KULTURA / Výstavy

Popis: Věž Novoměstské radnice v Praze.
Věž Novoměstské radnice v Praze.
13.10.2018

Na Novoměstské radnici je k vidění 30 nejlepších prací soutěže Studentský design 2018

PRAHA

Na Novoměstské radnici v Praze probíhá výběrová výstava třiceti nejlépe hodnocených prací ze soutěže Studentský design 2018. Výstava  budete k vidění do 4. listopadu v Galerii v přízemí Novoměstské radnice.

Vyšší odborná škola grafická a Střední průmyslová škola grafická, Praha 1, Hellichova 22, je spolupo­řadatelem výstavní přehlídky třicítky laureátů soutěže Studentský design 2018 v rámci letošního pražského Designbloku. Organizátorem 28. ročníku soutěže Studentský design 2018 byla Střed­ní uměleckoprůmyslová škola svaté Anežky České v Českém Krumlově a jako v minulých letech je pod­porována z grantového programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Soutěž je otevřená studentům výtvarných oborů středních a vyšších odborných škol, které jsou členy Asociace středních a vyšších odborných škol s výtvarnými a uměleckořemeslnými obory České republiky. Výběr soutěžních prací probíhá ve dvou kolech. Ve školním prvním kole se vyprofilují a nominují díla, která jsou ná­sledně přihlášena do samotné hlavní soutěže. Jmenovaní hodnotitelé z řad výtvarně erudovaných od­borníků pak ve svých kategoriích bodují přihlášené práce. Komise pečlivě posuzuje autorský záměr, technickou kvalitu provedení, řemeslné postupy, estetiku. Hodnoceno je pět kategorií – a) produktový design, b) grafický design, c) multimediální tvorba, d) oděv/textil/obuv, e) sklo.

Studentský design 2018 byl představen veřejnosti na výstavě, která se konala od 27. března do 12. dub­na 2018 na zámku v Českém Krumlově, přičemž Státní hrad a zámek Český Krumlov – Cen­trum studijních pobytů byl dalším partnerem Studentského designu 2018.


termín výstavy: od 12. října do 4. listopadu 2018
místo konání: Galerie v přízemí Novoměstské radnice, Praha 2, Karlovo náměstí 1/23.
otevřeno: úterý až neděle 10 až 18 hodin (polední přestávka: 30 minut mezi 12. - 13. hodinou)
vstupné: plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč

Autor / zdroj: Petra Baďurová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Fatální feminní festival ve Venuši ve Švehlovce

Venuše ve Švehlovce zve milovnice a milovníky umění od 2. do 6. dubna 2019 na čtvrtý ročník festivalu věnovaného převážně divadelní tvorbě o ženách, o

Post

Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila provoz ambulance pro paliativní a podpůrnou péči

Nemocnice Valašské Meziříčí zahájila provoz ambulance paliativní a podpůrné péče, která sídlí v prostorách interní odborné ambulance.

Post

Praha 7 vyhlásila soutěž na kavárnu v parku na Ortenově náměstí

Ve východní části Ortenova náměstí měla podle projektu rekonstrukce vzniknout kavárna. Městská část nyní vyhlásila soutěž na pronájem tohoto pozemku.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA