SPORT / Hokej

Popis:
23.1.2018

Utkání Třince se Spartou rozhodla jediná branka

TŘINEC / PRAHA

Utkání začalo opatrně, ale diváci ve Werk areně nakonec byli svědkem výborného zápasu. Oceláři se prezentovali výtečnou druhou třetinou, kdy výrazně přestříleli soupeře, ale nedali branku. Ta přišla hned na počátku třetí části, zbytek utkání pak patřil zase sparťanům. Vyrovnat nedokázali, z fotbalového vítězství se tak radují domácí.

Předehrávané utkání 49. kola, do kterého hosté reprezentující Spartu vstupovali – podobně jako do prvního vzájemného střetnutí tohoto kalendářního roku, které se začátkem ledna odehrálo v Praze – s třízápasovou sérii vítězství v řadě a domácí Oceláři zase s chutí navázat vítězně na úspěšný nedělní duel s Jihlavou, nabídlo opatrnou první třetinu. Zápas se od začátku hrál v dobrém tempu, ale s minimem nebezpečných situací. První šanci, která mohla na jedné nebo druhé straně skončit gólem, bylo tečované Švrčkovo nahození. Jarůšek se před Hrubcem šikovně snažil změnit směr letu puku, ale ke gólu to nevedlo. Kolem desáté minuty měla Sparta silnou pasáž, kdy rychlostně přehrávala domácí, ale do šancí se nedostala. Nejnebezpečnější akcí Třince v první třetině byla střela Musila z patnácté minuty, kdy se bek slezského týmu dostal ke ztracenému puku v obranném pásmu Sparty a přes chumel hráčů zkusil pozornost Aittokallia. Do konce úvodní dvacetiminutovky vznikly ještě dvě nebezpečné situace na straně před Hrubce, když nejprve pozlobila domácí obranu Hlinkova čtvrtá lajna a následně v poslední minutě Kalinovo nahození od modré cinklo o vnější část konstrukce třinecké branky.

Do druhé třetiny vstoupili Třinečtí mnohem aktivněji než do té první. V této hrací době to byli oni, kdo byli častěji v útočném pásmu soupeře, mnohonásobně sparťany přestříleli, ale gólu se diváci ve třinecké aréně zase nedočkali a to ani na jedné straně. Na ledě se ale dělo spoustu zajímavého. Nejprve zaznamenal velkou šanci – a vlastně to byla první tutovka Ocelářů v zápase – ve třiadvacáté minutě Cienciala, který dostal nabito od Doudery mezi kruhy. Podobnou situaci vyrobil pro Růžičku v deváté minutě druhé třetiny Krajíček. Po půlce utkání se prezentoval na druhé straně dobrou příležitostí Černoch. Následovala první přesilovka utkání, kterou měli domácí, ale dokázali přitlačit soupeře pouze v první části početní převahy, v níž na ledě za Oceláře byla první přesilovková formace. Velké věci se děly v posledních pěti minutách prostřední hrací doby. Nejprve byl v akci sám na Aittokallia faulován Růžička a následovalo trestné střílení, které ale třinecký kanonýr neproměnil. O 53 sekund později skončil puk za Hrubcem, ale po dlouhé konzultaci s videem rozhodčí branku neuznal, protože Buchtele kotouč do třinecké klece kopnul. I po čtyřiceti minutách tak bylo skóre bezbrankové a před závěrečnou tercií normální hrací doby bylo jasné, že každá chyba, která bude následovat, může být pro osud utkání rozhodující.

Ve zvýšené aktivitě oproti úvodu utkání pokračovali Oceláři i na začátku třetí třetiny. Domácí dohrávali přesilovku po vyloučení Kaliny z konce druhé dvacetiminutovky a prosadili se po jednoduché akci, kdy puk putoval z hole Marcinka a Petružálka na Lukáše Krajíčka. Jeho střela od modré byla spíše pobídkou na teč, Aittokallio však měl zakrytý výhled a střelu třineckého kapitána pustil za svá záda. Sparťané se snažili, kdykoliv k tomu měli prostor, o rychlé kontry, ale do útočného pásma se v úvodu třetí periody moc nedostávali, dobré střelecké pozice se rodily spíše na druhé straně. Navýšit hubené vedení mohl Doudera nebo Ondřej Kovařčík.

Svěřenci Františka Výborného si byli vědomi, že nemají na co čekat a musejí se hnát do útoku. V osmé minutě závěrečné třetiny normální hrací doby byl ve výborné střelecké pozici na levém kruhu Andrej Kudrna, nejlepší sparťanský střelec těsně minul levou tyč Šimona Hrubce. Od této chvíle hosté navýšili obrátky. O minutu později ze stejného místa střílel Říčka, jeho ránu ale Hrubec máchnutím lapačky zneškodnil. Velkou šanci vyrovnat měli hosté po vyloučení Krajíčka necelých šest minut před koncem. Oceláře zmáčkli především v první půlce přesilovky, měli několik nebezpečných střel, ale vyrovnat nedokázali. Nepovedlo se to ani po skončení přesilovky Mikušovi, kterému na ránu z první z vrcholu kruhu nahrál Buchtele. Sparťané předvedli v závěru neuvěřitelný tlak, poslední desítky sekund točili bránicí Oceláře před Hrubcem, ale ten nakonec do své sítě nepustil žádný kotouč. Utkání tak rozhodla jediná branka – přesilovkový zásah Lukáše Krajíčka z úvodu třetí části.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Krajíček (Petružálek, Marcinko)
Rozhodčí: Pešina, Kubičík – Blümel, Ganger
Vyloučení: 2:3
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 4 157

HC Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, Jank – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Petružálek, Roman Vlach, Dravecký – Svačina, Polanský, Adamský – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík

HC Sparta Praha: Aittokallio – Z. Michálek, Ďaloga, Kalina, J. Mikuš, Švrček, Pavelka – Klimek, Pech, Forman – Buchtele, P. Vrána, A. Kudrna – Říčka, Černoch, Jarůšek – Kumstát, J. Hlinka, Uher

Autor / zdroj: Michal Samiec / hcocelari.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kaple Božího hrobu na Petříně je kompletně zrestaurovaná. Je z ní ozdoba parku

Dlouho zanedbávaná sakrální stavba prošla kompletní restaurátorskou opravou pod dohledem státní památkové péče. Kaple Božího hrobu z roku 1737 se tak

Post

Zajděte si na pivo se starostou Prahy 7

V novém roce se do Prahy 7 vrací cyklus schůzek Se starostou u stolu. Starosta Jan Čižinský a další radní sedmé městské části znovu vyráží do hospůdek

Post

Děti se mohou vydat na vycházky Prahou za zajímavými místy

Pražská informační služba připravila pro děti na leden 2019 vlastivědné vycházky po pražských památkách a zajímavých místech.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA