16.12.2018

Sparta v Příbrami jen remizovala

PŘÍBRAM / PRAHA

Poslední soutěžní roku nabídlo divákům zajímavou podívanou a remízu 1:1. Na vedoucí trefu Sparty dokázal v nastavení prvního poločasu odpovědět Jan Rezek z trestného kopu.

JIž ve 3. minutě vypadal zákrok na Mingazova jako penaltový, ale píšťalka mlčela. O pár minut později se na několik minut přerušil zápas kvůli výtržnostem sparťanských fanoušků, kteří zaházeli světlicemi hřiště.

Pauza musela hodně zchladit hráče obou týmu a tak se začínalo znovu. Tribuny už jásaly v 10. minutě, když Radek Voltr obešel Heču, rozhodčí však kontakt souboje obou hráčů posoudil jako faul a tak vstřelená branka neplatila. Poté předvedla několik akcí Sparta. Ve 31. minutě si zaběhl za obranu Tetteh a překvapil tribuny vstřelenou brankou, hosté vedli 0:1.

O chvíli později ještě zahrozil Frýdek, který naštěstí přestřelil branku. Na opačné straně ukázal nebezpečnou akci Radek Voltr, nepodařilo se mu poslat přesný pas na některého z dobíhajících spoluhráčů. A znovu před brankou Kočího střílel Wiesner nad břevno branky. V 5. minutě nastaveného času první půle jsme dostali šanci kopat přímý kop. Ránu okolo zdi kopnul Jan Rezek tak přesně, že brankář Heča se marně natahoval - 1:1.

Po změně stran se oba týmy několikrát nepřesně snažily zaútočit. Pulkrab netrefil naši branku, náš tým se několikrát dostal blízko branky Heči, ale nedařilo se nám dostat nahrávku k zakončení. Opravdovou pecku jsme si přichystali až v 87. minutě. Rezek si pohrál s rozehráním po faulu a připravil rychlou nahrávku na Ruslana Mingazova. Ten křížnou střelou propálil brankáře, ale míč se zastavil o tyč sparťanské brány a zůstal tančit před brankovou čárou.

1.FK Příbram - AC Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 45. Rezek - 31. Tetteh
Rozhodčí: Jílek - Paták, Caletka
ŽK: Soldát, Voltr, Keita - Frýdek, Costa
Diváci: 4182

1.FK Příbram: Kočí - Nový, Tregler, Kodr, Antwi - Mingazov (90. Průcha), Keita, Soldát, Rezek - Fantiš (86. Nitrianský), Voltr

AC Sparta Praha: Heča - Wiesner (79. Zahustel), Radakovič, Štetina, Costa - Vukadinovič (83. Hložek), Sáček, Frýdek, Chipciu - Tetteh (62. Drchal), Pulkrab

Autor / zdroj: fkpribram.cz