AKTUÁLNĚ / Kauzy, soudy a právo

Státní zástupce žádá pro Sohoyana výjimečný trest, rozsudek padne zřejmě ve čtvrtek

13. 10. 2010 14:34:32
PRAHA

Druhým jednacím dnem pokračuje ve středu u Městského soudu v Praze proces s údajným "vorem v zakoně" Andranykem Sohoyanem a jeho pěti společníky, kteří jsou obžalováni z organizování vražd. Pro Sohoyana žádá státní zástupce Vladimír Mužík výjimečný trest.

Ve své závěrečné řeči navrhl Mužík pro Sohoyana trest v délce 25 let vězení, pro další tři spoluobžalované žádá výjimečné tresty v rozmezí od 15 do 22 let. U ostatních dvou souzených požaduje tresty od 12 do 15 let.

Kromě Sohoyana se z organizování vražd zpovídá Gilany Aliev, Magomed Aliev, Arsen Arakelyan, Arsen Kakosyan a Roman Melkonyan. Skupinu Arménů a Čečenců, kteří jsou údajně členy ruskojazyčné mafie, loni v březnu zadrželi policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení (URNA). Podle policie se Sohoyan rozhodl zavraždit sedmadvacetiletého Arména, jehož popravou chtěl údajně zastrašit arménskou komunitu v Praze.

Obžalovaní nakonec shodou náhod arménského podnikatele nezavraždili. Několikrát se o to pokusili, ale opakovaně si spletli cíl. Dvakrát plnil úkol najatý vrah Timur Treťjakov. Ten byl spolu s dalšími dvěma muži vloni pravomocně odsouzen právě za tyto zločiny k výjimečnému 22letému trestu vězení.

Po státním zástupci se řeči ujali advokáti pěti obžalovaných, vynesení rozsudku se očekává ve čtvrtek.

Autor / zdroj: Mediafax


VÍCE Z REGIONU

V Karlínském Spektru byla udělena první ocenění "Bílá vrána"

V Karlínském Spektru, obecně prospěšná společnost yourchance udělila ocenění Bílá vrána, a to hned ve dvou kategoriích.

Agresivní muž napadl strážníky, když poskytovali pomoc zraněnému muži

V pátek krátce po čtvrté hodině ráno přijali strážníci z Prahy 7 oznámení, že u Veletržního paláce leží zraněný muž. Další muž, který se na místě také nacházel, začal být agresivní a začal bránit členům hlídek v první pomoci.

O víkendu bude částečně uzavřena ulice Drnovská v Praze 6

Během nastávajícího víkendu bude částečně uzavřena komunikace Drnovská v Praze 6. Uzavírka v úseku ulic Stochovská – U Prioru potrvá od soboty 26. října od 7.00 hodin do neděle 27. října do 22.00 hodin. Důvodem je nutná oprava konstrukce železničního přejezdu přes komunikaci.

Barrandov studio spolupracuje na seriálu The Musketeers z produkce BBC

Natáčení historického televizního seriálu BBC The Musketeers pokračuje na lokacích v České republice, a to i ve spolupráci s barrandovskými studii. Atmosféru mu dodávají mimo jiné kvalitní a historicky věrné dekorace.

DOPORUČUJEME

WORLD OF BEAUTY & SPA - 18. MEZINÁRODNÍ VELETRH KOSMETIKY, KADEŘNICTVÍ A ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU
5. - 6.9. 2014, 10:00 - 18:00, PVA Expo Praha - Letňany. Současné trendy v kosmetických oborech, zkrášlování, modelaci obličeje i postavy, wellness, relaxaci a zdravém životním stylu. Novinky v nehtové modeláži, zdobení nehtů, péči o nohy, zahušťování či prodlužování vlasů a řas, tetování, permanentním make-upu či opalování, formování obličeje i postavy za použití přístrojů, obličejových výplní i plastické chirurgie.
Grafické práce od A až do Z od grafického studia GraDesi
Naše grafické studio vám splní každé přání, které se grafiky týká. Víme, co je to firemní identita a podle ní Vám umíme navrhnout logo, web i tiskoviny. Firemní tiskoviny vám vytiskneme v nejlepší kvalitě. www.gradesi.cz
ARDE STYLE SHOP – Luxusní dárky a doplňky
Darujte překrásné luxusní dárky z butiku ARDE.CZ. Budete nadšeni mimořádnou kvalitou. Dárky dodáváme v reprezentativních dárkových krabičkách. Nabízíme také kompletní manažerský sortiment pro muže a ženy. www.arde.cz
ESHOP PARANOID
Collection metal-rock-tattoo shop, trička, mikiny, dárky, čepice, dřevěné etno korálky a náušnice, kovové přívěsky. www.paranoid.cz

REKLAMA

www.safranfilms.cz


REKLAMA

REGIONÁLNÍ PARTNEŘI

www.ervpojistovna.cz www.arde.cz www.beautyexpo.cz ESHOP PARANOID Jazyková škola Elvis www.safranfilms.cz www.gradesi.cz