Ilustrační foto.
2.12.2018

Slavia doma na Jihlavu nestačila

PRAHA / JIHLAVA

V první třetině dokázali hosté využít obě své přesilové hry a dostali se do dvoubrankového vedení. Červenobílí se snažili nepříznivý vývoj zvrátit na svou stranu, jenže v rozhodujících momentech nedokázali skórovat a nakonec vyšli naprázdno.

Dvě oslabení a dva inkasované góly. Úvodní třetina zápasu s vedoucím týmem Chance ligy nevyšla slávistům podle představ. Po Ondráčkově vyloučení se sice Pražané celé oslabení výborně bránili, jenže krátce před jeho koncem předvedli hosté perfektní souhru. Pohl našel v levém rohu Harkabuse, který z první nahrál mezi kruhy volnému Josefu Skořepovi a ten se nemýlil.

Do první pauzy nechyběla ani minuta, když Jihlavští opět udeřili. Štebih nahodil kotouč od modré čáry přímo do prostoru, kde stál připravený Dominik Hrníčko a právě od jeho hole se puk odrazil za záda bezmocného Šorfa.

Druhou periodu začali domácí aktivněji a za svou snahu byli odměněni. Drtina vyslal milimetrovou nahrávkou do úniku Jana Veselého. Ten sice nejprve zakončil do betonů brankáře, ale puk se mu odrazil zpět na čepel a na druhý pokus už slávistický útočník uspěl.

O chvíli později si však červenobílí vybrali slabší chvilku. Ve vlastní přesilovce nechali ujet do přečíslení Dostálka s Vojtěchem Budíkem a druhý jmenovaný chladnokrevně zakončil mezi Šorfovy betony.

Pár sekund před koncem druhé dvacetiminutovky se ocitl ve třech výborných střeleckých příležitostech domácí forvard Veselý. Všechny jeho pokusy však gólman Brož zlikvidoval a Jihlava díky němu vedla po čtyřiceti minutách o dvě branky.

Stejně jako ve druhé části i začátek třetího dějství vyšel lépe domácím borcům. Ti dostali výhodu přesilové hry a tentokrát už ji beze zbytku využili. Martin Ondráček chtěl z levé strany oslovit skrz brankoviště spoluhráče Krejčíka. Puk však trefil brusli jednoho z obránců Dukly a od ní se odrazil do sítě.

Sešívaná honba za vyrovnáním ovšem netrvala dlouho. O bezmála šest minut později totiž napřáhl ke střele na vrcholu levého kruhu bývalý slávista Jan Pohl a jeho tvrdá rána zapadla přesně pod víko domácí svatyně.

Pražané si v závěru ještě vytvořili tlak a zkoušeli i hru bez brankáře. Na vyrovnání však domácí nedosáhli a všechny tři body si odvezla Dukla.

HC Slavia Praha - HC Dukla Jihlava 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. J. Veselý (Drtina, Saňa), 45. M. Ondráček (Šagát) – 5. Skořepa (Harkabus, Zeman), 20. Hrníčko (Štebih, T. Havránek), 27. Budík (Dostálek, Werbik), 52. J. Pohl (Dostálek, M. Hlinka)
Rozhodčí: Souček, Valenta – Votrubec, Ševic
Vyloučení: 2:5