21.8.2017

Pětigólová výhra Žižkova nad Vítkovicemi

PRAHA / OSTRAVA

Viktoria poprvé v letošní sezoně zvítězila. V domácím utkání nastřílela Vítkovicím pět gólů a radovala se z vysoké výhry.

Začátek zápasu rozhodně nenapovídal tomu, co bude následovat v dalším průběhu duelu. Vítkovice totiž do něj naskočily aktivně a brankář Hrubeš předvedl klíčový zákrok proti střele Ožvoldy.

Další minuty už ale patřily Viktorii. Nejprve se Pavlata probojoval do příležitosti, ovšem branku přestřelil. V 36. minutě už se ale Viktoria radovala. Pavel Hašek viděl od levé autové čáry brankáře Květona až příliš venku z brány, a tak jej zkusil přelobovat a balon zapadl do růžku jeho brány.

Viktoria po krásném gólu vedla 1:0 a bylo ještě lépe. Nejprve sice Jelínek neprostřelil tváří v tvář Květona, posléze však Pavlata vysunul krásnou kolmicí Josefa Bazala, který zvýšil na 2:0.

Mužstvo Davida Vavrušky nepolevilo ani ve druhém poločase a přidalo další góly. Nejprve se k sólojízdě odhodlal Petr Kodeš, obešel několik protihráčů a střelou na zadní tyč upravil na 3:0.

Mezi střelce se zapsal i Jan Jelínek, který při samostatném úniku přeloboval brankáře Květona a balon „dovezl“ do prázdné brány. Úspěšný střelec poté mohl skórovat znovu, ovšem tentokrát jeho hlavičku vychytal brankář.

Pátý a zároveň poslední gól přidal dvacet minut před koncem střídající Martin Hurka, který si zpracoval balon ve vápně a poté krásnou střelou na zadní tyč nedal Květonovi šanci. Tečku za utkáním mohl udělat Čermák, ovšem levačkou branku minul.

Viktoria tak poprvé v sezoně vyhrála, když Vítkovice porazila vysoko 5:0.

FK Viktoria Žižkov - MFK Vítkovice 5:0 (2:0)

Branky: 36. Hašek, 41. Bazal, 51. Kodeš, 56. Jelínek, 67. Hurka
Rozhodčí: Lerch – Pfeifer, Dohnálek
ŽK: Kodeš, Galuška (ZIZ)
Diváci: 1023

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Šandera, Švejdík, Toml, Hašek – Pavlata, Kodeš (66. Hurka) – Bazal (61. Galuška), Podrazký (70. Čermák), Engelmann – Jelínek

MFK Vítkovice: Květon – Cverna, Dramé, Honiš, Prajza, Matěj (21. Twardzik), Ožvolda, Mišinský (63. Szotkowski), Kučera (76. Pavelka), Mrázek, Mikula

Autor / zdroj: fkvz.cz