10.10.2017

Olympia přivezla z Frýdku všechny tři body

FRÝDEK-MÍSTEK /

První branku dal už v deváté minutě po obrovské chybě obránce Marián Kovařík, do konce poločasu ale srovnal Georgios Katidis. Ve druhém poločase hosté pokračovali v tlaku, který zúročil v 89. minutě Marek Opluštil, když nekompromisní hlavičkou zajistil svému týmu tři body.

Na úvodní branku nečekaly necelé čtyři stovky přítomných nijak dlouho. Už v 8. minutě chyboval jeden z hostujících hráčů, který chtěl hlavou vrátit míč brankáři Soukupovi. Balon ale postrádal potřebnou razanci, takže se jej zmocnil Marián Kovařík, který následně obešel gólmana a premiérovou trefou v sezóně otevřel skóre pondělní dohrávky.

Aktivnější byli v dalším průběhu poločasu hosté, vážnější možnost ke srovnání si vypracovali po půlhodině hry. Ve vápně se dostal k míči Žežulka, který si dokázal poradit s frýdeckomísteckým obráncem, ne však s brankářem Bučkem, který jeho nebezpečný pokus dokázal reflexivně vyrazit. O devět minut později už snaha pražského nováčka v trefu vyústila. Po přetaženém centru z rohového kopu přišla další vzdušná přihrávka, do které se zavěsil Petr Rothe a nedal tentokrát Bučkovi nejmenší šanci.

Druhá polovina zápasu začala obrovskou možností Kovaříka. Ten se po šikovném průniku Šumského zjevil sám před Soukupem, svůj druhý gól v utkání ale odmítl, když trefil pouze nohu brankáře Olympie. Kovařík byl také u nebezpečné akce z 65. minuty. To převzal dalekonosné autové vhazování Pielorze, míč však následně předal pod sebe lépe postavenému Ondráčkovi. Posledně jmenovaný zvolil místo razance technické zakončení, to mu ale vůbec nevyšlo.

A tak přišla pouhou minutu před koncem čisté hrací doby studená sprcha. Na Katidisův centr si na druhé straně hřiště naskočil Marek Opluštil a umístěnou hlavičkou zajistil export bodů do hlavního města. Valcíři se snažili v nastavení zachránit alespoň bod, s přímým kopem si však hosté poradili, následný roh pak vyústil v útočný faul.

Olympia si tak v tabulce Fortuna národní ligy polepšila na sedmou pozici, Frýdek-Místek zůstává po prohře nadále jen bod nad sestupovou propastí.

MFK Frýdek-Místek - FK Olympia Praha 1:2 (1:1)

Branky: 8. Kovařík - 38. Rothe, 88. Opluštil
Rozhodčí: Matějček - Poživil, Petřík
ŽK: 43. Biolek, 53. Šumský, 84. Slaninka, 87. Literák - 48. Rothe, 73. Liener
Diváci: 342

MFK Frýdek-Místek: Buček – Biolek (77. Krčula), Literák (C), Pielorz, Švrček – Willwéber, Ondráček (90. Velička) – Grussmann (61. Bilić), Šumský, Slaninka – M. Kovařík

FK Olympia Praha: Soukup – Frizoni, Rothe, Opluštil (C), Žežulka – Liener (73. Vopat), Katidis, Ruml (90+2. Kuťák), Verner – Hejný (57. Dordević), Jukl

Autor / zdroj: fkolympia.cz