AKTUÁLNĚ / Kauzy, soudy a právo
13. 10. 2010 14:34:32
Státní zástupce žádá pro Sohoyana výjimečný trest, rozsudek padne zřejmě ve čtvrtek

Foto: Archiv redakce
Sdílet článek

  Facebook
  Twitter
  Google
  Linkuj.cz
  Jagg.cz
  Digg
PRAHA

Druhým jednacím dnem pokračuje ve středu u Městského soudu v Praze proces s údajným "vorem v zakoně" Andranykem Sohoyanem a jeho pěti společníky, kteří jsou obžalováni z organizování vražd. Pro Sohoyana žádá státní zástupce Vladimír Mužík výjimečný trest.

Ve své závěrečné řeči navrhl Mužík pro Sohoyana trest v délce 25 let vězení, pro další tři spoluobžalované žádá výjimečné tresty v rozmezí od 15 do 22 let. U ostatních dvou souzených požaduje tresty od 12 do 15 let.

Kromě Sohoyana se z organizování vražd zpovídá Gilany Aliev, Magomed Aliev, Arsen Arakelyan, Arsen Kakosyan a Roman Melkonyan. Skupinu Arménů a Čečenců, kteří jsou údajně členy ruskojazyčné mafie, loni v březnu zadrželi policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení (URNA). Podle policie se Sohoyan rozhodl zavraždit sedmadvacetiletého Arména, jehož popravou chtěl údajně zastrašit arménskou komunitu v Praze.

Obžalovaní nakonec shodou náhod arménského podnikatele nezavraždili. Několikrát se o to pokusili, ale opakovaně si spletli cíl. Dvakrát plnil úkol najatý vrah Timur Treťjakov. Ten byl spolu s dalšími dvěma muži vloni pravomocně odsouzen právě za tyto zločiny k výjimečnému 22letému trestu vězení.

Po státním zástupci se řeči ujali advokáti pěti obžalovaných, vynesení rozsudku se očekává ve čtvrtek.


Autor / zdroj: Mediafax

REKLAMA
 
Navštivte náš nový portál, který přináší nabídky zaměřené výhradně na pobyty, výlety a cestování se slevou 40% a více. Cestujte více – plaťte méně!!!

 
Prioritou je komunikativní a individuální přístup ke klientům, a proto v našich skupinových kurzech nenaleznete více než osm studentů. Při uvedení hesla "Regiony" získáte při zápisu do 15. dubna 2011 slevu 25 %!

 
Hledáte způsob, jak za pár týdnů opravdu pohnout s angličtinou? Potřebujete se rozmluvit před nástupem do nového zaměstnání? Čeká Vás pracovní pohovor, zkouška z angličtiny ve škole, nebo dovolená v cizině? Pak jsou intenzivní kurzy ideální volbou.
www.elvis.cz/kurzy-anglictiny

 
Vedení účetnictví pro podnikatele, drobné živnostníky, spol. s r.o., cestovní kanceláře i neziskové organizace. Provádíme audit, nabízíme rekvalifikační kurzy.

 
14. - 15.3. 2014, 10:00 - 18:00, PVA Expo Praha - Letňany. Současné trendy v kosmetických oborech, zkrášlování, modelaci obličeje i postavy, wellness, relaxaci a v zdravém životním stylu. Novinky v nehtové modeláži, zdobení nehtů, péči o nohy, zahušťování či prodlužování vlasů a řas, tetování, permanentním make-upu či opalování, formování obličeje i postavy za použití přístrojů, obličejových výplní i plastické chirurgie.

 
Oficiální český e-shop se španělskou značkou oblečení Desigual - DifferentFashion.cz. Kabelky, šaty, kabáty, trička a doplňky od značky Desigual budete milovat. Dále zde najdete plastové boty Melissa, Culito, Disaster Designs atd.

 
Profesionální místní nebo vzdálená administrace databází Oracle 9i-11gR2. Jako jediný Oracle ACE expert v ČR s dalšími certifikacemi, nabízející rovněž odborné poradenství a školení všech produktů firmy Oracle na míru a potřebám klienta.

 
Nakladatelství Eroika vydává prozaická díla současných ženských autorek. Od svého založení v roce 1998 publikovalo přes sto titulů.

KOMENTÁŘE
 
REGIONÁLNÍ PARTNER
www.gradesi.cz

www.DifferentFashion.cz

www.vinarimnves.cz

www.kabelkovyslon.cz

ESHOP PARANOID

Jazyková škola Elvis

www.safranfilms.cz

 

Copyright © 2003-2009 WWW design a dodavatelé obsahu. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele zakázáno.

Redakci můžete kontaktovat na emailové adrese metropole@regiony24.cz.