SPORT / Hokej

Popis:
18.12.2018

Povedené období Slavie pokračuje, tentokrát porazila Kladno

PRAHA / KLADNO

Po jasném vítězství v Kadani si sešívaní hokejisté vyšlápli i na podstatně zvučnějšího soka. Kladenští Rytíři do Prahy přicestovali bez Tomáše Plekance, téměř dva tisíce diváků si ale i tak rozhodně přišlo na své – po přestřelce ve třetí periodě nakonec Slavia zvítězila 5:3 a dotahuje se na elitní osmičku.

Do velmi vyrovnaného utkání vstoupili o něco aktivněji Vršovičtí. Ti se také dostali k první zajímavé možnosti, když zkraje osmé minuty připravil gólovou šanci Bezúch Veselému, toho nicméně včas odclonili obránci. Na druhé straně se za hlavu mohl držet Kubík, jenž po špatném Honzíkově rozehrání netrefil odkrytou klec.

Slavia také jako první dokázala otevřít skóre. Brízgala si sice dokázal poradit se situací 2 na 1, kterou zakončoval Brož, o pár vteřin později nicméně již kapituloval. Nepřesnou kladenskou rozehrávku srazil Furch bruslí přesně na hokejku Ondřeje Najmana, jehož nepříliš povedený pokus prošel gólmanovi Rytířů přesně mezi betony.

Navýšit sešívané vedení mohl Krejčík, jenž však zakončoval pohlednou kombinaci svých spoluhráčů pouze do připraveného Brízgaly. Velkých šancí poté ubylo, činily se zejména obě obrany, po první třetině tak na světelné tabuli svítil náskok 1:0 pro Pražany.

Ti měli první příležitost i ve druhé části, když Kverkovu střelu mohl z mezikruží dorážet Brož. Juniorský útočník a třígólový hrdina z utkání proti Kadani však tentokrát neuspěl. Slávisty to mohlo mrzet dvojnásob, neb hned vzápětí dostali Kladenští možnost krátké dvojnásobné přesilovky, ze které ovšem vytěžili jen jeden nepříliš přesný pokus.

Přesilovku si krátce po polovině základní hrací doby zahráli i domácí. Paradoxně největší šanci si ale vypracovali až krátce po jejím skončení, když Krejčík nadvakrát v tísni netrefil odkrytou klec. Slávistická aktivita se přesto stupňovala a hostům se to vůbec nelíbilo, což po jednom z ostrých soubojů u brankoviště pocítil Veselý. Ten se zaklínil v pěstím souboji s Veberem, který nicméně svých rváčských choutek musel litovat – domácí forvard jasně vyhrál jak na body, tak na počet uštědřených ran.

Tím nicméně nátlak červenobílých nekončil a Pražané z něj i podruhé ve dvou třetinách dokázali vytěžit branku. Opět to bylo po nepřesné rozehrávce Rytířů, kterou tentokrát vystihl Šagát. Ten posunul kotouč na Ondráčka, jenž našel ještě lépe postaveného Lukáše Krejčíka. Druhý nejlepší střelec Slavie už měl před sebou snadný úkol v podobě prázdné klece. 

Jenže Kladno se nevzdávalo. Začátek třetí periody byl v jejich režii a po Brožově vyloučení přišel rychlý trest. Svedlundovu ostrou ránu od modré dokázal těsně před Honzíkem tečovat Jakub Strnad a točící se kotouč zapadl přesně k tyči – 2:1.

Nemalé množství kladenských fanoušků začalo doufat v obrat ve skóre. Jenže nestihli ani pořádně doslavit, a už to s jejich miláčky opět začínalo vypadat bledě. Keharovo vyloučení ještě Rytíři přečkali, po Vildumetzově trestu nicméně ve čtyřech zůstali jen pár vteřin. Lukáš Krejčík si krásně narazil s Šagátem a z mezikruží přidal třetí gól sešívaných.

Slávisté hráli v naprosté pohodě a šli si jasně za vítězstvím. To se jim ještě přiblížilo osm minut před sirénou. Filip Vlčekujel obráncům a z levé strany nachytal Brízgalu na švestkách – hostujícímu brankáři prošel kotouč trestuhodně pod betonem.

Ještě veselejším učinil publikum na konci 56. minuty Jaromír Kverka. Ten si podobně jako krátce před ním Krejčík narazil se spoluhráčem za bránou a přesným příklepem pod horní růžek nedal Brízgalovi nejmenší šanci zasáhnout – 5:1.

Rytíři nicméně ještě dokázali vykřesat jiskřičku naděje. Jiří Říha vypálil ihned po buly a jeho ostrý projektil skončil až v pravé šibenici. V samotném závěru ještě na konečných 5:3 snížil po rychlém ťukesu Jakub Hajný, na konečném výsledku už to ale nic nezměnilo. Slavia porazila Kladno 5:3.

HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 5:3 (1:0, 1:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 9. Najman (Furch), 39. L. Krejčík (M. Ondráček, Šagát), 48. L. Krejčík (Šagát, Saňa), 53. Vlček (Kverka, Duda), 56. Kverka (Vlček, Ryzák) – 43. J. Strnad (Svedlund, Hajný), 58. J. Říha (Machač), 60. Hajný (Vampola, Kubík)
Rozhodčí: Cabák, Obadal – Bartek, Dohnal
Vyloučení: 8:8 + Veselý (SLA) a Veber (KLA) 10 min. OT
Využití: 2:2
Diváci: 1843

HC Slavia Praha: Honzík – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Barák, Ryzák, Steinocher – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, J. Veselý, Bezúch – Brož, Kverka, Vlček – Kubica, Najman, Furch

HC Rytíři Kladno: Brízgala – Zajíc, J. Říha, Veber, Svedlund, Volráb, Kehar – J. Strnad, Vampola, Kubík – Hajný, Machač, Vildumetz – Redlich, T. Kaut, Kružík – Jelínek, Filip, Bernat

Autor / zdroj: Tomáš Pauček / hc-slavia.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Den otevřených klecí

S nástupem prázdnin zřejmě zatoužila objevovat krásy Prahy také skupina barevných opeřenců.

Post

Cizinci se chtěli zapsat do historického rázu města. Zadrželi je strážníci

Dva cizinci ve věku 23 a 30 let poničili druhý nejstarší most dochovaný v České republice. Pro své řádění si vybrali Karlův most.

Post

Slávisté v úvodním kole zvítězili nad Zlínem

Sešívaní zdolali v náročném utkání domácí Zlín a po nejtěsnější možné výhře 1:0 vezou domu po prvním kole nového ročníku FORTUNA:LIGY tři body.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA