EKONOMIKA / Práce a kariéra

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
19.2.2019

Rituál oslovování nových nebo budoucích zaměstnavatelů nemusí být dřina

Pokud se vědomě rozhodneme pro změnu v pracovním životě, čeká nás hledání nových kolektivů, výzev, návyků. Předpokladem pro úspěšnost našeho počínání je pevné a nekompromisní rozhodnutí. Jsme-li na změnu připraveni si můžeme ověřit pomocí Beckhardova vzorce. Ujistí nás, že změna je na pořadu dne.

Když se zeptáte jakéhokoli horolezce, zda má radu na zdolání kýženého vrcholu, odpoví: maximální příprava. To platí i pro náš cíl změny - dostat se mezi nominované adepty na zajímavé, lákavé, dobře hodnocené, stabilní pracovní pozice. Příprava se týká především dokonalým zpracováním prezentačních materiálů.

Životopis, pracovní portfolio, profesní profil, motivační dopis a oslovující korespondence musí zachycovat naše hodnoty. Při přípravě vsaďme například na škálu našich oblíbených pracovních činností a jejich stylizace do písemné i ústní podoby nám půjde sama. Náš vztah k činnostem a pracovním úkonům, ve kterých jsme zdatní se promítne do pozitivních prezentačních formulací a popisů a navíc se vyhneme nic neříkajícím frázím. Formálně nám pomůže Národní soustava povolání - Katalog povolání, kde jsou zachyceny profese z mnoha oborů, včetně kompetencí, příkladů, mzdového ohodnocení i volných míst.

Motivační dopis je nejen slušností, ale mnohdy dokáže předčít dojem z našeho životopisu. Zbývá zdvořilostní oslovení, sladěné s ostatní prezentační dokumentací a jsme připraveni být vhodnými adepty.

Dále je to jen o vůli, každodenním hledání v nabídkách firem, v inzerci a oslovování. Čím propracovanější sebeprezentace, tím kratší čas tápání na trhu pracovních příležitostí.

Pro vhodné dokreslení naší osobitosti může posloužit informace šéfky českého Google Taťány le Moigne v rozhovoru pro Work speciál: „Jak se získává práce snů“, kde uvádí zajímavost, která je povětšině bonusová: „V Googlu se nehodnotí jen řádky v životopisu, úspěšný kandidát musí mít také svůj vlastní příběh - něco navíc.“

Máte-li pochybnosti s tím, jak formulovat vaši oblíbenou pracovní činnost, co nazvat vaším pracovním úspěchem, kde a v čem jsou vaše kvality, navštivte kariérového poradce. Je to vlídný pomocník, jehož zájem o vás a váš posun je na bázi profesního a lidského porozumění, otevřenosti a cílení na přijatelný výsledek.

Přípravu vaší profesní změny můžete prodiskutovat z odborného úhlu pohledu v naší poradně: Společnost Argo d.t., spol. s r.o., Ostrovského 253/3, Praha 5, Kontakt: simona.dvorakova@argodt.cz.

Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Den otevřených klecí

S nástupem prázdnin zřejmě zatoužila objevovat krásy Prahy také skupina barevných opeřenců.

Post

Cizinci se chtěli zapsat do historického rázu města. Zadrželi je strážníci

Dva cizinci ve věku 23 a 30 let poničili druhý nejstarší most dochovaný v České republice. Pro své řádění si vybrali Karlův most.

Post

Slávisté v úvodním kole zvítězili nad Zlínem

Sešívaní zdolali v náročném utkání domácí Zlín a po nejtěsnější možné výhře 1:0 vezou domu po prvním kole nového ročníku FORTUNA:LIGY tři body.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA