KULTURA / Divadlo

Popis: Představení Europeana.
Představení Europeana.
1.3.2018

Březnové tipy z Divadla Na zábradlí: Dánská občanská válka, Zlatá šedesátá a Europeana

PRAHA

Příjemný způsob, jak si ukrátit čekání na příchod jara, nabízí oblíbené Divadlo Na zábradlí v centru Prahy.

V pátek 2. března a ve středu 7. března je vždy od 19h k vidění novinka Dánská občanská válka 2018-24, v prvním termínu dokonce obohacená o nově zavedený dramaturgický úvod. Tuto adaptaci kontroverzního sci-fi románu dánského spisovatele Kaspara Collinga Nielsena inscenuje Na zábradlí nová divadelní generace, čerství absolventi DAMU, režisérsko-dramaturgický tandem Adam Svozil – Kristýna Kosová. Jde o jejich první spolupráci s legendární pražskou scénou. V hlavních rolích se představí Jiří Černý, Honza Hájek, Petr Jeništa, Dita Kaplanová, Miloslav Konig, Johana Matoušková a Magdaléna Sidonová – ve velmi nečekaných polohách a ve scénografii Petra Vítka a kostýmech Jána Tereby.

Další možností jsou Zlatá šedesátá sobotu 3. března nebo v úterý 6. března, opět se začátkem v 19h. Zdramatizované deníky režiséra Pavla Juráčka, klíčové osobnosti českého filmu 60. let, zachycují vzestup i pád talentovaného umělce v konfliktu s dobovými společenskými a kulturními okolnostmi i s vlastní bohémskou povahou. Zlatá šedesátá obdržela v roce 2013 Cenu Alfréda Radoka jako Inscenace roku. V režii Jana Mikuláška exceluje Honza Hájek, Jiří Vyorálek, Petra Bučková, Josef Polášek a Gabriela Mikulková.

Představení Europeana: evropské dějiny dvacátého století líčené s nadhledem, humorem i sžíravou ironií se koná ve čtvrtek 8. března od 19h. Původní dramatizace knihy Patrika Ouředníka je strhujícím komentářem k uplynulému století, v němž sehrála důležitou roli válka, vynález podprsenky i perfo­rovaného toaletního papíru. Skrze humor, ironii, mystifikaci i přesná fakta vyvstává bizarní svědectví o světě dvacátého sto­letí. V rolích Evropanů účinkují Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Magdaléna Sidonová, Miloslav König, Petr Jeništa, Jiří Kniha a nově též Johana Matoušková a Dita Kaplanová.

Předprodej vstupenek na představení Divadla Na zábradlí v pokladně divadla nebo on-line na www.nazabradli.cz.

Autor / zdroj: Simona Andělová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kaple Božího hrobu na Petříně je kompletně zrestaurovaná. Je z ní ozdoba parku

Dlouho zanedbávaná sakrální stavba prošla kompletní restaurátorskou opravou pod dohledem státní památkové péče. Kaple Božího hrobu z roku 1737 se tak

Post

Zajděte si na pivo se starostou Prahy 7

V novém roce se do Prahy 7 vrací cyklus schůzek Se starostou u stolu. Starosta Jan Čižinský a další radní sedmé městské části znovu vyráží do hospůdek

Post

Děti se mohou vydat na vycházky Prahou za zajímavými místy

Pražská informační služba připravila pro děti na leden 2019 vlastivědné vycházky po pražských památkách a zajímavých místech.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA