SPORT / Motorsport

Popis:
4.4.2016

Carboniacup 2016 startuje již do 6. ročníku v Mostě

MOST

Vysvitlo slunce a po zimní pauze se pomalu dostávají závodní vozy i organizátoři do varu. Najeté první kilometry při testování a poslední doladění vozů mají za sebou jistě i účastníci již šestého ročníku Carbonia cupu.

Celkově se pojede už 30. závod ve sprintu, což značí, že šestá sezóna přinese opět něco zajímavého ve startovním poli i pěkné souboje na dráze. Startuje se opět na domácím okruhu v Mostě, a to již v neděli 10.4., tedy již tento druhý jarní víkend. Tento den nese název sponzora firmy Edera, po ní se jmenuje závod Edera Day, firma se zabývá připojením k internetu nejen v Pardubickém kraji.

Zatím se pro závod v Mostě přihlásilo cca 60 vozidel, největší účast slibuje skupina A.

Skupina upravených vozů A má pro mostecký závod připraveno 21 závodních strojů. Mezi loňské vítěze patřili J.Mika, J.Stránský, J.Semlbauer, R.Hort, O. Michael, L.Hrubý, Adámek a M.Jansa.

Zajímavou novinkou je účast týmu Mičánek Motorsport, který už v loňském roce absolvoval pár závodních jízd. Nasadí dvě zcela nová Lamborghini Gallardo s jezdci Michalem Petrů a Janem Mičánkem.

Dále uvidíme několik evolucí vozů Porsche, ať již Radka Horta, Martina Jansu, nebo Milana Galáše a dva jezdce z Polska. V té nejslabší skupině pojede také Matěj Chabr na VW Golf, tedy mladá krev, která patří do skupiny A Junior která byla vytvořena pro začínající jezdce. Další zajímavé vozy ukáže Jan Starosta Ford Mustang, Dan Trnka Attack GTR, Jan Baláž Corvette GT3, či Dennis Waszek své Ferrari 430GT3.

Do skupiny B sériových vozů je aktuálně přihlášeno 13 vozů. V loňském roce byli mezi oceněnými jezdci Urbánek, L.Sázava, Zb. Čurda, či Standa Šedivec. Letos se o první body poperou například Zdeněk a Zbyněk Čurda na BMW 330Ci/BMW E36, Jan Zubatý s Citroenem DS3, Tomáš Honz s VW Scirocco, Libor Milota a Jan Mareček s Nissany GTR, Šedivec, Alexejev a Boleslav Waszek s vozy Corvette, či Robert Wolf s Ford Mustang.

Skupina C speciálních vozů zatím čítá 15 vozů. Loni byli oceněni M.Příhoda, L.Dostál, M. Rejman, M.Křeček a Jaroslav Novák. Zajímavostí ve startovní listině bude vůz Pacemaker PMP1 Gottfrieda Harze z Německa, který vůz sám postavil. Mezi dalšími přihlášenými nalezneme také Volkera Heinkeho z Německa s Radicalem, Michala Rejmana loňského absolutního vítěze seriálu, Ondřeje Kočku, Jakuba a Martina Křečkovi i Michala Vítka na různých Caterhamech a Radima Havlíka s KTM X-Bow.

Skupina D formulový vozů loni nabídla rekord v počtu 22 vozů na startu v jednom závodu, který se konal právě na autodromu v Mostě. Loňský rok přinesl ocenění za výkony Michalu Petrů, který však přestoupil do kategorie cestovních vozů, Věře Petrů Vostré, která je známá blogem Autokabelky, a také německý kus historie Helga Heinrich. V D4 nebyl oceněný nikdo, neboť žádná formule nad 2000ccm v Carbonia cupu loni nestartovala.

Mezi přihlášenými je Filip Turek s VD05 týmu Chabrmotosport, Václav Šafář s Tomisem, Vladimír Netušil na formuli Renault 2,0, Jan Rieger s Forimem Honda, nebo Filip Zelenský s Dallarou 394 Mugen Honda který loňský ročník zcela vynechal. Přivítáme i tři vozy z Německa, a to H.Siebera, H.Wernera a Heidickeho.

"Rádi Vás na závodech 6. Ročníku Carbonia cupu uvidíme, přijďte podpořit své favority na autodrom Most příští neděli 10.4., vstup depem je opět zdarma," informoval tým Carboniacup 2016.

Autor / zdroj: Vláďa Rožánek

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Na jarmarku si vyrobíte draka ze špejlí a papíru či lístečkovou lucerničku

Výtvarný ateliér Malování kreslení zve všechny zájemce na Podzimní tvořivý jarmark, který se koná v jeho prostorách v sobotu 3. listopadu v době od 14

Post

Na Proseku můžete navštívit největší modelové kolejiště velikosti "0" v Česku

Milovníci modelů vláčků by si měli do kalendářů poznamenat, že ve dnech 20. a 22. října a 10. listopadu mají možnost prohlédnout si největší modelové

Post

Botanická zahrada hl. m. Prahy slavnostně zahájila tradiční výstavu pro všechny smysly

Ve čtvrtek 11. října Botanická zahrada hl. m. Prahy slavnostně zahájila tradiční výstavu pro všechny smysly, kterou pořádá už po třiadvacáté.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA