníci našli a v pořádku vrátili

Post

Poradenské centrum pomůže živnostníkům a podnikatelům na osmičce

Praha 8 otevřelo v KD Ládví Poradenské centrum živnostníků a podnikatelů na osmičce. Poradna pro živnostníky a podnikatele je provozována ve spoluprác

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě