14.5.2017

Viktoria Žižkov na hřišti Prostějova nebodovala

PROSTĚJOV / PRAHA

Viktoria neuspěla ani na hřišti Prostějova a prohrála už čtvrtý zápas v řadě. Na hřišti sestupujících Moravanů prohrála 0:2, když duel rozhodl dvěma góly ve druhém poločase Jan Hladík.

Necelé tři stovky diváků se v úvodním dějství dočkaly čtyř šancí, po dvou na každé straně. Ze strany Viktorie zahrozili Urbanec, jehož střelu doprostřed Halouska kryl, a také Čapek, který z dorážky trefil jen břevno.

Také domácí své šance nevyužili, ovšem nemuselo je to mrzet, neboť se dočkali hned zkraje druhého poločasu. Jan Hladík se prosadil po individuální akci a Prostějov se ujal vedení 1:0.

Viktoria se poté pokusila soupeře zatlačit, ale větší šance si nevypracovala, zatímco domácí ano. Dokonce se i dočkali druhého gólu, který vstřelil rovněž Jan Hladík. Žižkov poté zahrozil prostřednictvím střel Podrazkého a Dočekala, s oběma pokusy si však Halouska poradil.

V závěru už se Viktorce utkání zdramatizovat nepodařilo, a tak prohrála ve čtvrtém utkání v řadě, tentokrát na hřišti sestupujícího Prostějova.

1.SK Prostějov - FK Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)

Branky: 47., 72. Hladík
Rozhodčí: Matějček - Ratajová, Podaný
ŽK: 52. Skwarczek, 53. Sus, 71. Pančochář
Diváci: 260

1.SK Prostějov: Halouska - Hirsch, Sus, Malý, Rus - Sečkář (82. Hýbl), Skwarczek, Pančochář, Zapletal (60. Machynek) - Hladík (90.+1 Marčík), Čtvrtníček. Trenér: Weisser

FK Viktoria Žižkov: Hrubeš – Čapek (66. Telnar), Podrazký, Pavlata, Opluštil – Dočekal, Hašek (66. Šandera), Urbanec, Volek (58. Jelínek) – Švejdík, Hurka. Trenér: Vavruška

Autor / zdroj: fkvz.cz