KULTURA / Divadlo

Popis: Představení Europeana.
Představení Europeana.
1.3.2018

Březnové tipy z Divadla Na zábradlí: Dánská občanská válka, Zlatá šedesátá a Europeana

PRAHA

Příjemný způsob, jak si ukrátit čekání na příchod jara, nabízí oblíbené Divadlo Na zábradlí v centru Prahy.

V pátek 2. března a ve středu 7. března je vždy od 19h k vidění novinka Dánská občanská válka 2018-24, v prvním termínu dokonce obohacená o nově zavedený dramaturgický úvod. Tuto adaptaci kontroverzního sci-fi románu dánského spisovatele Kaspara Collinga Nielsena inscenuje Na zábradlí nová divadelní generace, čerství absolventi DAMU, režisérsko-dramaturgický tandem Adam Svozil – Kristýna Kosová. Jde o jejich první spolupráci s legendární pražskou scénou. V hlavních rolích se představí Jiří Černý, Honza Hájek, Petr Jeništa, Dita Kaplanová, Miloslav Konig, Johana Matoušková a Magdaléna Sidonová – ve velmi nečekaných polohách a ve scénografii Petra Vítka a kostýmech Jána Tereby.

Další možností jsou Zlatá šedesátá sobotu 3. března nebo v úterý 6. března, opět se začátkem v 19h. Zdramatizované deníky režiséra Pavla Juráčka, klíčové osobnosti českého filmu 60. let, zachycují vzestup i pád talentovaného umělce v konfliktu s dobovými společenskými a kulturními okolnostmi i s vlastní bohémskou povahou. Zlatá šedesátá obdržela v roce 2013 Cenu Alfréda Radoka jako Inscenace roku. V režii Jana Mikuláška exceluje Honza Hájek, Jiří Vyorálek, Petra Bučková, Josef Polášek a Gabriela Mikulková.

Představení Europeana: evropské dějiny dvacátého století líčené s nadhledem, humorem i sžíravou ironií se koná ve čtvrtek 8. března od 19h. Původní dramatizace knihy Patrika Ouředníka je strhujícím komentářem k uplynulému století, v němž sehrála důležitou roli válka, vynález podprsenky i perfo­rovaného toaletního papíru. Skrze humor, ironii, mystifikaci i přesná fakta vyvstává bizarní svědectví o světě dvacátého sto­letí. V rolích Evropanů účinkují Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Magdaléna Sidonová, Miloslav König, Petr Jeništa, Jiří Kniha a nově též Johana Matoušková a Dita Kaplanová.

Předprodej vstupenek na představení Divadla Na zábradlí v pokladně divadla nebo on-line na www.nazabradli.cz.

Autor / zdroj: Simona Andělová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Na jarmarku si vyrobíte draka ze špejlí a papíru či lístečkovou lucerničku

Výtvarný ateliér Malování kreslení zve všechny zájemce na Podzimní tvořivý jarmark, který se koná v jeho prostorách v sobotu 3. listopadu v době od 14

Post

Na Proseku můžete navštívit největší modelové kolejiště velikosti "0" v Česku

Milovníci modelů vláčků by si měli do kalendářů poznamenat, že ve dnech 20. a 22. října a 10. listopadu mají možnost prohlédnout si největší modelové

Post

Botanická zahrada hl. m. Prahy slavnostně zahájila tradiční výstavu pro všechny smysly

Ve čtvrtek 11. října Botanická zahrada hl. m. Prahy slavnostně zahájila tradiční výstavu pro všechny smysly, kterou pořádá už po třiadvacáté.

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA