KULTURA / Výstavy

Popis: Věž Novoměstské radnice v Praze.
Věž Novoměstské radnice v Praze.
13.10.2018

Na Novoměstské radnici je k vidění 30 nejlepších prací soutěže Studentský design 2018

PRAHA

Na Novoměstské radnici v Praze probíhá výběrová výstava třiceti nejlépe hodnocených prací ze soutěže Studentský design 2018. Výstava  budete k vidění do 4. listopadu v Galerii v přízemí Novoměstské radnice.

Vyšší odborná škola grafická a Střední průmyslová škola grafická, Praha 1, Hellichova 22, je spolupo­řadatelem výstavní přehlídky třicítky laureátů soutěže Studentský design 2018 v rámci letošního pražského Designbloku. Organizátorem 28. ročníku soutěže Studentský design 2018 byla Střed­ní uměleckoprůmyslová škola svaté Anežky České v Českém Krumlově a jako v minulých letech je pod­porována z grantového programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Soutěž je otevřená studentům výtvarných oborů středních a vyšších odborných škol, které jsou členy Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky. Výběr soutěžních prací probíhá ve dvou kolech. Ve školním prvním kole se vyprofilují a nominují díla, která jsou ná­sledně přihlášena do samotné hlavní soutěže. Jmenovaní hodnotitelé z řad výtvarně erudovaných od­borníků pak ve svých kategoriích bodují přihlášené práce. Komise pečlivě posuzuje autorský záměr, technickou kvalitu provedení, řemeslné postupy, estetiku. Hodnoceno je pět kategorií – a) produktový design, b) grafický design, c) multimediální tvorba, d) oděv/textil/obuv, e) sklo.

Studentský design 2018 byl představen veřejnosti na výstavě, která se konala od 27. března do 12. dub­na 2018 na zámku v Českém Krumlově, přičemž Státní hrad a zámek Český Krumlov – Cen­trum studijních pobytů byl dalším partnerem Studentského designu 2018.


termín výstavy: od 12. října do 4. listopadu 2018
místo konání: Galerie v přízemí Novoměstské radnice, Praha 2, Karlovo náměstí 1/23.
otevřeno: úterý až neděle 10 až 18 hodin (polední přestávka: 30 minut mezi 12. - 13. hodinou)
vstupné: plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč

Autor / zdroj: Petra Baďurová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kaple Božího hrobu na Petříně je kompletně zrestaurovaná. Je z ní ozdoba parku

Dlouho zanedbávaná sakrální stavba prošla kompletní restaurátorskou opravou pod dohledem státní památkové péče. Kaple Božího hrobu z roku 1737 se tak

Post

Zajděte si na pivo se starostou Prahy 7

V novém roce se do Prahy 7 vrací cyklus schůzek Se starostou u stolu. Starosta Jan Čižinský a další radní sedmé městské části znovu vyráží do hospůdek

Post

Děti se mohou vydat na vycházky Prahou za zajímavými místy

Pražská informační služba připravila pro děti na leden 2019 vlastivědné vycházky po pražských památkách a zajímavých místech.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA