SPORT / Fotbal

Popis:
16.12.2018

V Ďolíčku se diváci branky nedočkali. Liberec remizoval na Bohemians

PRAHA / LIBEREC

Fotbalisté Bohemians nedokázali vyzrát na Liberec a stále tak zůstávají na jediné domácí výhře. V chladném počasí to nebyla žádná fotbalová hitparáda. O něco více šancí měli hosté, ale stejně jako Pražané nedokázali žádnou využít.

Proti Liberci vyrukovali Klokani s Maškem na hrotu útoku. Na svůj obvyklý pravý kraj zálohy se postavil Reiter. Jednoznačný plán Klokanů v utkání zvítězit mohl hned v úvodu doznat trhliny. Na centrovaný míč z pravé strany si naskočil Oršula, ovšem jeho hlavičku fantastickým zákrokem Fryšták vyškrábl na rohový kop. Na opačné straně hřiště střílel Martin Hašek po přiťuknutí Reitera, avšak Nguyen si s pokusem poradil a míč nadvakrát lapil do rukavic.

Šancí k vidění příliš nebylo. Když se Klokanům podařilo dostat se do šestnáctky, tak byli před brankou včas liberečtí, kteří zpětné přihrávky před branku odklízeli do bezpečí. Hra byla velmi vyrovnaná a oba brankáři byli relativně bez práce. V nastavení prvního poločasu si za šestnáctkou Klokanů naváděl míč Malinský, ale jeho rána se naštěstí odrazila od břevna pryč. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu mladý kanonýr Koubek nahradil Filipa Haška. Neuběhla ani minuta hry a šanci měla Bohemka. Právě střídající Koubek přihrál za šestnáctku, kde vypálil Martin Hašek. Proti jeho ráně pod břevno vytáhl skvělý zákrok Nguyen, který vyrazil míč na rohový kop. Po faulu za hranicí šestnáctky měla Bohemka k dispozici přímý kop. Exekuci si vzal na starost útočník Mašek, jenže branku Nguyena přestřelil. 

Čas ubíhal, Klokani stupňovali tlak a tlačili se ještě více dopředu. Patnáct minut před koncem se ovšem naskytla obrovská příležitost ke skórování Liberci. Centr do šestnáctky Bohemians propadl na zadní tyč ke Karafiátovi, který ovšem naštěstí trefil v ofsajdu stojícího Koscelníka. Na druhé straně míč Martina Haška prolétl ke Koubkovi. Mladý útočník v těžké pozici střílel mimo tři tyče. 

Bohemians Praha 1905 - FC Slovan Liberec 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Pfeifer
ŽK: M. Hašek, Krch - Breite, Koscelník, Dorley
Diváci: 3 041

Bohemians Praha 1905: Fryšták - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Jindřišek - Reiter, Hašek M., Hašek F. (46. Koubek), Vodháněl (89. Vaníček) - Mašek (68. Júsuf)

FC Slovan Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Mikula - Malinský, Breite, Dorley, Aarons (90. Fukala) - Oršula (76. Nešický), Pázler (68. Mashike)

Autor / zdroj: Tomáš Honzejk / fcslovanliberec.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Fatální feminní festival ve Venuši ve Švehlovce

Venuše ve Švehlovce zve milovnice a milovníky umění od 2. do 6. dubna 2019 na čtvrtý ročník festivalu věnovaného převážně divadelní tvorbě o ženách, o

Post

Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila provoz ambulance pro paliativní a podpůrnou péči

Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila provoz ambulance paliativní a podpůrné péče, která sídlí v prostorách interní odborné ambulance.

Post

Praha 7 vyhlásila soutěž na kavárnu v parku na Ortenově náměstí

Ve východní části Ortenova náměstí měla podle projektu rekonstrukce vzniknout kavárna. Městská část nyní vyhlásila soutěž na pronájem tohoto pozemku.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA