19.8.2017

Sparta gólem Lafaty porazila Slovácko

PRAHA / UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Sparťané zaznamenali první domácí výhru v sezóně, když porazili v pátečním utkání na Letné Slovácko 1:0 díky gólu kapitána Davida Lafaty.

Sparťanští trenéři udělali v sestavě oproti zápasu v Liberci změny. Do základní sestavy se vrátili po dlouhodobých zraněných Costa a David Hovorka. Společně s Davidem Lafatou nastoupil v útoku Josef Šural.

Pro Davida Lafatu to byl 400. start v české nejvyšší soutěži. A právě sparťanský kapitán se dostal do první šance zápasu, když si v sedmé minutě našel ve vápně centr Ben Chaima a tečoval míč špičkou směrem do branky, jenže Heča reflexivním zákrokem míč vyrazil.

V dalších šancích v první čtvrthodině byli ještě Josef Šural a Tal Ben Chaim. První jmenovaný trefil po teči obránce břevno, a i izraelský záložník mířil pod břevno, ale jeho střela byla sražena nad branku.

Hosté se do první příležitosti dostali v třiadvacáté minutě, kdy se uvolnil před vápnem Jan Navrátil, ale jeho pokus chytil bez problémů Tomáš Koubek. Oba hráči si podobnou situaci zopakovali o osm minut později, když Navrátil střílel po brejku zpoza vápna a Koubek tentokrát musel vyrážet střelu v pádu.

Josef Šural se dostal také do první šance druhého poločasu, ale po přihrávce od Ben Chaima netrefil hlavou branku z úhlu.

Sparťané se tak dočkali gólu v šedesáté minutě hry, kdy si našel míč ve vápně kapitán David Lafata, jenž přeskočil obránce a hlavičkou dotlačil míč do sítě – 1:0.

Po změnách v sestavách obou týmů tempo hry opadlo, ale zatímco sparťané se nedokázali prosadit z žádného centru, hosté se sedm minut před koncem dostali do dvou velkých šancí. Nejprve Hofmann trefil po rohu tyč, následně hosté přestřelili z malého vápna branku.

Sparta ale těsný náskok udržela a získala tři body za první domácí výhru v této sezóně.

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 60. Lafata
Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek.
ŽK: Reinberk, Hofmann, Daníček.
Diváci: 11696.

AC Sparta Praha: Koubek - Zahustel, Mareček, Hovorka, Costa - Biabiany, Sáček, Mavuba (76. Mandjeck), Ben Chaim (72. M. Frýdek) - Šural, Lafata (82. V. Kadlec)

1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, Hofmann, Šimko, Divíšek – Daníček, Šumulikoski (71. Rezek) – Navrátil, Machalík (63. Sadílek), Havlík – Zajíc

Autor / zdroj: sparta.cz