9.4.2017

Slavia vybojovala tři body v Karviné

KARVINÁ / PRAHA

V elektrizující atmosféře se z tří bodů radoval favorit, i když domácí byli opět blízko k tomu, aby druhého z aspirantů na titul obrali. Jenže Slavia má Murise Mešanoviče, který dvěma góly utkání rozhodl.

Začalo se zostra, na obou stranách bylo po jedné velké šanci a stadion byl ve varu. Po dvou minutách nejprve Jan Šisler pálil z výhodné pozice těsně vedle, na druhé straně Barák kroutil výborně míč, ale Jan Laštůvka doplachtil včas.

Ofenzivní podívaná pokračovala, jednu rychlou akci střídala další. V 11. minutě opět Laštůvka skvěle zasáhl proti bombě Frydrycha, za další minutu už hosté vedli. Sýkora zahrával standardní situaci a v závaru na zadní tyči se nejlépe zorientoval Muris Mešanovič a Slavia se radovala.

Domácí i přes brzký inkasovaný gól makali dál, Kalabiška mířil technicky těsně vedle. Ve třiadvacáté minutě si šel okatě pro penaltu Lüftner, ale rozhodčí Orel zůstal úplně v klidu. Následně zahrozil i Barák a po něm Lukáš Budínský, který trefil zblízka pouze boční síť.

Utkání ve fantastické atmosféře a plné emocí pokračovalo dále a došlo i na penaltu. Marek Janečka si ve vápně dělal prostor, tak že mu stoper Deli evidentně přišlápl ve vzduchu nohu a sudí Orel neváhal – míč si postavil na puntík Tomáš Wágner a svou střelou poslal Pavlenku na druhou stranu, 1:1.

Střelec vyrovnávací branky byl při chuti, v další šanci jej včasným vyběhnutím přelstil gólman pražského celku. Do druhé půle udělal změnu v sestavě kouč Šilhavý, když stáhl Sýkoru a nahradil jej Stanislavem Teclem. Samotný úvod nebyl nebyl tak zběsilý jako v první půli, přesto se dál bylo na co dívat.

Stadion vybuchl nadšením po Wágnerově dorážce, jenže kmenový hráč Jablonce stál v ofsajdu. Domácí nehráli špatně, byli dál odvážní. Zajímavou, avšak málo razantní hlavičkou se prezentoval Panák. Potom zahrozili Frydrych a Ščuk, jehož přízemní umístěnou střelu konečky prstů vyrazil Jan Laštůvka. Postupem času přeci jen hosté tlačili a nakonec se dočkali vítězného gólu, kterému předcházel centr před bránu po domácí chybě.

Po ose Barák-Tecl-Mešanovič se posledně jmenovaný zády k brance prosadil a poslal Slavii do vedení – psala se 79. minuta. Závěrečné minuty včetně čtyř nastavených pořádnou šanci domácích nepřinesly. Karvinské borce i přes těsnou prohru vyprovodili fanoušci z trávníku aplausem ve stoje a určitě jim tuto porážku hned odpustili.

MFK Karviná - SK Slavia Praha 1:2 (1:1)

Branky: 36. z pen. Wágner - 12. a 79. Mešanovič
Rozhodčí: Orel – Koval, Kubr
ŽK: Jovanović, Eismann, Košťál - Ščuk, Pavlenka, Barák, Mingazov

MFK Karviná: Laštůvka - Moravec, Košťál, Jovanović, Eismann - Janečka (81. Jurčo), Šisler - Budínský, Panák (67. Dressler), Kalabiška - Wágner

SK Slavia Praha: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Sýkora (46. Tecl), Ščuk, Barák, Zmrhal (67. Mingazov) – Mešanović (83. Škoda)

Autor / zdroj: mfkkarvina.cz