AKTUÁLNĚ / Kauzy, soudy a právo

Státní zástupce žádá pro Sohoyana výjimečný trest, rozsudek padne zřejmě ve čtvrtek

13. 10. 2010 14:34:32
PRAHA

Druhým jednacím dnem pokračuje ve středu u Městského soudu v Praze proces s údajným "vorem v zakoně" Andranykem Sohoyanem a jeho pěti společníky, kteří jsou obžalováni z organizování vražd. Pro Sohoyana žádá státní zástupce Vladimír Mužík výjimečný trest.

Ve své závěrečné řeči navrhl Mužík pro Sohoyana trest v délce 25 let vězení, pro další tři spoluobžalované žádá výjimečné tresty v rozmezí od 15 do 22 let. U ostatních dvou souzených požaduje tresty od 12 do 15 let.

Kromě Sohoyana se z organizování vražd zpovídá Gilany Aliev, Magomed Aliev, Arsen Arakelyan, Arsen Kakosyan a Roman Melkonyan. Skupinu Arménů a Čečenců, kteří jsou údajně členy ruskojazyčné mafie, loni v březnu zadrželi policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení (URNA). Podle policie se Sohoyan rozhodl zavraždit sedmadvacetiletého Arména, jehož popravou chtěl údajně zastrašit arménskou komunitu v Praze.

Obžalovaní nakonec shodou náhod arménského podnikatele nezavraždili. Několikrát se o to pokusili, ale opakovaně si spletli cíl. Dvakrát plnil úkol najatý vrah Timur Treťjakov. Ten byl spolu s dalšími dvěma muži vloni pravomocně odsouzen právě za tyto zločiny k výjimečnému 22letému trestu vězení.

Po státním zástupci se řeči ujali advokáti pěti obžalovaných, vynesení rozsudku se očekává ve čtvrtek.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

Praha 8 vylepší polikliniku Mazurská

Poté, co poliklinika Mazurská prošla v loňském roce venkovní úpravou, kdy dostala v rámci snižování energetické náročnosti nová okna a fasádu, začaly v budově polikliniky sice méně náročné, ale pro návštěvy neméně důležité stavební práce.

Pražská policie chystá kvůli utkání mezi mužstvy AC Sparta Praha a Young Boys Bern bezpečnostní opatření

Pražská policie chystá bezpečnostní opatření v souvislosti s fotbalovým utkáním základního kola Evropské ligy mezi mužstvy AC Sparta Praha a Young Boys Bern, které se odehraje ve čtvrtek 2. listopadu na letenském stadionu.

Praha 2 finančně podpoří sportovní aktivity

Zastupitelé Prahy 2 na svém posledním zasedání v tomto volebním období, které se konalo dne 29. září 2014 na Novoměstské radnici, podpořili poskytnutí veřejné finanční podpory v oblasti sportu na období let 2014 a 2015 v celkové výši 5 935 935 korun.

Florbalisté FbŠ Bohemians se vrací na Děkanku, v sobotu se utkají s Brnem. Ženy se střetnou s Olomoucí

Florbalisté a florbalistky Bohemians se v sobotu opět představí na domácí palubovce.

DOPORUČUJEME

WORLD OF BEAUTY & SPA - 18. MEZINÁRODNÍ VELETRH KOSMETIKY, KADEŘNICTVÍ A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU
5. - 6.9. 2014, 10:00 - 18:00, PVA Expo Praha - Letňany. Současné trendy v kosmetických oborech, zkrášlování, modelaci obličeje i postavy, wellness, relaxaci a zdravém životním stylu. Novinky v nehtové modeláži, zdobení nehtů, péči o nohy, zahušťování či prodlužování vlasů a řas, tetování, permanentním make-upu či opalování, formování obličeje i postavy za použití přístrojů, obličejových výplní i plastické chirurgie.
ARDE STYLE SHOP – Luxusní dárky a doplňky
Darujte překrásné luxusní dárky z butiku ARDE.CZ. Budete nadšeni mimořádnou kvalitou. Dárky dodáváme v reprezentativních dárkových krabičkách. Nabízíme také kompletní manažerský sortiment pro muže a ženy. www.arde.cz
ESHOP PARANOID
Collection metal-rock-tattoo shop, trička, mikiny, dárky, čepice, dřevěné etno korálky a náušnice, kovové přívěsky. www.paranoid.cz
SBALENO - cestovní pojištění od ERV Evropské pojišťovny
Specialisté z ERV Evropské sestavili na základě svých zkušeností a podnětů klientů pět balíčků pojištění na Vaše cesty do zahraničí. Pojistěte se na míru podle Vašich potřeb a typu cesty. www.ervpojistovna.cz

REKLAMAREKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ervpojistovna.cz www.arde.cz www.beautyexpo.cz ESHOP PARANOID Jazyková škola Elvis www.safranfilms.cz www.gradesi.cz