SPORT / Hokej

25.11.2018

Slavia si odvezla z Ostravy debakl, Poruba jí nasázela pět branek

OSTRAVA / PRAHA

Souboj dvou tabulkových sousedů se Slavii vůbec nepovedl. V Ostravě prohrávala s velice produktivní Porubou už 0:5, o čestný zásah sešívaných se postaral až ke konci zápasu Kverka.

Poruba do utkání 27. kola Chance Ligy nastoupila s novou posilou Janem Václavkem, který přišel v rámci střídavých startů z extraligového Zlína. Absence kapitána Jiřího Zdeňka, nejproduktivnějšího hráče Jakuba Illéše nebo střelce z posledních zápasů Jozefa Baláže nebyla znát. Poruba udeřila už ve čtvrté minutě, kdy se ve vlastním oslabení trefil Ctirad Ovčačík. Stejný hráč přidal v šestnácté minutě i druhou branku, když pro změnu propálil Šofra během početní výhody.

Ve druhé části padla jediná branka a opět do sítě pražského celku, když se po střele z otočky prosadil Michal Vymazal.

Ve třetí třetině se na góly dlouho čekalo. Střelecký půst ukončil Petr Kanko, jenž tváří v tvář překonal bekhendem Šofra. Radim Toman za pouhých pětadvacet vteřin zvýšil na rozdíl už pěti branek ze samostatného úniku. Čestného úspěchu se dočkala i Slavie, a to v podání Jaromíra Kverky, jenž pohotově zachytil nepřesnou dorážku Doležala. Hynka Kůdelu v tu chvíli dělily od čistého konta dvě minuty a jednapadesát vteřin.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Slavia Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Ovčačík (Hudeček), 16. Ovčačík (Hudeček, Slavík), 37. Vymazal (Toman, Dufek), 55. Kanko (T. Jáchym), 56. Toman (Vymazal, Dufek) – 58. Kverka (J. Doležal, J. Veselý)
Rozhodčí: Čech, Koziol – Konvička, Gančarčík
Vyloučení: 6:6, navíc Dufek (POR) 10 OT