26.10.2018

Šesté domácí vítězství Vítkovic vystřelil Mišinský, VIktorka zase bez bodu

OSTRAVA / PRAHA

Vítkovice se po dvoutýdenní pauze představily opět doma. Suchý, avšak chladný, večer přilákal na Městský stadion téměř 600 diváků, kterým první půle moc radosti neudělala. Po přestávce se ale Ostravané probudili a Mišinský rozhodl o třech bodech.

Před úvodním hvizdem se Městským stadionem nesla slova kompletní československé hymny na počest nedělního výročí 100 let od založení ČSR. Poté už přišel fotbal a nutno podotknout, že jak nádherný zpěv hymny přinutil přítomné diváky vstát ze sedaček, tak fotbal je do nich zarazil zpět na dlouhé chvíle. A přitom v úvodních minutách tam byly ze strany domácích nějaké ty náznaky šancí, ale centr Matěje byl na Mišinského dlouhý, a když se pak vítkovická jednadvacítka ocitla v roli nahravače, tak rozběhnutému Súkenníkovi se balón zamotal pod nohami.

Ani Viktorka se do nějaký byť pološancí nedostávala, do šestnáctky tu a tam zamířil nějaký ten centr, ale stopeři společně s brankářem Šustrem byli pozorní. Na první bezprostřední ohrožení branky došlo v 18. minutě, Podrazký z přímého kopu ale jen našel připraveného brankáře Vítkovic. O chvíli později však Šustr nedosáhl na jeden z centrů a tvrdé zakončení hostů musel zastavit vlastním tělem Holiš. O tutovce se však rozhodně mluvit nedalo.

Velké šance nebyly k vidění ani na druhé straně, což nezměnil přímý kop Súkenníka a ani dvojité zakončení Cverny po rohu na krátko. Ve 38. minutě byl vítkovický stoper opět v akci, když se řídil pořekadlem "když nevíš co s míčem, tak vystřel", jeho pozdrav z dálky ale Hrubeše nezaskočil. To Žižkov byl nebezpečnější, Rondič nejprve pálil přízemní střelou k tyči a o pár minut později se prezentoval také velmi nebezpečnou hlavičkou na přední tyč, v obou případech si ale pozorně počínal Martin Šustr. První půle tak skončila bez branek a na nějakou velkou přestřelku, která by připomínala jarní utkání, to rozhodně nevypadalo.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky však svěřenci trenéra Balcárka vlétli jako polití živou vodou. Nejprve žižkovského brankáře pořádně protáhl ranou z nějakých 17 metrů Martin Motyčka, a o chvíli později už řada fanoušků zvedala ruce nad hlavu, ale míč po ráně z úhlu rozvlnil jen boční síť branky Žižkova. Varování však nejhorší obraně F:NL nestačilo, a tak přišel trest. Po kombinaci Matěje a Súkenníka druhý jmenovaný poslal centr do vápna, Hrubeš na něj nedosáhl a Vladimír Mišinský doklepl míč do odkryté branky - 1:0.

Vítkovice pak pokračovaly v aktivní hře a Viktoriáni s tím měli velký problém. Přesto se hrálo hlavně mezi šestnáctkami, jelikož nadějné akce domácích končily nepřesnostmi a hosté se zmohli jen na ránu z dálky nebo centr. Například Rondič to zkoušel z poza vápna velmi dobře, leč mířil kousek vedle levé tyče, Bazal z podobné pozice mířil nad. Obě situace však kontroloval Martin Šustr. Dvacet minut před koncem mohl přidat druhou branku oblíbenec fanoušků Mišinský, leč nádherná pohotová rána z první Hrubeše nenachytala na švestkách a byl z toho jen roh.

Domácí útočník naštěstí nemusel smutnit dlouho, po pěkném centru z kopačky Vasiljeva z levé strany si nikým neobsazen zpracoval míč na prsa a tvrdou ranou nedal Hrubešovi žádnou šanci - 2:0. Viktorka poté ještě více otevřela hru, ale dopředu byla velmi bezzubá, za což mohli také obránci MFK, kteří četné centry skvěle odvraceli, a přitom to proti dvojici dlouhánů Musa-Rondič neměli vůbec jednoduché. Osud utkání se tak pokusil zvrátit dalekonosnou ranou Čermák, ale i jeho projektil skončil těsně vedle levé tyče branky modrobílých.

Ostravané následně v poklidu kombinovali a do konce utkání nepustili Viktorku do žádné šance, naopak po centru Ožvoldy se mohl mezi střelce zapsat také Martin Macej, jenže hlavičkou ze záklonu nemohl branku červenobílých výrazněji ohrozit. Družina trenéra Balcárka již dále nepřipustila žádnou komplikaci a mohla slavit už šestou výhru na vlastní půdě, tentokráte 2:0. Ta navíc znamená 21 bodů po třinácti zápasech, což by čekal skutečně jen málokdo. To hostující trenér Petr Mikolanda má po mdlém výkonu hodně námětů k přemýšlení.

MFK Vítkovice - FK Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)

Branky: 52. a 71. Mišinský
Rozhodčí: Lerch – Myška, Vaňkát
ŽK: Rondić, Urbanec (oba ZIZ)
Diváci: 597

MFK Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula, V. Cverna, Hýbl – Matěj (82. Macej), Motyčka, Holiš, Vasiljev (84. Ožvolda) – Súkenník – Mišinský (90+1. O. Cverna)

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Urbanec (88. Beňo), Švejdík, Vilotić, Stříž – Podrazký, Batioja – Halgoš (66. Čermák), Rondić, Volek (54. Bazal) – Musa

Autor / zdroj: Martin Svoboda / fkvz.cz