16.9.2017

Dukla doma přehrála Baník

PRAHA / OSTRAVA

Dukla díky dvěma přesným trefám Jana Holendy udržela i v zápase proti ostravskému Baníku domácí neporazitelnost.

Lepší vstup do utkání si Dukla nemohla přát. Hned ve 3. minutě si Jan Holenda naběhl na přední tyč, kde jej našel parádní Holíkův centr, který dokázal zkušený útočník s přehledem nasměrovat hlavou do sítě. Baník se pokusil ihned odpovědět. Azevedo se protáhl mezi trojicí bránící hráčů a nebezpečně vypálil. Jeho tečovaný pokus dokázal Rada vyrazit a následná dorážka mezi tři tyče nemířila. Jinak to byli především domácí, kdo měl v úvodu zápasu hru ve svých rukou, což potvrdilo i několik nebezpečných centrů a zakončení, které však přímo ostravského brankáře neohrozily. Baník se připomněl po půlhodině hry, když se na hranici vápna opřel do míče Hrubý, ale tvrdá rána směřovala pouze do středu brány, a tak s ní Rada neměl příliš velké potíže. Ke druhému přesnému zásahu neměli Hynkovi svěřenci daleko pět minut před koncem poločasu. Ostrá střela, jejímž autorem byl Holík, rozvlnila jen boční síť brány střežené ostravským Vaškem.

Na počátku druhé půle zahrávala Dukla přímý kop z pravého okraje pokutového území. Podaný se pokusil zakroutit míč levou nohou přímo do brány, ale přestřelil přibližně o metr. V 58. minutě se v prostoru penaltového puntíku doslova probojoval k zakončení Šašinka, ale domácí gólman byl připravený a vyrazil míč na rohový kop. O 4 minuty později minul pravou tyč baníkovské brány Kušnírův tvrdý projektil z přímého kopu. Domácí hráči přidali druhou branku v 71. minutě. Při své premiéře velmi aktivně hrající Holík vyslal po pravé straně Kušníra, jehož střílený centr uklidil pod břevno Jan Holenda a prosadil se tak podruhé v průběhu večera. Baník se pokusil zkorigovat stav utkání v 85. minutě, ale skákavá střela Šašinky proletěla pouze okolo levé tyče.To bylo to poslední důležité, co se v zápase událo. Dukla doma uhájila neprůstřelnost a pošesté za sebou na Julisce zvítězila.

FK Dukla Praha - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)

Branky: 3. Holenda, 72. Holenda.
ŽK: 24. Mustedanagić, 86. Bílovský – 12. Pokorný, 52. Šindelář
Rozhodčí: P. Franěk - T. Mokrusch, D. Pospíšil
Diváci: 3359

FK Dukla Praha: F. Rada (K) – Kušnír, Ostojić, Jiránek, Podaný – Milošević, Daniel Tetour – Preisler (77. Brandner), Mustedanagić (66. Bílovský), Holík (73. Schranz) – Holenda

FC Baník Ostrava: Vašek (K) – Pazdera, Šindelář, Pokorný, Granečný – de Azevedo (86. Hykel), R. Hrubý, Hlinka (81. O. Šašinka), Stáňa (65. Sus) – J. Šašinka, Poznar

Autor / zdroj: fkdukla.cz